Stran 21 od 75 PrvaPrva ... 111718192021222324253171 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 201 do 210 od 747

Tema: Sellier&Bellot krogle

  1. #201
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    To pa ne drži

  2. #202
    Član od
    Jan 2009
    Lokacija
    Cerklje ob Krki
    Prispevki
    532

    Privzeto

    Potplutbe so odvisne od tega, s kolikšno hitrostjo krogla prileti v telo divjadi in ali je zadetek v trd ali mehak del telesa, pa tudi od konstrukcije krogle...
    Kar pa zadeva S&B strelivo: ja, odločil sem se za Sierra 14.3 g od S&b, do 100m bo čisto v redu.

  3. #203
    Član od
    Sep 2008
    Lokacija
    Šibice
    Prispevki
    72

    Privzeto Sierra GameKing 8mm/14,3g

    Ovo zrno je jaako dobar letač, te čak i iz 8x57 daje puno.
    U 8x68 zbog dosta veče brzine zadrži nešto manje mase i napravi malo veču štetu na divljačini, nego če to biti u 8x57.
    Nemaš straha loviti ni do 200m ili na metu do 600m. (Tvrdnja se odnosi na kalibar 8x57IS.)
    Lp
    Last edited by Hubert.ctg; 19. March 2010 at 20:22.

  4. #204

    Privzeto

    Ko je govora o kroglah primernih za vso divjad ni nihče omenil nove krogle GROM, ki jo dela Prvi partizan. Ta krogla je zelo uporabna, monolitna in cenovno ugodna (naboj v avstriji je 1€).
    Ali jo kdo že uporablja?

  5. #205
    Član od
    Oct 2007
    Lokacija
    Loški potok
    Prispevki
    2,301

    Privzeto

    Alojz 1 odpri novo debato o kroglji Grom ker tukaj je debata o S&B.Lahko pa jo primerjaš z S&B pa bo vse v redu
    Skerl Miha -VEPER
    Loški potok

  6. #206

    Privzeto

    Če bo kaj odziva
    Veper, za tvoj kaliber so naboji po 1€ Lavamindu.
    Zamenjaj že enkrat krogle za papir luknjat za prave

  7. #207
    Član od
    Oct 2007
    Lokacija
    Loški potok
    Prispevki
    2,301

    Privzeto

    S&B SPCE ostaja v kalibru 8x57 is in sploh ne razmišljam o čem drugem.Ravno tako v kalibru 7x64 je SPCE zadeva ki me ni nikoli razočarala. V kalibru 3006 pa silom prilike streljam polnjeno municijo ,ki ima dve tretine čeških komponent in kroglo sierra. Uporabljal pa bom to kombinacijo predvsem za luknjanje papirja ,za lov pa Federal Fuzion ker je tovarniško polnjen točno +4cm na 100m glede na polnjeno kombinacijo.S&B je kake 3cm desen in 6 cm višji.Tako nisem imel druge izbire in je moral S&b žal ostati samo kot del komponent za lovske strelske tekme.Polnjeno kombinacijo imam nastreljeno namreč na 100m in ker je optika tudi prilagojena tej strelni razdalji in seveda obliki tarče je pač tako kot je.
    Skerl Miha -VEPER
    Loški potok

  8. #208
    Član od
    Jan 2009
    Lokacija
    Cerklje ob Krki
    Prispevki
    532

    Privzeto

    Do sedaj sem uporabljal kroglo za vso divjad (Grom 12g) in sicer:
    - prašič lanščak streljan na 40m zadetek za pleče v sredino reber, krvna sled dobra do ležišča(cca.70m), pred menoj se je dvignil-streljam-zgrešim, psi ga po 500m niso našli;
    -prašič lanščakinja, streljana na 30m v pleče pade, se pobere, še enkrat streljam v glavo, pade;
    - prašič mladič 40kg(iztrebljen), streljan na 20m, tekel še 60m, zadetek za pleče, krvna sled dobra;
    - jazbec streljan na 45m, strel za pleče nad grodnico(zadetek), krvna sled dobra, po cca. 400m šel v luknjo-na svidenje;
    - lisica streljana na 35 m strel za pleče-zadeta, krvna sled cca. 100m, naslednji dan je s terierko nisem našel... skratka-KATASTROFA.
    Navajen sem Lapue-12g mega,kal. 308 win, ko dejansko pri oplaznih strelih, ne pa ko manjšo žival prestreliš, vse leži po nekaj metrih. Menil sem, da bo Grom v redu, ampak... Zato razmišljam o Sierri, ker je mehkejša in bodo poškodbe najverjetneje veliko večje, ne vem kako pa bo z izstrelom. Verjamem pa, da Grom bolje "dela" pri zadetkih v trdo ali pri težji divjadi.

  9. #209

    Privzeto

    Ti kar verjamem. Verjetno ima 308 malo premajhno hitrost (teža 12g).
    Kje pa si naboje nabavil?

  10. #210
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    posavje
    Prispevki
    804

    Privzeto

    Citat jež je objavil: Pokaži objave
    Do sedaj sem uporabljal kroglo za vso divjad (Grom 12g) in sicer:
    - prašič lanščak streljan na 40m zadetek za pleče v sredino reber, krvna sled dobra do ležišča(cca.70m), pred menoj se je dvignil-streljam-zgrešim, psi ga po 500m niso našli;
    -prašič lanščakinja, streljana na 30m v pleče pade, se pobere, še enkrat streljam v glavo, pade;
    - prašič mladič 40kg(iztrebljen), streljan na 20m, tekel še 60m, zadetek za pleče, krvna sled dobra;
    - jazbec streljan na 45m, strel za pleče nad grodnico(zadetek), krvna sled dobra, po cca. 400m šel v luknjo-na svidenje;
    - lisica streljana na 35 m strel za pleče-zadeta, krvna sled cca. 100m, naslednji dan je s terierko nisem našel... skratka-KATASTROFA.
    Navajen sem Lapue-12g mega,kal. 308 win, ko dejansko pri oplaznih strelih, ne pa ko manjšo žival prestreliš, vse leži po nekaj metrih. Menil sem, da bo Grom v redu, ampak... Zato razmišljam o Sierri, ker je mehkejša in bodo poškodbe najverjetneje veliko večje, ne vem kako pa bo z izstrelom. Verjamem pa, da Grom bolje "dela" pri zadetkih v trdo ali pri težji divjadi.
    Veliko večje poškodbe ne bojo pri sierri (kjer bo zadetek vsaj približno tam kjer mora bit),če boš uporabljal 11,7 g kroglo,ti pa v 90 % divjad pade na mestu in ne 10-20 metrov stran,to je ponavadi veliko bolj vredno kot pa par gramov rebrc.
    Merjasca nisem imel prilike streljat,povem ti pa,da daleč sigurno nebi šel..izstrel pa je res uprašljiv pri divjadi nad 100,150 kg..

    Dobro izbiro
    nkol ni tok lepo,da neb mogl bit se lepš..
    ..kr neki ..

Stran 21 od 75 PrvaPrva ... 111718192021222324253171 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •