Stran 25 od 75 PrvaPrva ... 1521222324252627282935 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 241 do 250 od 747

Tema: Sellier&Bellot krogle

  1. #241

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Če je mnenje, da je 7x57R prešibek in pogoji strela težki (40m) potem vam ni pomoči
    Podpišem.
    Kdor misli,da je dober človek, ker hodi v cerkev je tako kot bi stal sredi garaže in si predstavljal da je avto!

  2. #242
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    raj
    Prispevki
    1,590

    Privzeto

    Citat rws je objavil: Pokaži objave
    problem sploh ni v spce krogli, temveč v češkem "zimskem polnjenju"....saj smo to že pisali.
    Strinjam se s teboj. Primerljivi naboji nemške ali katere druge izdelave imajo tudi 300+ Joulov več na 100-ih metrih.

  3. #243

    Privzeto

    Kolegi, da ne boste odkrili še tople vode pri "zimskem" češkem polnjenju.

    Bistveno je kaj je za kopitom, kot je nekoč že omenil spoštovani kolega Veper, zato ne iščite problemov v nabojih in kroglah, temveč predvsem pri sebi.

  4. #244
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Kärnten
    Prispevki
    1,206

    Privzeto

    za lov čeških nabojev nikoli nisem uporabljal, zato tudi problemov do sedaj še nisem imel.

  5. #245

    Privzeto

    Ta polemika o teh kroglah se vleče že predolgo in se ponavljamo
    Dober strelec in vesten lovec jih lahko mirno uporablja pa ne bo delal škode.
    Problem se pojavi, ko te poceni naboje uporabljajo tudi lovci v smislu "samo da poka" in se temu primerno tudi obnašajo (nastrel preverijo samo vizuelno -če sploh. Potem ugotovijo zgrešen. In nadaljujejo.
    Nekoč mi je eden takšnih razlagal, da on krvosledca nikoli ne potrebuje. Ali divjad pade, ali pa zbeži. Ja saj tretjo možnost si težko zamislim.
    Ko sem mu razložil svoje mišlenje pa me večkrat pokliče, če divjad zbeži.
    Za konec: vsi,ki te krogle uporabljate za lov lahko pričakujete, da včasih ni izstrela. Temu primerno po strelu tudi ukrepajte

  6. #246
    Član od
    Mar 2009
    Lokacija
    Primorska
    Prispevki
    252

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Če je mnenje, da je 7x57R prešibek in pogoji strela težki (40m) potem vam ni pomoči

    Če krogla ne prebije, pomeni da odda vso energijo v telesu a ne? Se pravi da krogli manjka energija za prebit divjad. Torej je ta kaliber za tako mehko kroglo prešvoh. Kot pa so kolegi že pisali se ista krogla v nekoliko močnejšem bratu 7x65R obnese precej bolje.
    Last edited by stjrp; 2. April 2010 at 15:49.

  7. #247

    Privzeto

    Alojz1 je najbrž mislil kaliber,ne krogle. Čeprav sm sam mnenja,da je bil to zgolj slučaj. Jaz v karabinu 7x57 uporabljam Normo Oryx,super krogla,prebije tudi prašiče in jelenjad. Se mi je pa zgodilo,da sem streljal jagnje (11 kg) na 40 metrov,krogla ga ni prebila(strel za pleče),jagnje pa je padlo šele po 50 metrih. Tako je pa po moje tudi tukaj,ni ne kaliber prešvoh in ne krogla zanič. Splet okoliščin pač!
    Kdor misli,da je dober človek, ker hodi v cerkev je tako kot bi stal sredi garaže in si predstavljal da je avto!

  8. #248

    Privzeto

    Citat stjrp je objavil: Pokaži objave
    Če krogla ne prebije, pomeni da odda vso energijo v telesu a ne? Se pravi da krogli manjka energija za prebit divjad. Torej je ta kaliber za tako mehko kroglo prešvoh. Kot pa so kolegi že pisali se ista krogla v nekoliko močnejšem bratu 7x65R obnese precej bolje.
    Da boš bolj razumel
    Tudi za zelo močne kalibre se dobijo krogle, ki ne dajo izstrela. Uporabljali naj bi jih za usmrtilne strele zaradi varnosti.
    Kaj pa naj bi po tvojem telo prebilo? Krogla se sleče, plašč pa nima velike mase in je zelo deformiran. Svinec , ki je premehak pa se razleti v drobne delce, ki so premajhni za prodiranje.
    In v močnejšem 7x65R srnjad pade na mestu samo zaradi večje hitrosti. Izstrela pa tudi ni vedno. Zaradi večje hitrosti se še prej razleti
    7x57R je zelo v redu kaliber z primerno kroglo.

  9. #249
    Član od
    Mar 2009
    Lokacija
    Primorska
    Prispevki
    252

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Da boš bolj razumel
    Tudi za zelo močne kalibre se dobijo krogle, ki ne dajo izstrela. Uporabljali naj bi jih za usmrtilne strele zaradi varnosti.
    Kaj pa naj bi po tvojem telo prebilo? Krogla se sleče, plašč pa nima velike mase in je zelo deformiran. Svinec , ki je premehak pa se razleti v drobne delce, ki so premajhni za prodiranje.
    In v močnejšem 7x65R srnjad pade na mestu samo zaradi večje hitrosti. Izstrela pa tudi ni vedno. Zaradi večje hitrosti se še prej razleti
    7x57R je zelo v redu kaliber z primerno kroglo.
    Jaz sem govoril za SPCE kroglo in nobeno drugo in vem da SPCE ni edina krogla na tem svetu, vendar se kot kaže že mora dovolj dobro obnašat ker če bi mogli jagri iskat glih vsak komad ali pa bi vsakega pol manjkalo bi že zdavnaj prenehali uporabljat SPCE.
    Jaz sem hotu samo povedat, da je SPCE bolj primerna za uporabo v 7x65R kot 7x57R in neizpoditnon dejstvo je da ni univerzalne krogle, ki bi se dobro obnesla v vseh kalibrih, pa študirejte kolkr hočete. Meni osebno je pa prvi pogoj pri izbiri krogle, da mi komadi padajo na mestu, kakemu drugemu pa da mu slučajno ne odnese kakšen gram mesa preveč, tretjemu spet kaj drugega. Tako da glede na to, da se ne bomo nikoli zedinili predlagam, da se v takih temah povečini pišejo dejanske izkušnje in dogodivščine, pa bomo imeli nekako najboljšo dejansko sliko kaj in kako je.

  10. #250

    Privzeto

    Ali mi potem lahko svetujete, kaj bi bila boljša izbira za skupne brakade, kot SPCE v kalibru 7×57R? V lovni sezoni imam priliko streljati na prašičke enkrat ali dvakrat, porabim pa v sezoni vsega par nabojev in bi raje dal malo več za boljšo kroglo.

Stran 25 od 75 PrvaPrva ... 1521222324252627282935 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •