Stran 12 od 23 PrvaPrva ... 2891011121314151622 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 111 do 120 od 222

Tema: Polavtomatske risanice

  1. #111
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    Zasavje
    Prispevki
    881

    Privzeto

    Citat janez valentic je objavil: Pokaži objave
    Neselektivo pobija in ranjuje strelec ne njegovo orodje. Neselektivno lahko streljaš tudi s fračo.
    Točno tako!

    Drugače pa je imel zr7 zelo, zelo prav.

  2. #112
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Kärnten
    Prispevki
    1,206

    Privzeto

    Js sm pa mnenja da si polavtomate kupujejo jagri, ki so z ostalim orodjem prepočasni in nerodni

  3. #113
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Šef, pogoni so tradicija, druženje, debata, veselje...... Kdaj, kako in kje jih izvajamo pa je stvar LD.
    Drugače tudi jaz ne simpatiziram s PAP-i.

  4. #114
    Član od
    Jul 2008
    Lokacija
    Primorska
    Prispevki
    128

    Privzeto

    Citat ZR7 je objavil: Pokaži objave
    O avtomatu le toliko, da je prvi strel lahko premišljen in žival ocenjena, ostala dva pa sta na blef. Še edino opravičljivo se mi zdi, da omogoča hiter popravek ob zastrelitvi.
    Običajno pa je polavtomat orodje, ki neselektivno pobija in ranjuje vse kar prileti mimo štanta.

    O pogonih pa le toliko, da so dejansko tradicionalna potuha neaktivnostim med letom, ki se izvaja z izgovorom, da plan še ni realiziran.

    Smo pa mimo teme, katere naslov se glasi Winchester SXR Vulcan.
    Šefe, kaj pa če imaš express puško ali celo kugel drilling od blaserja? A to je pa ok? A ta dva druga strela pa nista na blef?
    Moje mnenje je, da v kolikor se PAP uporablja po pravilih (2+1), je to isto, če ne celo identično kok bi imel drilling. Pa čez drilling se noben ne jezi, ker je pač to "tradicionalna" puška.
    Tudi sam se ne strinjam dat 10 šusov v nabojnik in na jago, ampak 2+1 se mi zdi čisto ok.

  5. #115

    Privzeto

    Treba se bo prej ali slej sprijazniti, da je tudi PAP lovska puška. Ko so po ww2 počasi prihajale repetirke M98 v lovsko uporabo, je tudi imel marsikdo od starejših jagrov veliko za povedati, zdaj pa je mauzerica klasično lovsko orožje v evropi.

    Sam ne nasprotujem uporabi PAP, če je le ta v skladu s zakonom. Sicer pa tudi jaz nimam PAPa, pač pa repetirko sistema Mauser.

  6. #116
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Kärnten
    Prispevki
    1,206

    Privzeto

    No, pol lahko pričakujemo, da bomo čez 20let jagali s puškami ki jih ma trenutno naša vojska, takrat se bojo mogoče masovno prodajale, kot zastarelo orožje:icon_:

  7. #117
    Član od
    Jul 2008
    Lokacija
    Primorska
    Prispevki
    128

    Privzeto

    No, to dvomim da se bo zgodilo, samo naj mi nekdo razloži kakšnaje razlika pri hitrosti streljanja med drillingom (naprimer express drilling + vložna cev = 3 risane cevi) in PAP puško? Isto je. Samo eno je kvazi "tradicionalno", drugo pa ne. Eno izhaja iz vojaške rabe, drugo je bilo skornstruirano z dosti ožjim namenom uporabe. Teoretična hitrost streljanja je ista. Trije streli, hitro en za drugim.

  8. #118

    Privzeto

    Citat rws je objavil: Pokaži objave
    No, pol lahko pričakujemo, da bomo čez 20let jagali s puškami ki jih ma trenutno naša vojska, takrat se bojo mogoče masovno prodajale, kot zastarelo orožje:icon_:

    Ja no sej kalašnika lahko tudi že kupiš v lovski izvedbi

  9. #119

    Privzeto

    Važno je kdo rokuje z orožjem, ne pa kakšno je le-to, vsaj po moje..
    Last edited by jvpv; 27. February 2009 at 07:39.

  10. #120

    Privzeto

    Vsako orožje je prišlo najprej v vojaško uporabo, potem pa šele v lovsko. Če se to ne bi zgodilo, bi lovci še vedno lovili s sulicami in kamni. Tako pač je, pa če se s tem sprijaznimo ali pač ne, na koncu je čisto vseeno, PAP se ravno tako lahko uporablja za lov, četudi se del lovcev s tem ne strinja, pa če je v "lovski izvedbi" ali pa v vojaški M76 ostrostrelski izvedbi. Pač vojaško orožje, ki je v vojski že zastarelo, ker so zdaj moderni avtomati, PAPi pa prihajajo počasi a vztrajno v lovske vrste.
    Na koncu je popoln nesmisel, da isti lovec, ki sam pa uporablja drilling, ki je v bistvu uporaben za uplenitev še bolj različne divjadi, od male, do visoke in na koncu koncev še bolj "nevaren" divjadi, potem se pa kritizira PAP. Naj ima PAP kdor ga hoče imeti in konec.

Stran 12 od 23 PrvaPrva ... 2891011121314151622 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •