Stran 7 od 8 PrvaPrva ... 345678 ZadnjiZadnji
Rezultati 61 do 70 od 77

Tema: 30-06 ali 8x57js

  1. #61

    Privzeto

    Citat detel je objavil: Pokaži objave
    Za pogon PAP, za na prežo klasika.
    Pa sta spet dve puški
    Pri toliko različnih zaklepih ( klasični, blaserjev, lever-action) je res težka izbira. Potem pa so še polavtomati.
    Vzemu puško, ki ti je všeč. Uporabljaj jo za vse.

  2. #62
    Član od
    Jun 2010
    Lokacija
    dolenjska
    Prispevki
    506

    Privzeto

    Klasika je klasika .Puška je lažja ,enostavnejša za čiščenje,predvsem pa bolj "lovska ".Tudi pri sterljanju divjih prašičev je prvi strel najboljši; vse kar se dogaja potem je eno samo hitenje. S svojim expresom 30-06 sem enkrat res uplenil z dvema streloma dva pujska , ampak še vedno prisegam na klasiko . Oddaš en strel, največ dva , pregledaš nastrel .... pri streljanju z PAP se pa lahko dogaja marsikaj. To je samo moje mnenje, ki izhaja iz videnega na skupnih lovih, saj nimam PAP .
    Aha ,pa še nekaj : ne poznam nobenega poklicnega lovca , ki bi lovil s PAP.
    Le zakaj ???

  3. #63
    Član od
    Jun 2008
    Lokacija
    Šentjernej
    Prispevki
    302

    Privzeto

    Malo smo zašli z debate a vseeno, nebi spet nekih polemik o lovskih in nelovskih puškah zbujal, samo za info pa, da tudi repetirka ni lovska puška, je bila prvotno vojaška, za moje pojme je edino prelamača in to je to... Kar se pa polavtomatov tiče, ima pa vsak svoje mnenje, meni sicer niso všeč, lahko pa pametujemo kakor hočemo, zakon jih dovoli in lahko zaključimo.

    Lahko pa povem, da večina tovarišev, ki jih ima niso zadovoljni, pa imajo vsi kvalitetne...
    The Earth does not belong to man, man belongs to Earth.
    (Chief Seattle's reply to the Govt of US (1852).)

  4. #64
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Panonija
    Prispevki
    1,705

    Privzeto Pap

    Citat cvi5k je objavil: Pokaži objave
    Malo smo zašli z debate a vseeno, nebi spet nekih polemik o lovskih in nelovskih puškah zbujal, samo za info pa, da tudi repetirka ni lovska puška, je bila prvotno vojaška, za moje pojme je edino prelamača in to je to... Kar se pa polavtomatov tiče, ima pa vsak svoje mnenje, meni sicer niso všeč, lahko pa pametujemo kakor hočemo, zakon jih dovoli in lahko zaključimo.

    Lahko pa povem, da večina tovarišev, ki jih ima niso zadovoljni, pa imajo vsi kvalitetne...
    Kakšne imajo in s čem niso zadovoljni ?
    Sam sem imale Browning Bar v 30.06 in 300win.mag, zdaj imam Sauerja 303 v 8*57is pa nigdar nobenega zastoja ali problema z natačnostjo, ipd.

  5. #65
    Član od
    Jun 2008
    Lokacija
    Šentjernej
    Prispevki
    302

    Privzeto

    4 imajo browninge, eden sauerja... Dva od teh sta prodala browninge, ker so "pretežki in eden je imel zastoje" , eden je zadovoljen, zadnji je pa pred kakim mesecem in pol tudi klel čez puško, ker je imel zastoj, ko so prašiči mimo njega šli (sicer je zastoj mogoče bil le izgovor ampak ne vem), ta ki ima sauerja je pa rekel, da je za ta denar več pričakoval- se nisva videla že pol leta tako, da ne vem najbrž jo ima še.Zadnji ima pa remington 7mm mag ampak ni še streljal prašiče z njim, tako da ne vem kaj in kako...

    Mogoče jaz poznam ravno take primere ne morem pa tudi biti pameten, ker še nisem imal polavtomata, tako da...
    The Earth does not belong to man, man belongs to Earth.
    (Chief Seattle's reply to the Govt of US (1852).)

  6. #66
    Član od
    Nov 2009
    Lokacija
    Iz Mezgovc v Zagorje pri Pivki
    Prispevki
    1,222

    Privzeto

    Citat cviček je objavil: Pokaži objave
    Če imaš planirano ceno za puško 1500€ je debata o kvaliteti proženja " malo mimo".Za to ceno dobiš spodobno puško z dobrim proženjem in je vsaka puškarjeva dodelava brezpredmetna . Ostane ti samo nemško ali francosko naprožilo.
    Če se še nisi odločil kateri kaliber boš kupil en skromen , hudomušen nasvet: če hočeš zgledati malo kmečki kupi 8x57 , če hočeš biti " fancy " pa nabavi 30-06 ( tako in tako nimaš kaj za....t) Veliko sreče pri nakupu.
    Kako pa ti zgledaš Cviček, ki si lastiš oba kalibra? Kmečko fancy?
    Si zadnjič na srečanju zgledal točno tak...

    Ne, ne, si čisto vredu! Upam, da se vidimo kaj ta mesec...

  7. #67
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Gorenjska
    Prispevki
    1,059

    Privzeto

    No, še beseda ali 2 od mene. Imam bokarico (7x65R) s francoskim naprožilom ter karabin z nemškim naprožilom. Lovim z obema, tako da se s časom navadiš, kdaj francosko, kdaj nemško. Karabin (8x57is) imam bolj za pogone (1-4x24 daljnogled), čeprav sem lansko leto ustrelil tudi gamsa s to puško.

    V kmečki 8x57 uporabljam Sako Hammerhead 13g in sem zadovoljen. Krogla ne razbija preveč (čeravno sem gamsa ustrelil direktno skozi pleče,malce nizko, ni bilo pretirane škode - je pa normalno bila). Enega pujsa sem skozi prednje noge, drugega direktno za pleče zadaj in na drugi strani spredaj pred plečetom ven. Prvi pujs -cca. 60kg - je zaradi slabega zadetka naredil še nekaj 100 metrov (ga je dokončal solovec), drugi (35kg) padel v ognju. Lisica s SAko Hammerhead luknjico noter, 1€ kovanec luknjica ven - strel za plečko.

    Glede 2h petelinov ter živčnega in hitrega napenjanja - če boš hitel, tudi s preciznim prožilom ne boš nič zadel.
    Sweet Emotion: 8x57IS; 7x65R/16; 12-12/76;16/16; 222Rem; .22LR; NLT.

  8. #68
    Član od
    Feb 2009
    Lokacija
    posavje
    Prispevki
    481

    Privzeto

    Meni osebno so najboljsi sprozilci,tisti ki se nastavijo in potem je skoz tako.

  9. #69

    Privzeto

    Citat tinko balinko je objavil: Pokaži objave
    Meni osebno so najboljsi sprozilci,tisti ki se nastavijo in potem je skoz tako.
    Meni tudi

  10. #70

    Privzeto

    na kolko si pa nastavite??

Stran 7 od 8 PrvaPrva ... 345678 ZadnjiZadnji

Etikete te teme

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •