Stran 5 od 7 PrvaPrva 1234567 ZadnjiZadnji
Rezultati 41 do 50 od 70

Tema: Naboji RWS-EVO (evolution)

  1. #41
    Član od
    Jan 2009
    Lokacija
    KRAS
    Prispevki
    34

    Privzeto

    Citat tikkat3 je objavil: Pokaži objave
    Aha, potem je to to. Ker če EVO ne prebije, kaj bi pol kaj druzga. Dobro sej so še trše, je pa tudi možnost da se kje v hrbtenici ostane. Vhodna rana pa mora biti čisto čisto drobna.
    Mislim,da,če iščeš večji preboj poskusi z vojaško oklepno kroglo.Borovec premira 35 prebija.Za divjad pa ti ne priporočam,ker z lovskim strelom nebo ostala.

  2. #42
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    tržič
    Prispevki
    288

    Privzeto

    Tikka,
    a misliš vhodno rano pri normalnem zadetku? Da je majhna?

  3. #43
    Član od
    Oct 2009
    Prispevki
    51

    Privzeto

    Ja, seveda, ti si napisal že da sta bili vhodni rani nekoliko večji...

  4. #44
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    tržič
    Prispevki
    288

    Privzeto

    No sam da se razumemo! :icon_:

  5. #45

    Privzeto

    Citat GregaK je objavil: Pokaži objave
    Živjo!

    da sta se oba naboja tik pred vstopom v telo morala dotakniti neke ovire. po vsej verjetnosti je šlo za "travnate štible" in kot kaže sta se krogli predčasno "odprli". Zato sta bili vhodni rani veliko večji kot ponavadi do izstopa pa sploh ni prišlo.
    Sicer se ne tiče teme EVO, samo ravno zadnjič sem streljal košuto malo postrani pa je 8x57 naturalis, kateri je precej podoben evolutionu ni prebil. Bila pa je precej velika vhodna luknja in sem izgleda pred košuto zadel kakšno vejico da je krogla postrani priletela v telo košute.
    Čudno se mi je zdelo ker sem lani streljal 40kg teleta v "špico" pa je šlo skozi celega podolgem.
    Tako, da je pomoje GregaK tole pravilno ugotovil.

    Lp

  6. #46
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    NeverLand
    Prispevki
    104

    Privzeto

    Sploh ni nujno, da krogla zadane oviro, da prileti postrani. Sam sem imel primer, ko je v 100% čisti strelski liniji brez ovir, na razdalji cca 30 metrov bila vhodna rana na srnjaku v premeru malo manjšega pepelnika, izstopna luknja pa v debelini palca. Naboj RWS H-mantel. Balistika je zanimiva reč...

  7. #47
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    mozirje
    Prispevki
    592

    Privzeto

    Citat Lakotnik je objavil: Pokaži objave
    Sploh ni nujno, da krogla zadane oviro, da prileti postrani. Sam sem imel primer, ko je v 100% čisti strelski liniji brez ovir, na razdalji cca 30 metrov bila vhodna rana na srnjaku v premeru malo manjšega pepelnika, izstopna luknja pa v debelini palca. Naboj RWS H-mantel. Balistika je zanimiva reč...
    da nisi slučajno strani zamenjal


    (lahko pa da je krogla zadela kakšno letečo oviro...komar,muha,itd)

  8. #48
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    posavje
    Prispevki
    804

    Privzeto

    Citat Lakotnik je objavil: Pokaži objave
    Sploh ni nujno, da krogla zadane oviro, da prileti postrani. Sam sem imel primer, ko je v 100% čisti strelski liniji brez ovir, na razdalji cca 30 metrov bila vhodna rana na srnjaku v premeru malo manjšega pepelnika, izstopna luknja pa v debelini palca. Naboj RWS H-mantel. Balistika je zanimiva reč...
    Kaj pa če nisi bil pozoren na to,katero plečko ti je kazal ?

    Js mam pa res srečo,ko sem uporabljal sierro,sem slišal veliko kritik o tisti krogli,ko sem prešaltal na rws-a se zadeva ponavlja.. Zdej pa res ne vem več,kakšno kroglo nej streljam.....

    Drugače sem pa tudi jaz letos imel podobno situcijo,res da krogla ni priletela postrani,jo je pa ob zadetku med rebri pri srninem mladičku obrnilo za dobrih 45°..
    Mogoče pa krogla potrebuje določen čas leta v zraku,da se "umiri"...mogoče..

    Hmm,je pa to zanimivo,h-mantel pa prebije..
    nkol ni tok lepo,da neb mogl bit se lepš..
    ..kr neki ..

  9. #49
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Citat Lakotnik je objavil: Pokaži objave
    Sploh ni nujno, da krogla zadane oviro, da prileti postrani. Sam sem imel primer, ko je v 100% čisti strelski liniji brez ovir, na razdalji cca 30 metrov bila vhodna rana na srnjaku v premeru malo manjšega pepelnika, izstopna luknja pa v debelini palca. Naboj RWS H-mantel. Balistika je zanimiva reč...
    Za to kroglo ni čudno, ker se prednji del kar hitro raztrešči, zadnji pa potuje naprej po telesu .

  10. #50
    Član od
    May 2008
    Lokacija
    Primorska
    Prispevki
    98

    Privzeto

    Lakotnik pomoje si res strani zamenjal, ker ne more bit vstopna tolko večja kot vstopna.
    Ja kako pa vesta kako prileti krogla v cilj (obrnjeno, pod kotom 45 stopinj, počez, pa take)???? Pač vstrelne in izstrelne rane se razlikujejo od živali do živali in od krogle do krogle...

Stran 5 od 7 PrvaPrva 1234567 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •