Stran 9 od 75 PrvaPrva ... 56789101112131959 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 81 do 90 od 747

Tema: Sellier&Bellot krogle

  1. #81

    Privzeto

    Ali uporablja kdo barnesa xlc v kalibru 7x57R. Če lahko malo razložite kako krogla deluje na divjadi!!!

  2. #82

    Privzeto

    Živjo
    oče jo uporablja v 7x64,krogla je trde konstrukcije,preboj je skoraj zagotovljen,krvna sled tudi dobra. sedaj sem si jo pripravil to municijo za 300 WSM in jo bom naslednji tedn sprobal na srnjadi. Pomoje bo to odlična krogla glede na to da je kaliber rezanten.
    lp
    Ko svizec zavije čokolado v folijo:icon_smile:

  3. #83
    Član od
    May 2008
    Lokacija
    Štajerska
    Prispevki
    412

    Privzeto

    Stric mi je ob prodaji svoje puške v kalibru 7X57R podaril kakšnih 60 nabojev S6B s HPC kroglo. V tej temi pa nisem zasledil kako se ta krogla obnese na srnjadi in na divje prašiče. Predvsem me zanima glede podpludb.
    Podnebne spremembe so tukaj. Stvar naše morale je ali bomo ukrepali.

  4. #84
    Član od
    Dec 2008
    Lokacija
    Vipavska dolina
    Prispevki
    956

    Privzeto

    Citat bakus89 je objavil: Pokaži objave
    Ali uporablja kdo barnesa xlc v kalibru 7x57R. Če lahko malo razložite kako krogla deluje na divjadi!!!
    V 7x65R zelo zadovoljen. Prestrel ob pravičnem strelu vedno, dobra krvna sled in brez podpludb.

    Ko bomo pri hiši spalili zaloge KS, bo tudi oče presedlal nanjo (v kalibrih 7x57R in 30-06).

    Ti kar nabavi.
    Če ljudje ne bi mrli in žvali drli, bi svet podrli!

  5. #85

    Privzeto

    Citat De_Tomaso je objavil: Pokaži objave
    Stric mi je ob prodaji svoje puške v kalibru 7X57R podaril kakšnih 60 nabojev S6B s HPC kroglo. V tej temi pa nisem zasledil kako se ta krogla obnese na srnjadi in na divje prašiče. Predvsem me zanima glede podpludb.
    jaz sem zelo zadovoljen s to kroglo v kal. 30-06 v 11,7g na srnjadi, brez podpludb

  6. #86
    Član od
    May 2008
    Lokacija
    Štajerska
    Prispevki
    412

    Privzeto

    Danes zvečer, če bo sreča, bom sprobal na gumbarju in potem poročal, kake so moje izkušnje.
    Podnebne spremembe so tukaj. Stvar naše morale je ali bomo ukrepali.

  7. #87

    Privzeto

    Sam HPC nisem sprobal, ker so mi jo odsvetovali. Govorim za 7x57R.

  8. #88
    Član od
    Oct 2008
    Lokacija
    Dolenjska
    Prispevki
    1,207

    Privzeto

    Že kar nekaj let uporabljam izključno HPC 11,7 g v kalibru 30-06

    prezadovoljen,zelo natančna in učinkovita na divjadi,brez pripomb

  9. #89
    Član od
    May 2008
    Lokacija
    Štajerska
    Prispevki
    412

    Privzeto

    No jaz je danes zaradi slabega izstopa nisem uspel testirat, mislim pa po pristrelu, da je vsaj kar se natančnosti tiče zadovoljiva za lovsko kroglo.
    Podnebne spremembe so tukaj. Stvar naše morale je ali bomo ukrepali.

  10. #90

    Privzeto

    Še nekaj mojih izkušenj s čehom:

    S fotrom in bratom že kar lep čas uporabljamo bellotovo municijo in smo, če upoštevam natančen zadetek (iza pleča-rebra) zadovoljni.


    HPC - največja prednost te kugle je v dokaj ugodni ceni glede na ostale proizvajalce in seveda ob pravilnem zadetku daje lepe rezultate.

    Največji problem pa je, da je mehka in tudi ob lepem zadetku največkrat ne naredi izhodne rane na pujsu nad 50 kg--- posledično ni dobre krvne sledi. Krogla se ob zadetku raztrešči na ogromno delcev, ki zgolj pri dobrem zadetku pomeni padec v ognju ( strel iza plečke,kjer drobci zagrabijo jetra, pljuča srce). Njena struktura ni primerna na pogonih kjer že ob manjšem pogledu na vejico, krogla zavije s cilja ali se raztrešči. Sam jo uporabljam v kalibru 8/57, vendar predvsem za strele od blizu (30m) iz preže na divje prašiče, kjer so pogoji za dober strel solidni. V kalibru 30/06 je stvar podobna. Fotr v polavtomatskem Browningu 30/06 uporablja izključno HPC, ker zaradi glatke oblike naboja predvsem koničastega dela, le ta dosti lažje pade v cev in je manj zastojev (do teh ob rednem čiščenju komore, teoretično nebi smelo pridet)

    Sierra SBT - Krogla je dokaj trda. Pri zadetku se formira v obliko gobice in ne dela velikih poškodb, da dobro krvno sled. Največkrat se mi je zgodilo da je divjad padla v ognju. Cenovno je malo dražja od HPC. Ob primernem skladiščenju je to odlična municija, tukaj mislim predvsem na svinčeno glavo naboja ki se pri večkratnem pražnjenju in polnjenju iz zabojnika deformira in posledično se zmanjša natančnost, kar zna bit velika nevšečnost.

    Barnes XLC - premajhna udarna moč povzroči da divjad zmeraj ne pade v ognju a skoraj vedno pušča krvno sled. Solidna zadeva pri tem naboju je teflonska prevleka krogle, ker ne svinja tolko cevi naših pušk.

    Veliko nas je takih, ki dosti streljamo in je cena municije pomembnejši faktor odločitve, tako da je tudi češka SPCE krogla primerna izbira, vendar le če za njim stoji mirna roka strelca.


    Sam imam najraje kombinacijo HPC za prašiče iz preže, srnjaka in SBT za jage na pogonih.

Stran 9 od 75 PrvaPrva ... 56789101112131959 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •