Stran 63 od 73 PrvaPrva ... 1353596061626364656667 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 621 do 630 od 725

Tema: 308 win.

  1. #621

    Privzeto

    Citat PROF.racoon je objavil: Pokaži objave
    Sem dobil včeraj cev in po jagi preveril, kako montaža paše na cev. Prednji vijak gre zelo na rahlo, zadnjemu pa malo manjka, da bi bilo popolno.
    Z izvijačem zavrti 1/4 (ali manj)obrata prednji vijak pa bo pasalo. Največji problem je, da moraš imeti izvijač. Tisti, ki ga dobiš zraven kosilnice ni dober.

  2. #622
    Član od
    Nov 2009
    Lokacija
    Iz Mezgovc v Zagorje pri Pivki
    Prispevki
    1,222

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Z izvijačem zavrti 1/4 (ali manj)obrata prednji vijak pa bo pasalo. Največji problem je, da moraš imeti izvijač. Tisti, ki ga dobiš zraven kosilnice ni dober.
    Problem nastane, če bi želel spasati montažo nazaj na staro cev, ker ko enkrat premaknemo vijak na desni strani je montaža neponovljiva, če jo damo nazaj na drugo cev (ker moramo vijak dati natančno tja, kjer je bil pred tem, ker drugače pride do odstopanja po diagonali). Razumeš? Na desni je vijak za nastavljanje širine, na levi pa za fiksiranje. Če bi to bilo samo na eni strani bi bilo rešeno - glej spodaj.

    Po brskanju na Wild und Hund forumu je problem rešljiv samo z drugače narejeno montažo, kjer so na levi strani vijaki, ki fiksirajo montažo na cev.
    Podobno temu:

    Click image for larger version. 

Name:	593.jpg 
Views:	162 
Size:	31.3 KB 
ID:	14001

  3. #623
    Član od
    Nov 2009
    Lokacija
    Iz Mezgovc v Zagorje pri Pivki
    Prispevki
    1,222

  4. #624

    Privzeto

    Citat PROF.racoon je objavil: Pokaži objave
    Problem nastane, če bi želel spasati montažo nazaj na staro cev, ker ko enkrat premaknemo vijak na desni strani je montaža neponovljiva, če jo damo nazaj na drugo cev (ker moramo vijak dati natančno tja, kjer je bil pred tem, ker drugače pride do odstopanja po diagonali). Razumeš? Na desni je vijak za nastavljanje širine, na levi pa za fiksiranje. Če bi to bilo samo na eni strani bi bilo rešeno - glej spodaj.
    Imate prav fantje. Takšne montaže pa jaz ne poznam. Jo tudi videl nisem nikoli. Pa nikoli jo nebi kupil, pa čeprav je najcenejša.
    Lahko poslikam še svojo montažo, ki jo brez problema menjam na drugo puško.Ali od kolegov. Pa vidim, da je nesmiselno. Pri taki, ki jo je Muzikant prodal Racoonu pa to res ne gre.
    Dolga debata je bila.

  5. #625

    Privzeto

    Racoon prosim te za sliko te tvoje montaže. Ali oznako, da jo sam poiščem med Blaserjevimi.

  6. #626

    Privzeto

    Čisto ponižno vprašam (ker sem že dovolj popljuvan).
    Ali je možno, da bi Muzikant kupil napačno montažo? Poklical sem slovenca v Avstrijo, ki ima tudi Blaser.
    Blaserjev team je naredil vse variante montaž. Tudi za daljnoglede, ki imajo premik križa le po vertikali. Po horizontali pa ne (stari Zeiss npr). Pri teh se levo- desno korigira z montažo.

  7. #627
    Član od
    Nov 2009
    Lokacija
    Iz Mezgovc v Zagorje pri Pivki
    Prispevki
    1,222

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Čisto ponižno vprašam (ker sem že dovolj popljuvan).
    Ali je možno, da bi Muzikant kupil napačno montažo? Poklical sem slovenca v Avstrijo, ki ima tudi Blaser.
    Blaserjev team je naredil vse variante montaž. Tudi za daljnoglede, ki imajo premik križa le po vertikali. Po horizontali pa ne (stari Zeiss npr). Pri teh se levo- desno korigira z montažo.
    Še zdaj ne razumeš...

    Poglej fotografijo. Če vijačimo vijake na levi, se spreminja levo-desno. Z desnim vzvodom fiksiramo.

    Click image for larger version. 

Name:	6.JPG 
Views:	146 
Size:	44.1 KB 
ID:	14008

    Kaj ti imaš na weaver/picatinny zgornjem delu montaže tudi dva vijaka s katerim pričvrščuješ montažo na spodnji del? Če bi enega malo popustil in drugega zategnil, se spremeni diagonala. Da bi dobil nazaj popolnoma enako lego vijakov (razmerje med obema) pa je loterija.
    Ne vem, kako ne razumeš (čeprav si tehnik)...

    Res da lahko pride samo do zelo malih odstopanj, vendar so in nikoli ne vemo kakšna...

  8. #628

    Privzeto

    Kar dobro razumem in sedaj tudi vidim. Bradavice na levi strani so FIKSNE. Z vijakom pa samo korigiramo pritisk. Ta mora biti takšen, da z enim prstom (saj z dvema niti ne moremo) zapremo.
    In ne mi pisat:
    Citat PROF.racoon je objavil: Pokaži objave
    ker drugače pride do odstopanja po diagonali).
    Kako bo prišlo do odstopanja po diagonali, če je naslon na desni spredaj in zadaj fiksen.
    Ne vem kaj ti v šoli učiš. Tehnike sigurno ne.

  9. #629
    Član od
    Dec 2008
    Lokacija
    Vipavska dolina
    Prispevki
    956

    Privzeto

    Kaj to je še debata na temo 308?
    No danes sem malo (2 strela) potreniral pred preizkusom. Sako Superhamerhead 9,7g je zakon! Jutri grem po še dve škatli.
    Če ljudje ne bi mrli in žvali drli, bi svet podrli!

  10. #630

    Privzeto

    Dobro vprašanje Tine.
    Me je vprašal lastnik ruske prelamače 222, če mu lahko nastrelim puško, ker mu nosi 3mm desno. Ko sem ga čudno gledal je pokazal tarčo. Streli po celi tarči. Ampak on je potegnil med njimi črte in določil geometrično sredino. Ta pa je bila 3mm desno.
    Ta debata okrog montaže je nekaj podobnega. Večina montaž ima na eni strani matico za privijanje z roko ali kovancem. Blaser je naredil zelo domiselni preklopni gumb.Ki ga lahko zavrtimo le za pol obrata. Jakost zatega je z prstom, regulacija pa z vijakom. In kar naenkrat je to znanstvena fantastika. Kot da je cev iz gume in ne iz jekla (zamik po diagonali).
    Predno pišemo naprej naj Racoon proba. O milimetrih na 100m pa ne bom debatiral.
    Last edited by alojz1; 3. April 2014 at 12:16.

Stran 63 od 73 PrvaPrva ... 1353596061626364656667 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •