Stran 8 od 21 PrvaPrva ... 45678910111218 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 71 do 80 od 206

Tema: nakup karabine

  1. #71
    Član od
    Dec 2008
    Lokacija
    Vipavska dolina
    Prispevki
    956

    Privzeto

    Pojma nimam kako se obnaša ta puška (x-bolt). Bi prosil, če ga ima kdo v zahodnem delu naše deželice, če bi lahko prišel na obisk in jo malo "povaljal" po rokah...
    Če ljudje ne bi mrli in žvali drli, bi svet podrli!

  2. #72
    Član od
    Feb 2012
    Lokacija
    Gornji Grad
    Prispevki
    98

    Privzeto

    Citat Tine je objavil: Pokaži objave
    Pojma nimam kako se obnaša ta puška (x-bolt). Bi prosil, če ga ima kdo v zahodnem delu naše deželice, če bi lahko prišel na obisk in jo malo "povaljal" po rokah...
    Kolikor sem jo jaz imel v rokah pa čeprav sem desničar se mi x-bolt bolj dopade kot pa tikka t3 (za desničarja)
    Last edited by .300; 20. May 2012 at 18:32.

  3. #73

    Privzeto

    Merkel RX Helix.....

    lp
    Kdor misli,da je dober človek, ker hodi v cerkev je tako kot bi stal sredi garaže in si predstavljal da je avto!

  4. #74
    Član od
    Dec 2008
    Lokacija
    Vipavska dolina
    Prispevki
    956

    Privzeto

    Citat dolgin je objavil: Pokaži objave
    Merkel RX Helix.....

    lp
    optimist...
    kupim takoj ko mi ostaja par jurčkov in začnejo levičarje uveljavljat!
    Če ljudje ne bi mrli in žvali drli, bi svet podrli!

  5. #75
    Član od
    Dec 2008
    Lokacija
    Vipavska dolina
    Prispevki
    956

    Privzeto

    Ahhh. Sej se mi je zdelo. Nič konkretnega od tega foruma. Par kalibkašev, ki ti želijo dopovedat da je 30-06 en kurc... Ne vem zakaj imate proti tem kalibru toliko?
    Glede pušk (Haenel Suhl, Tikka, Zoli, Titan, Voere...) pa bom bore malo zvedel!
    Kurc, bom kupu in če ne bo delalo bom krivil slabo orodje :)

    Malo resnosti. Se dobi Haenel z levim zaklepom?
    Če ljudje ne bi mrli in žvali drli, bi svet podrli!

  6. #76
    Član od
    Dec 2008
    Lokacija
    Vipavska dolina
    Prispevki
    956

    Privzeto

    Aja, pa še to. 30-06 je prešvoh kr ni prebil junice streljane skozi pleče (kugla 9,7g, kegelspitz, razdalja 90m)... Zaključek ->RWS sucks. Podoben strel in IGMAN prebije jelena 200+kg. Preverjeno...
    Po enem šusu pa ne sodimo... Važno da je RWS!!!
    Sem pa zdej mal razpizdn k sm prišel s preže in se mi ni pokazalo!!!
    Dober pogled jutri vsem!
    Če ljudje ne bi mrli in žvali drli, bi svet podrli!

  7. #77

    Privzeto

    Citat Tine je objavil: Pokaži objave
    Ahhh. Sej se mi je zdelo. Nič konkretnega od tega foruma. Par kalibkašev, ki ti želijo dopovedat da je 30-06 en kurc... Ne vem zakaj imate proti tem kalibru toliko?
    Glede pušk (Haenel Suhl, Tikka, Zoli, Titan, Voere...) pa bom bore malo zvedel!
    Kurc, bom kupu in če ne bo delalo bom krivil slabo orodje :)
    Ja res je kurc. A je pizda tud?

    Citat Tine je objavil: Pokaži objave
    Zaključek ->RWS sucks.
    Sem pa zdej mal razpizdn k sm prišel s preže in se mi ni pokazalo!!!
    Upss sorry za vprašanje, vidim, da je tud pizda. Fajn.
    Verum justicia quod parilitas!

  8. #78
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Panonija
    Prispevki
    1,705

    Privzeto

    Citat Tine je objavil: Pokaži objave
    Ahhh. Sej se mi je zdelo. Nič konkretnega od tega foruma. Par kalibkašev, ki ti želijo dopovedat da je 30-06 en kurc... Ne vem zakaj imate proti tem kalibru toliko?
    Glede pušk (Haenel Suhl, Tikka, Zoli, Titan, Voere...) pa bom bore malo zvedel!
    Kurc, bom kupu in če ne bo delalo bom krivil slabo orodje :)

    Malo resnosti. Se dobi Haenel z levim zaklepom?
    Citat Tine je objavil: Pokaži objave
    Aja, pa še to. 30-06 je prešvoh kr ni prebil junice streljane skozi pleče (kugla 9,7g, kegelspitz, razdalja 90m)... Zaključek ->RWS sucks. Podoben strel in IGMAN prebije jelena 200+kg. Preverjeno...
    Po enem šusu pa ne sodimo... Važno da je RWS!!!
    Sem pa zdej mal razpizdn k sm prišel s preže in se mi ni pokazalo!!!
    Dober pogled jutri vsem!
    Brezupen primer, imaš predispozicije vsaj za gospodarja, če ne celo za starešino.

  9. #79

    Privzeto

    :icon_:

    Nihče ni trdil, da je .30-06 slab kaliber, še več, sam sem ti napisal, da z njim mimo brcnil ne boš. praktično vsi so te moje trditve potrdili.

    je pa res, da je iz pisanja razvidno, da podcenjuješ kalibre kot so 8x57, .308win ipd. Verjami, da dokler 7x57R in manjši ter počasnejši kalibri konstantno na bok položijo jelena, prašiča, gamsa,... ga bosta zgoraj omenjena kalibra enako zanesljivo. tam na 200m še kljub vsemu ne bo pretirane razlike, če pa imaš po gorovju ali pa panonski nižini namen streljati krepko čez to...

    kar se tiče pa izbire puške, pa takole: obstaja na tem portalu že precej postov o teh puškah, ki si jih našteval. uporabi možnost iskanja, pa ti garantiram, da boš kaj našel. celo sam sem opisal karabin tikka t3 (komplet še s pasom vred). čeprav boš verjetno dejal, da sem premalo kompetenten, saj je kalibra .308win. :icon_smile: moj izbor kalibra ni bil "silom prilike", temveč pretehtana odločitev, če že hočeš vedeti...

    pa saj kot rečeno, kaliber si že izbral, bolje da vzameš tega in imaš občutek zanesljivosti, kot pa drugega, sicer primernega, pa boš grešil, ker te bo strah...
    * .308win | 7x65R/12 | 7x57R/16 | .223rem |20-20/76 | 12-12/70 | .22lr | .357 mag | .40S&W | Vižla *

  10. #80

    Privzeto

    Citat muzikant je objavil: Pokaži objave
    Brezupen primer, imaš predispozicije vsaj za gospodarja, če ne celo za starešino.
    Moram priznati, da imata dve najbolj konfliktni osebi tukaj (Muzikant in Sršen) vedno prav.

Stran 8 od 21 PrvaPrva ... 45678910111218 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •