Stran 89 od 129 PrvaPrva ... 397985868788899091929399 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 881 do 890 od 1282

Tema: Krvna sled

  1. #881

    Privzeto

    Jelen je bil streljan zgodaj zjutraj v somraku. Po 4 urah sem prišel na nastrel. Obilo krvi vendar samo 1km. Potem nič več. Ko sem videl, da psička že tretjič izdeluje zapeljevalno sled sem jo spustil saj sem sklepal, da se jelen umika. Prosta je sled izdelovala v vidnem dosegu. Dvakrat je bila prehitra pa smo počakali in je prišla nazaj po nas. Tretjič se je oglasila. Jelena je hitro zaistavila in takrat sem spustil še drugega psa. Jelena sta zaustavila in prvi strel sem oddal na 60m. Po strelu beg. Kmalu ga ponovno zaustavita. Tokrat sem streljal 4x na 50m. Jelen nobenega strela ni več nakazal. Je pa bežal in psa sta ga tretjič zaustavila. Tokrat sem uspel v goščavi priti na 30m in sem ustrelil v vrat. Jelen ni niti trznil. Medtem sta se približala tudi solovca z puško. Malo smo počakali in jelen pade.
    Jelen je bil ranjen v prednjo levo nogo z 308 win. Jaz sem streljal z revolverjem in TM kroglo. Ena je prebila, druge pa smo otipali na drugi strani pod kožo (tista vidna bula na rebrih). Celotna sled po oceni domačinov je 5km, prehodili pa smo jo v 3 urah.
    Last edited by alojz1; 1. September 2013 at 14:18.

  2. #882
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    raj
    Prispevki
    1,590

    Privzeto

    Zakaj pa nisi vzel karabina?

  3. #883

    Privzeto

    Bravo Alojz in čestitke tudi tvojima psoma za uspešno iskanje!

  4. #884

    Privzeto

    Citat main757 je objavil: Pokaži objave
    Zakaj pa nisi vzel karabina?
    Po naših goščavah je puška le v napoto.
    Učinek bi bil pa verjetno enak. Spomnim se B. Želeta kako je z mauserko spraznil cel magacin 14g krogel v jelena na 15m. Potem mu je pa jelen še psa pokončal preden je padel. Adrenalin dela.

  5. #885

    Privzeto

    Alojz, čestitke vsem iskalcem za uspešno delo!
    In hvala za lepo sliko Moni in njenega uspeha.
    Verum justicia quod parilitas!

  6. #886

    Privzeto

    Hvala obema.
    Po včerajšnem iskanju je odleglo tudi meni. Pes Lukas je imel pred mesecem bližnje srečanje z čekani in je bil do včeraj "na bolniški". Bal sem se kakšnih neljubih posledic kot so pretirana agresivnost ali strahopetnost. Pa je njegov močan karakter ohranil spoštovanje do mogočne živali in je v pravem trenutku pravilno ukrepal.
    Je pa lov in predvsem iskanje vedno nedokončana knjiga iz katere se lahko veliko naučimo. Predvsem mlaši, ki stopijo na pot krvosledništva. Zapeljevalne sledi jelenjadi zmedejo tudi zelo izkušenega psa. Če ne znamo opazovati lahko napačno sklepamo, da je pes z iskanjem končal. Takrat je najbolje psu pustiti, da sam razvozla sled. To pa je možno le v primeru, da je vez med vodnikom in psom dovolj trdna. V nasprotnem primeru pes potegne in nič ne pomaga če za drugim hribom še tako vztrajno zadržuje divjad. Takrat je v pomoč le GPS ovratnica, ki pa je nima vsak.

  7. #887
    Član od
    Nov 2009
    Lokacija
    Iz Mezgovc v Zagorje pri Pivki
    Prispevki
    1,222

    Privzeto

    Čestitke za uspešno iskanje, še posebej, ker je bil jelen ranjen samo v nogo!

    Bi pa tudi jaz uporabil kratki karabin (Tomaž si ga je dal naredit), kot pa streljal s pištolo ali revolverjem na 50m in več. Vem o čem govorim, ker sem treniral in tekmoval v teh disciplinah - revolver .38 special, .357 magnum in pištola 9x19 od 15-25m, 22.lr od 25-50m. Na 50m z revolverjem, ki je še najbolj precizen v močnem kalibru, ne bi streljal glih na jelena ali kakšno drugo žival. Čeprav je .357 magnum kar močna zadeva, ni glih za daljše strele (že zaradi tega ne, ker streljamo prostoročno, linija merkov pa je izredno kratka in pride hitro do napak).

  8. #888

    Privzeto

    Prof., vodniki krvosledcev, ki se srečujejo z večjo divjadjo uporabljajo močnejše kalibre kot si jih ti navajal!
    Verum justicia quod parilitas!

  9. #889

    Privzeto

    Racoon , jelena včasih tudi puška ne prebije. V tisti buli na rebrih je več krogel, ki jih je koža zadržala. Polnjeni naboji, ki sem jih pozabil doma pa gredo skozi. Zadeti ni tak problem, če držiš z obema rokama in se nasloniš ob drevo. Tudi tarčo srnjaka na 100m. Američani, ki z revolverjem tudi lovijo opravljajo preizkus na tej daljavi.
    In primerjava. Casul 454 ima energijo 2500J.

  10. #890

    Privzeto

    Tudi sam sem imel v letih popularnosti pištolo za iskanje in sem pri enem od iskanj bil skoraj ob psa in še merjasec me je močno ranil. Od takrat niti slišati nočem več za pištolo. Velikokrat se zgodi, da ranjeni divjadi ne prideš bližje, kot je domet pištole in potem?
    Sam uporabljam kal.8x57 še raje pa 9,3x62. Vedno, če je le mogoče ranjeno divjad, ko pridem do strela pomerim v glavo-vrat, ker po strelu, so moji psi takoj na streljani divjadi, pa naj bo to merjasec ali medved. In če ni divjad mrtva, nastradajo psi, zato si ponavadi vedno vzamem čas za usmrtilni strel.
    Glede GPS ovratnic, pa se ne predstavljam več iskanja in jo priporočam vsakemu iskalcu. S tem si olajšamo delo, predvsem pa v vsakem trenutku vemo kaj počne pes in kje je.
    Za mene ni dober, kaj šele odličen pes, kateri po kratkem času zapusti še živo ranjeno divjad in teče po vodnika. V tistem času divjad lahko pobegne tudi zelo daleč in se tudi ne rada potem ne ustavi pred psom. Za moje pojme pes, kateri pride do žive ranjene divjadi, jo mora glasno goniti in držati na mestu do prihoda vodnika, pa če to traja par ur.
    Čestitke za najdenega jelena.

Stran 89 od 129 PrvaPrva ... 397985868788899091929399 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •