Stran 64 od 75 PrvaPrva ... 145460616263646566676874 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 631 do 640 od 747

Tema: Sellier&Bellot krogle

  1. #631

    Privzeto

    Alojz,

    Se opravičujem, sem vedel, da bodo ''problemi'' ker se nisem malo bolj razpisal :)

    Mišljeno je bilo, da si lovec izbere primerno strelivo ne glede na ceno,ampak po kriteriju kakovostne izdelave in ustreznosti streliva po zakonskih in etičnih kriterijih. Razumem, da folk nima denarja, penzije so nizke... vzporedno z globino žepa se potem kupuje strelivo in vsak posledično hvali svoj izbor.

    Roko na srce, višji cenovni rang streliva je v povprečju boljši (vsem puškam ne ustreza isto strelivo, pa tudi strelcu ne), bolj natančno polnjen, in kar se tiče ciljne balistike bolj predvidljiv ( po obljubah in raziskavah proizvajalcev).

    Se strinjam se z mislijo, da ima marsikateri proizvajalec višjega cenovnega ranga streliva ''pre-napihnjeno'' ceno, saj se da zelo podobno zadevo dobiti skoraj za pol ceneje ( primer: EVOLUTION/ GECO PLUS)

    lp vsem

  2. #632

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Čehi so se pri testih hitrosti krogel odrezali najbolje. Napisi na škatlah so bili najbliže dejanskim meritvam. Vsi drugi so pretiravali.

    Je potrebno vedeti kako posamezen proizvajalec izvaja meritve hitrosti in iz kakšnih dolžin cevi, kakšnih cevi ( testnih ali serijskih za široko potrošnjo), pri kakšni temperaturi, vlažnosti...tako, da so tabelice proizvajalca zgolj orientacijske narave...

    Testne cevi, imajo najnižja možna odstopanja, ki jih lahko ima posamezna cev na ''terenu'', zato tudi serijski naboj doseže višje pritiske in s tem višjo hitrost. Praviloma je tudi dolžina cevi taka, kot je konstruktor posameznega naboja predvidel.

    Pri preverjanju testov proizvajalcev, pa se ponavadi uporablja običajen cevi široke potrošnje, ki imajo nekoliko ohlapnejše mere ( krajše ali daljše cevi z nekoliko drugačnimi, beri večjimi, notranjimi merami)...

    lp

  3. #633

    Privzeto

    Saj se razumemo Tine. Jaz imam žal z RWS naboji zelo slabe izkušnje. Nekdo drug pa najboljše. Zato pravim, da cena ni merilo. Kvaliteto iščimo v praksi.
    Zato me draga municija ni nikoli impresionirala. Naturalis npr. je popolnoma primerljiv z Gromom, ki je 3x cenejši. Ampak premik v glavi je pri nekaterih nemogoč.
    In KJG je tudi primerljiv k kroglo LOS za 34 centov. V to sem popolnoma prepričan. Čeprav bo kdo oporekal.

  4. #634

    Privzeto

    Meni tudi RWS, v bokarci 7x57R nikakor ne nese ( KS), S&B SPCE, pa nekako nese... :)

    Kar se tiče ciljne balistike, je verjetno primerljiv, je pa treba upoštevati, da je Naturalis popolnoma brez svinca...

    lp
    Last edited by Pinkfloyd; 23. August 2014 at 18:19.

  5. #635

    Privzeto

    In KJG je tudi primerljiv k kroglo LOS za 34 centov
    ko greš v skrajne detajle sem skeptičen če je temu res tako.
    Učinek je isti, samo obnašanje krogle pa verjetno ne.
    Pri KJG se prednji del razleti na 5-7 kosov ki potujejo v telesu pod kotom 25 stopinj glede na pot zadnjega prebojnega dela, ki zelo dobro drži smer prodiranja. Na koliko delov se razleti LOS, kako drži smer? KJG je rezultat osežih raziskav in poizkusov Lutza, kako so prišli do LOS krogel pa ne vem natančno
    Je pa res, za uporabnika ima isti učinek saj pri obeh kroglah divjade praviloma pada na mestu in zato je vprašanje če se splača plačati več za KJG, ma na svetu je veliko picajzlov ki stvari gledajo bolj kompleksno.
    Imam obe in LOS(.308) in KJG(8mm)

  6. #636
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Če nekdo kupi najdražje krogle, ker misli, da je tako prav in tako zaupa sebi in krogli, kaj mu je treba oporekati? Tudi meni ni do filanja in če bom predpostavljal, da so te najdražje najboljše, si jih bom kupil. Nekateri bi si dali vrtat v koleno za 1 EUR. Tak bo vedno iskal cenejše, ki so zanj najboljše............in bi morale biti tudi za ostale.

  7. #637

    Privzeto

    Vidim, da smo spet pri tistem "verjetno" in "vsijlevanju mnenja".
    Če debatiramoto še ni pogojeno, da morajo vsi tako delati.
    Meni je vseeno, če so poškodbe in padci ali prestreli enaki z dvema kroglama. Jaz bom uporabljal cenejšo. Drugi lahko zaradi mene dražjo. Če pri njej kdo napiše, da razpade na 5-7 kosov jaz mislim, da laže. Vedno se najdejo izjeme (ne razpade, ali je delov manj ali pa več). Pri divjadi sem že takoj na začetku napisal, da prosim za sliko krogle, ki je ostala V divjadi. Pa jo še nisem videl. Zato tudi ne morem trditi na koliko delov razpade. Tisto streljanje v gel je pa samo približek na karegega ne dam veliko. Gel tudi kosti nima.
    Če ste bolj umirjeni pri strelu kar mirno kupite najdražje. Moje mnenje gladko spreglejte.
    Tisti, ki pa pogledate tudi ceno in ustrelite kakšen naboj več v tarčo pa tudi vedite, da ste na lovu popolnoma enakovredni tistim prestižnim.
    Jaz dam denar raje v opremo kot naboje. Sem z svojimi popolnoma zadovoljen.
    Last edited by alojz1; 23. August 2014 at 14:29.

  8. #638

    Privzeto

    Lojze zmeraj moras bit odprtega duha in razuma, ce se tebi se ni zgodilo se ne pomeni da se ne dogaja...

  9. #639

    Privzeto

    Dule. Sicer ne vem, če sem prav razumel. Jaz mislim, da imam oboje. Tudi umru še nisem pa vem, da se nekaterim tudi to zgodi
    Citat Dule je objavil: Pokaži objave
    ce se tebi se ni zgodilo se ne pomeni da se ne dogaja...

  10. #640

    Privzeto

    Treba mal razmislt predn reces nekomu da laze...

Stran 64 od 75 PrvaPrva ... 145460616263646566676874 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •