Stran 44 od 75 PrvaPrva ... 3440414243444546474854 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 431 do 440 od 747

Tema: Sellier&Bellot krogle

  1. #431
    Član od
    Oct 2007
    Lokacija
    Loški potok
    Prispevki
    2,301

    Privzeto

    Citat main757 je objavil: Pokaži objave
    Komaj čakam, da se najde en ki strelja na 500m, da te premaga.
    Aja, 1x bolje je isto število krogov kot jih ustreliš ti.
    Main 1x bolje je recimo da jaz ustrelim 14 on pa 28 s tremi streli. Poanta je v tem da bom jaz najverjetneje ustrelil med 22 in 30 tako je nemogoče ustreliti 1x bolje in to samo pove koliko je smisla v "prepucavanju " z drago optiko ,pa dragimi puškami ker vse to ne služi tistemu čemur bi moralo. Točno veš da fantje ki imajo orožje za nekaj 10k e s takim orožjem ne gredo ven že če je vlaga v zraku 50% kaj šele če rosi ali paje pod nulo. Takrat jagajo s takimi krepeli kot jaz in ravno tako dobro zadanejo in ravno tako je vse v redu.Za parado pa seveda ta okrancljano in pozlačeno pa pregrešno drago orodje na ramo pa klobuk postrani z največjim gamsportom. No malo pretiravam ampak v načelu pa je tako kajne??
    Skerl Miha -VEPER
    Loški potok

  2. #432
    Član od
    Feb 2009
    Lokacija
    posavje
    Prispevki
    481

    Privzeto

    Veper sej ves da je nemogoce tja do 300m ustreliti enkrat vec.....na 500 pa je ze mozno........
    A ves formula1 tud ni enkrat hitrejsa od recimo ubogega clia rs ali pa podobnega sportnega vozila je pa tisockrat drazja.Zato tudi pri orozju nemores tako gledat,kajti vsaka malenkost stane ogromno eur,na koncu pa strelja malo bolje kot jugoslovanka.Pri optiki je pa isti k.......male razlike ogromno eur.

  3. #433
    Član od
    Oct 2007
    Lokacija
    Loški potok
    Prispevki
    2,301

    Privzeto

    Citat tinko balinko je objavil: Pokaži objave
    Veper sej ves da je nemogoce tja do 300m ustreliti enkrat vec.....na 500 pa je ze mozno........
    A ves formula1 tud ni enkrat hitrejsa od recimo ubogega clia rs ali pa podobnega sportnega vozila je pa tisockrat drazja.Zato tudi pri orozju nemores tako gledat,kajti vsaka malenkost stane ogromno eur,na koncu pa strelja malo bolje kot jugoslovanka.Pri optiki je pa isti k.......male razlike ogromno eur.
    Ja vsaka zadeva naj bi služila svojemu namenu. S Cliotom res ne vozim tako hitro kot F1 ampak tja kamor se Clio pripelje je F1 še v sanjah ne. Ja Tinko Balinko dobro si tole skontal ampak recimoprijatelj si je sedaj ko je že zmagal na nekaj tekmah 300 in 500 tudi v tujini z puškico ki je nekaj 1000e naročil iz Amerike boljšo in predvsem precej dražjo. No v teh kategorijah pa zopet lahko govorimo o 1x več. In da pravilno sklepaš pri večjih razadljah se tudi orožje menja in se ne strelja z lovsko opremo kajne??
    Skerl Miha -VEPER
    Loški potok

  4. #434
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    raj
    Prispevki
    1,590

    Privzeto

    Citat Veper je objavil: Pokaži objave
    Main 1x bolje je recimo da jaz ustrelim 14 on pa 28 s tremi streli.
    Veper to je 2x bolje in ne 1x bolje. Matematika. 14x1=14, 14x2=28.

  5. #435
    Član od
    Oct 2007
    Lokacija
    Loški potok
    Prispevki
    2,301

    Privzeto

    Citat main757 je objavil: Pokaži objave
    Veper to je 2x bolje in ne 1x bolje. Matematika. 14x1=14, 14x2=28.
    Main prosim da se ne delaš norca iz samega sebe saj menda si učen mož.
    Skerl Miha -VEPER
    Loški potok

  6. #436
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    raj
    Prispevki
    1,590

    Privzeto

    Sej bo

  7. #437

    Privzeto

    Moram priznati, imate voljo ...
    Kako že rečejo nekje: "... blagor ubogim ..., kajti za njih je nebeško kraljestvo ..."

  8. #438

    Privzeto

    Hvala za odgovore in mnenja. Pomirilo in zadovoljilo me je že zagotovilo, da četudi razlike so med serijami, da so za lov zanemarljive. Vsaj za bokarico na 100 metrov.

    Drugo škatlo sem že kupil, ob tem pa tudi odkril (verjetno?), kako in kje so pri S&B označene serije. Na notranji strani embalaže. Prilagam fotko. Bom pa ob naslednjem obisku prodajalca še poprosil, da mi odpre nekaj škatel, da vidimo, kako (ne)enake so te cifre.

  9. #439

    Privzeto

    Citat ravnohrib je objavil: Pokaži objave
    ...
    Drugo škatlo sem že kupil, ob tem pa tudi odkril (verjetno?), kako in kje so pri S&B označene serije. Na notranji strani embalaže. ...
    Prav si našel. V primeru, da boš pri S&B naletel na municijo, ki bo nadpovprečno dobro delala, pa kar hitro po nabavo čim več te iste serije.
    Se pri S&B to kar dogaja, da je razlika v serijah očitna. A spet le bolj za "potrebe" izkazovanja z 29 in 30-tkami. Saj 24 boš pa naredil z vsako njihovo serijo! Govorim o klasičnih 3 strelih na 100m.

  10. #440

    Privzeto

    Iz kombinirke Heym mod.22 SE, že daleč od nove, se tele češke krogle, čeprav poceni, ne zdijo ravno zanič izbira.
    Sellier&Bellot 7x57R krogla SBT Game king 175grs.
    Če bi med 2. in 3. strelom še kakšno minuto počakal, bi znal tudi 3. strel biti bližje prvim dvema. Pa nisem ne vem kak strelec.

    Ima kdo izkušnje kako ta krogla dela na divjadi? Bi to v nadalje uporabljal za srnjad.

Stran 44 od 75 PrvaPrva ... 3440414243444546474854 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •