Stran 1 od 2 12 ZadnjiZadnji
Rezultati 1 do 10 od 13

Tema: Nosler balistic tip

  1. #1

    Privzeto Nosler balistic tip

    Ali kdo uporablja omenjeno kroglo? Kako se obnese na divjadi? Kolega strela gamsarijo in kar sem videl, je krogla predvsem za dalše razdalje in za trofejno divjad. Sam bi jo uporabljal v kalibru 30-06.

    Pričakujem vaš komentar.

    lp

  2. #2
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    mozirje
    Prispevki
    592

    Privzeto

    trofejno

  3. #3
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    posavje
    Prispevki
    804

    Privzeto

    Citat pumpa je objavil: Pokaži objave
    trofejno
    :icon_:

    Mogoče se je mal zaj...


    Po vseh testih gledano,je to zelo uporabna krogla za našo divjad.
    Je malo bolj kompaktno (trše) narejena kot ena bolj poznanih Sierra Game king..
    Najbolše je,da jo testiraš in po petih odstreljenih kosih javiš kaj krogla "nudi"

    lp
    nkol ni tok lepo,da neb mogl bit se lepš..
    ..kr neki ..

  4. #4
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    mozirje
    Prispevki
    592

    Privzeto

    a ni mal draga za probe delat

  5. #5

    Privzeto

    Jaz imam Nosler Balistic silver tip (180 grs) za ta kaliber! Sicer je bila v igri lani le srnjad in en prašič,ampak lahko rečem da je dokaj dobra krogla! Prvi komad je bil ustreljen v pleče,pa smo morali pleče na drugi odrezati (je blo zmašinano),potem mladič in srna,oba zadeta za plečko,padla v ognju,škode "nobene",podplutb zelo malo! Prašič je pa ušel naprej ker je bil zadet v "viher",ga je pol solovec popravil! Pri izkoževanju pa so ugotovili,da lahko vržejo komplet "vratnik" za pse....
    Kdor misli,da je dober človek, ker hodi v cerkev je tako kot bi stal sredi garaže in si predstavljal da je avto!

  6. #6
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    posavje
    Prispevki
    804

    Privzeto

    Citat pumpa je objavil: Pokaži objave
    a ni mal draga za probe delat
    Balistic silver tip sploh ni tako draga krogla..in je podobna bal.tipu.
    nkol ni tok lepo,da neb mogl bit se lepš..
    ..kr neki ..

  7. #7

    Privzeto

    Citat andrej win je objavil: Pokaži objave
    :icon_:

    Mogoče se je mal zaj...


    Po vseh testih gledano,je to zelo uporabna krogla za našo divjad.
    Je malo bolj kompaktno (trše) narejena kot ena bolj poznanih Sierra Game king..
    Najbolše je,da jo testiraš in po petih odstreljenih kosih javiš kaj krogla "nudi"

    lp
    Res mal zaj.... hotu sem povedat, da krogla dela veliko podpludb, razbija...., vsaj tako sem slišal. Zato jo nekateri imenujejo krogla za trofeje , ker veliko ne ostane, če zadetek ni točen. So mi pa rekli da je zelo mehka krogla in zelo natančna.

    lp

  8. #8

    Privzeto nosler

    Jaz mam 7*64 za gamsarijo je super, je malo huda, zato bog ne daj v mehko. Jo pa imam tudi za srnjad in prašiča, do zdaj vse v ognju. Ni za mladiče... Ne zamenjam!

  9. #9

    Privzeto Nosler Balistic Tip, 180 grs, .30" cal.

    Jaz imam škatlo (50 kom) 180 grainskega Nosler Balistic Tip-a za .30" cal. (308,30-06,...) viška.

    Ponudbo si lahko ogledate v malih oglasih, info na na ZS ali na GSM objavljen v malih oglasih.

    LP-MP

  10. #10

    Privzeto

    Če primerjam Nosler in Sierra je zadnja ravno enkrat cenejša (nekdo je napisal, da je Nosler poceni).
    Če streljam v tarčo, sta obe krogli zelo natančni.
    Na divjadi dela Sierra manj podpludb. Ali divjad pade v ognju pa je odvisno še od kalibra, teže krogle in posledično hitrosti...

    Jaz ne vidim prednosti Nosler krogle pred drugimi

Stran 1 od 2 12 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •