Stran 48 od 75 PrvaPrva ... 3844454647484950515258 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 471 do 480 od 747

Tema: Sellier&Bellot krogle

  1. #471

    Privzeto

    Še moje izkušnje s to kroglo... S kroglo SPCE so recimo kosi srnjadi kar padali na mestu, recimo v razmerju 50/50 %. Čeprav se sam raje strelu v pleče izognem in raje streljam v rebra pa ob takem zadetku niti en kos ni padel na mestu! Po strelu je srnjad šla od 20 pa do 100 metrov daleč in to celo v hud hrib. Da pa ta krogla dobro krvno sled. Vseeno sem raje to kroglo zamenjal za Sierra game king in sedaj skoraj vse pade na mestu ali pa gre največ 20 metrov.

  2. #472
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    raj
    Prispevki
    1,590

    Privzeto

    Ima kdo kaj izkušenj s PTS kroglo? Zanima me predvsem učinek na srnjadi. Kakšna je izstrelna rana?

  3. #473

    Privzeto

    Dobra krogla predvsem za večjo divjad na večje razdalje.
    Enaka kot Hornady SST.
    Po moje tudi za srnjad odlična. Čeprav bi raje lažjo.

  4. #474

    Privzeto

    Mislim, da je to kar Hornady SST v češkem naboju.

  5. #475
    Član od
    Feb 2012
    Lokacija
    Gornji Grad
    Prispevki
    98

    Privzeto

    pred dnevi je bil pri meni enden izmed vodnikov krvosledcev potem pa je debata tekla o kroglah, ko pa sem mu pokazal katere krogle uporabljam in sicer (hornady gmx) pa je skoraj znorel in sicer zaradi tega ker ima krogla plastično konico, potem pa rekel da je že 6x iskal kos srnjadi streljan prav s to kroglo pts in vsi so bili dokaj vredu zadeti ampak vsi so šli še zelo daleč za tako zadet kos, pri vseh teh kosih pa je našel odlomljeno konico ki se je ob vstopu zlomila in ostala noter sama krogla pa je bila pretrda da bi se odprla tako pa je bila majhna iztopna rana in zelo malo krvne sledi. Če pa ima še kdo kakšno podobno izkušnjo s temi konicami pa naj napiše ...
    Last edited by .300; 15. October 2012 at 21:35.

  6. #476

    Privzeto

    Čim nekateri vidiji plastično konico mislijo, da je enaka krogla. GMX je monolitna in je brez svinca. Z zadetkom v prsni koš ni treba nič iskati.
    SST pa ima svinčeno jedro. Nihče me ne bo prepričal, da je treba iskati (vsaj ne daleč), če so pljuča prestreljena. Možno je le v kakšnem malem kalibru do 6,5mm. Vendar divjad leži v krogu 100m.
    Last edited by alojz1; 15. October 2012 at 21:44.

  7. #477
    Član od
    Feb 2012
    Lokacija
    Gornji Grad
    Prispevki
    98

    Privzeto

    šlo je za kaliber 7x57r in s to kroglo pts. meni pri gmxu zaenkrat ni bilo treba še nič iskati, res je da sem uplenil 2 kosa srnjadi eden je padel v ognju, drugi pa poštartal kot da sem ga faliu potem pa padel po 10m, oba sta mela izstrelne rane velke v velikosti kovanca za 2€, prašič pa je padel v ognju.

  8. #478

    Privzeto

    Plastična konica je tam zato,da se ne zj..... pri repetiranju itd...,sicer pa je enako,kot če bi v tako kroglo dal "svinčeno" konico,razlika je samo ta,da svinčene ne vidiš,plastično pa...
    Kar pa se tiče Hornady-jeve SST krogle - po mojih izkušnjah je to daleč najboljša krogla za pogone (vsaj v kalibru .308).
    Kdor misli,da je dober človek, ker hodi v cerkev je tako kot bi stal sredi garaže in si predstavljal da je avto!

  9. #479
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    raj
    Prispevki
    1,590

    Privzeto

    Na uradni strani S&B ni PTS v kalibru 7x57R.

  10. #480
    Član od
    Jan 2010
    Lokacija
    ribniško-kočevsko območje
    Prispevki
    253

    Privzeto

    jaz uporabljam to S&B PTS v kalibru 30-06 in sicer 11,7g ter .30-06 Super Elite XP3, 180 gr municijo. Puška je nastreljena na PTS, winchesterjeva krogla pa ima samo 1,5 cm odstopanja od nastreljene municije. Z njo sem zelo zadovoljen, žival pada v ognju ali pa naredi max. 20m. Krogla dela super na jelenjadi in srnjadi razen na srninem mladiču ga moraš pa kar lepo zadet - zna naredit kar poškodbe(samo to je tudi vzrok kaliber ter gramaža krogle ter še in še), krvna sled je zadovoljiva. PTS pretežno uporabljam na srnjadi, Elite XP3 pa imam za jelenjad in drugo. Obe municiji mi delajo dobro tako na mesu(minimalne poškodbe) kot na tem da mi žival pada v ognju ter obe so zelo natančne, če že žival ne pade v ognju mi pa vedno dobro nakaže zadetek. Iskanje zadete živali je bilo potrebno samo enkrat, 1 je gumbar šel od nastrela 20m in mi je padel direkt v bivši vojaški bunker in ga nisem takoj našel ker je blo zelo zaraščeno , za enkrat ne razmišljam o menjavi municije. Vredno jo je preizkusiti in ni draga npr. kot so RWS ali pa Winchester.

Stran 48 od 75 PrvaPrva ... 3844454647484950515258 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •