Stran 9 od 23 PrvaPrva ... 567891011121319 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 81 do 90 od 222

Tema: Polavtomatske risanice

  1. #81

    Privzeto

    Citat ZR7 je objavil: Pokaži objave
    Aha, ZDLov:

    44. člen
    (prepovedi pri opravljanju lova)
    (1) Prepovedano je:
    ...
    12. uporabljati pri lovu polavtomatsko orožje, katerega nabojnik je mogoče napolniti z več kot dvema nabojema;


    Zlatorog, tvoje izjeme ne najdem nikjer zapisane.
    Uradni list RS št. 73/2005, 2.člen. LP
    V kraljestvu Zlatoroga

  2. #82
    ZR7 Guest

    Privzeto

    Zlatorog, hvala.

    Še citat iz pravilnikah o vrstah in moči orožja... :

    2. člen
    (vrsta lovskega orožja)
    (1) Lovsko orožje je dolgocevno in kratkocevno strelno orožje kategorij B1, B5, B6, C1, C2, C3 in D1, ki so opredeljene v predpisu, ki ureja orožje.
    (2) Ne glede na prvi odstavek tega člena je izjemoma pri lovu dovoljena tudi uporaba orožja iz kategorije B4, vendar se nabojnik ne sme napolniti z več kot dvema nabojema.
    (3) ...

  3. #83

    Privzeto

    Mislim, da je "džabe" da pišete te pravilnike,ker jih vsi poznajo(posebno lastniki pap) in tisti ki pri izvajanju lova uporablja večji nabojnik (5 patronov), je to na njegovi vesti in to je njegova lovska etika(to gre njim na dušo).
    Namreč lani sem iskal puško za prašiče in nisem kupil polavtomat(četudi mi je prodajalec ponujal kar 2 nabojnika po 5 patronov zastonj), ampak sem kupil browning dualis (potezno repetirko-pumpa) in bila je dražja cena kot pap.To je moja lovska etika,kar se tiče pušk.
    Ampak, bistvo vsega je to, da se mladi lovci odločajo za pap, kot prvo puško.
    Kaj zdaj ,a preprečiti, da naprej dobijo željene izkušnje?
    Ali upati u pogonu,saj verjetno ne bo prav mene??

  4. #84
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    En nabojnik v desnem, drugega v levem žepu za ta plave, fantje bodimo malo resni.

  5. #85
    Član od
    Dec 2008
    Lokacija
    Vipavska dolina
    Prispevki
    956

    Privzeto

    Citat hose je objavil: Pokaži objave
    Mislim, da je "džabe" da pišete te pravilnike,ker jih vsi poznajo(posebno lastniki pap) in tisti ki pri izvajanju lova uporablja večji nabojnik (5 patronov), je to na njegovi vesti in to je njegova lovska etika(to gre njim na dušo).
    Namreč lani sem iskal puško za prašiče in nisem kupil polavtomat(četudi mi je prodajalec ponujal kar 2 nabojnika po 5 patronov zastonj), ampak sem kupil browning dualis (potezno repetirko-pumpa) in bila je dražja cena kot pap.To je moja lovska etika,kar se tiče pušk.
    Ampak, bistvo vsega je to, da se mladi lovci odločajo za pap, kot prvo puško.
    Kaj zdaj ,a preprečiti, da naprej dobijo željene izkušnje?
    Ali upati u pogonu,saj verjetno ne bo prav mene??
    Kako se ti pa pumparca obnese. Predvsem pri več zaporednih strelih. Koliko moti, oz. ti zmakne pogled, poteg kopiščka?
    Če ljudje ne bi mrli in žvali drli, bi svet podrli!

  6. #86
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Freeland
    Prispevki
    421

    Privzeto

    Sem pred kratkim, dal vlogo za nabavno dovoljenje za orožje kategorije B4 in je bil cel kaos okrog kako si jaz predstavljam 4+1....

    Gospa piše v zakonu:
    2. člen
    (vrsta lovskega orožja)
    (1) Lovsko orožje je dolgocevno in kratkocevno strelno orožje kategorij B1, B5, B6, C1, C2, C3 in D1, ki so opredeljene v predpisu, ki ureja orožje.
    (2) Ne glede na prvi odstavek tega člena je izjemoma pri lovu dovoljena tudi uporaba orožja iz kategorije B4, vendar se nabojnik ne sme napolniti z več kot dvema nabojema.
    Ni zmagovalec tisti, ki zmeraj zmaga in nikdar ne pade.
    Zmagovalec je tisti, ki nikdar ne odneha in zmeraj vstane!

    [SIGPIC][/SIGPIC]

  7. #87

    Privzeto

    Kako se ti pa pumparca obnese. Predvsem pri več zaporednih strelih. Koliko moti, oz. ti zmakne pogled, poteg kopiščka?

    odgovor Tinetu:
    Meni je super.Zmakne mi pogled bistveno manj kot navadna repetirka.Vsake toliko časa namažem sanke kopiščka in gre kot po loju.Lahko res hitro streljam.
    Puško je zelo priročna cal.308win,cev 51,mehanski svetleči merki za hitro strelanje,točnost dobra,teža 2,9kg.
    Če mi puškar uspe prerihtati sprožilec iz 1,8kg na tam okoli 1,3kg brez "kolena", mi bo to univerzalna puška (preža,gon) in bom uporabljal samo njo.

    Vem, da to ni tema ali ima kdo izkušnje s predelavo sprožilca?Hočem da je tekoč,brez kolen.Lahko na ZS.

  8. #88
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    V Malih oglasih opažam, da precej prodajajo Remington polautom. risanice. Kakšne izkušnje imate z njimi ?

  9. #89

    Privzeto

    Jaz imam remington model 7400. Za enkrat moram potrkat ni nobenih problemov. Do sedaj sem postrelil okrog 70 nabojev pa je vedno deloval brezhibno.

  10. #90

    Privzeto

    Jaz imam Browning BAR 2 Long trac. Imam jo kakšna 3 - 4 leta. Postrelil sem že zelo veliko nabojev, različnih znamk, tež itd. Nikoli mi ni zatajila ali kakorkoli odpovedala. Navkljub precej kratki cevi je res karseda natančna. Proženje je solidno, tudi brez optičnih pomagal je z muho in merkom za hitro streljanje izvrstna. Imel bi le dve mali pripombi, ki pa sta seveda samoumevni. Namreč, čiščenje je kar komplicirano, ne moreš kar tako razstaviti puške. Lahko očistiš cev, za ostalo pa si moraš vzeti čas. In drugič, jaz imam puško v kalibri 30 - 06. Tudi večina mojih solovcev z polavtomatskimi puškami uporablja ta kaliber. Vendar smo vsi mnenja, da polavtomatsko delovanje vzame naboju ogromno moči, tako da drugače močan naboj 30 - 06 kar naenkrat ni več tako zelo dober.
    Je pa jasno, da si vsak lahko omisli tudi močnejše kalibre, oteženo čiščenje pa je pač treba vzeti v zakup.
    CONTRA FACTUM NON DATUR ARGUMENTUM

Stran 9 od 23 PrvaPrva ... 567891011121319 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •