Stran 1 od 18 1234511 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 1 do 10 od 180

Tema: Geco

  1. #1
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    raj
    Prispevki
    1,590

    Privzeto Geco

    Pravzaprav nevem v katero temo naj to objavim. Mogoče bo najbolje da kar v to.
    Po novem letu sem cev moje Slobodanke 7x57 očistil s Forrest peno. Potem sem jo našprical še z Fluna tec Gun Coating razpršilom. Skozi cev sem samo enkrat potegnil krpico in tako pustil vse do včeraj.
    Včeraj sem ven iz cevi še petkrat potegnil vrvico. Tako, da je bila krpica čista. Že pri čiščenju s podvojeno krpico se čuti manj upora po uporabi Fluna teca.
    Na strelišču je razdalja do tarče izmerjeno 105 m. Spredaj sem imel podloženo že rahlo načeto vrečko peska, zadaj pa usnjen tok za naboje. Uporabil sem standardno tarčo (vložek) za preizkus.
    Prvi strel je šel od sredine tarče 7 cm desno in 6cm višje ( na 14.00 izven krogov).
    Ostalih pet je naredilo grupico s premerom manj kot 35mm. Lani sem s tremi streli na preizkusu naredil grupo 45mm. Grupica je manjša za 1cm, kar nekako potrjuje zapisano, da Fluna tek izboljšuje natančnost cevi.
    V mojem primeru je bil še vedno "oljni " strel, čeprav, sem nekje zasledil, da ga pri Fluna tecu ni.
    Lani in letos sem streljal s strelivom geco teilmantl 10,7g v kalibru karabina 7x57, na 10x povečavi.
    Slika letošnje tarče:
    Pomanjšane sličice Pomanjšane sličice geco 7x57.JPG‎   geco 22.JPG‎  

  2. #2

    Privzeto

    Reklama za Fluno ali za Gekota?
    Verum justicia quod parilitas!

  3. #3
    Član od
    Jun 2010
    Lokacija
    dolenjska
    Prispevki
    506

    Privzeto

    Citat Sršen je objavil: Pokaži objave
    Reklama za Fluno ali za Gekota?
    Grupa ni nič posebnega , tako, da je to bolj kontra reklama . Mogoče bi veljalo poiskusiti s kakšno drugo kroglo, ker Geco ravno ni najbolj primerna za takšne reklame ?!!!?.......
    errare humanum est - motiti se je človeško

  4. #4

    Privzeto

    Tudi meni so bile določene (reklamne) zmogljivosti Fluna Teca všeč, npr. da ni oljnega strela, da orožje ni mastno, da izboljša drsnost... Ga imam že doma, kot tudi Gun Degreaser, s katerim naj bi se razmastilo orožje, preden se nanese Fluna Tec.
    Pa mi je po teh poročilih uporabnikov o plezanju in prestavljanju zadetkov zadeva vse manj všeč. Ko je puška že nastreljena, je zame samo potrata časa in nabojev ponovno preverjati in pristreljevati. Pa še strelišča nimamo.

  5. #5
    žandar Guest

    Privzeto

    Citat cviček je objavil: Pokaži objave
    Grupa ni nič posebnega , tako, da je to bolj kontra reklama . Mogoče bi veljalo poiskusiti s kakšno drugo kroglo, ker Geco ravno ni najbolj primerna za takšne reklame ?!!!?.......
    Kaj pa veš? Morda je bil strelski rezultat pred uporabo čudežnih čistil mnogo slabši.

  6. #6
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Kärnten
    Prispevki
    1,206

    Privzeto

    Bom pa jaz objavil "reklamo" za Fluna tec, sicer so naboji Lapua Scenar, puška pa Sako Finnlight 308win. Sem že tudi pred tem testiral in ni bilo videti kakih "oljnih strelov", medtem ko sem po uporabi Balistola potreboval cca 5 strelov, da je puška začela dobro grupirat. Da ne bo pomote, ne gre vedno tako skupaj, včasih prvi strel skozi hladno cev gre kak cm do 2 za sebe.
    Click image for larger version. 

Name:	DSC_0330.jpg 
Views:	16 
Size:	47.2 KB 
ID:	13941

  7. #7

    Privzeto

    Saj pravim. Različni kriteriji. Za nekoga je prejšnja tarča odlična (ne vem sicer kam je meril, so pa zadetki previsoko). Ta zadnja je pa ena boljših. Ki se tudi ne ustreli vsak dan. In tudi z vsakim nabojem ne.

  8. #8

    Privzeto

    Scenar je športna krogla z katero so zmagovali. Ima votlo konico. Sem par kosov z 308 z njo ustrelil (bolj daleč). Deluje bolje kot večina lovskih. Vse padlo na mestu, poškodbe pa znosne.
    Last edited by alojz1; 11. March 2014 at 11:16.

  9. #9
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Brežice
    Prispevki
    119

    Privzeto

    Grupa od maina je takšna, da je 80 % na pristrelih ne naredi. Za lovsko rabo čisto OK, pa še z eno od najcenejših krogel.

  10. #10

    Privzeto

    Citat Taxus je objavil: Pokaži objave
    Grupa od maina je takšna, da je 80 % na pristrelih ne naredi. Za lovsko rabo čisto OK, pa še z eno od najcenejših krogel.
    Popravek 95%!!

Stran 1 od 18 1234511 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •