Stran 47 od 75 PrvaPrva ... 3743444546474849505157 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 461 do 470 od 747

Tema: Sellier&Bellot krogle

  1. #461

    Privzeto

    Zdravo,

    sigurno nisem zadel v nobeno oviro, ker sem streljal iz visoke preže na cca 40m. Je pa res, da je bilo srce polno krvi in ga je dobesedno razneslo.
    Nisem pa kritiziral SPCE krogel. Še vedno je pri nas največ uplenjene divjadi ravno z temi kroglami, ker so poceni in delajo.
    Lp G.

  2. #462

    Privzeto

    Tudi jaz sem uporabljal SPCE v kalibru 7*57R, pa so bile kar precej podplutbe in tudi divjad je po strelu kljub dobrem zadetku šla vedno še par 10 metrov. Sedaj imam Sierra game king, zaenkrat je vse padlo na mestu, razen kakšen prašič je naredil še kakšen meter. Podpludb pa je bistveno manj kot pri SPCE. Je pa res, da z Sierra Game King odpade kakšno streljanje v grmovje ali čez travo, glede tega je SPCE bolj primerna krogla.

  3. #463

    Privzeto

    Citat rikec je objavil: Pokaži objave
    Je pa res, da z Sierra Game King odpade kakšno streljanje v grmovje ali čez travo, glede tega je SPCE bolj primerna krogla.
    To ne drži.

  4. #464

    Privzeto

    Pozdrav

    Na forumu nisem nikjer zasledil, kako se naj bi obnašal SPCE (11,2) pri kalibru 7x57r ob zadetku v pleče srnjadi (in mladiča). Sam sem namreč pravkar kupil omenjene patrone vendar še nimam lastnih izkušenj, ker ni padel še noben kos z omenjeno municijo.

    Bi vas prosil če mi opišete vaše izkušnje z omenjeno kroglo in kalibrom.

    Hvala za odgovore

  5. #465
    Član od
    Dec 2008
    Lokacija
    Vipavska dolina
    Prispevki
    956

    Privzeto

    Pričakuješ lahko iztopno luknjo cca premera cca 5 cm in malo potpludb ampak ne pretirano. Sem imel na 7x65r in mi je pri gumbarju tako naredila.
    Če ljudje ne bi mrli in žvali drli, bi svet podrli!

  6. #466
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    tukaj
    Prispevki
    3,489

    Privzeto

    Sem uporabljal točno tako strelivo v tem kalibru, pa sem ga nehal. Mehka krogla, pri srnjadi dela OK. Nima ustrezne (zakonsko predpisane) energije za jelena. Pri prašiču mi je pri nekoliko slabem zadetku prehitro razpadla in ni naredila tistega, kar bi recimo TIG. Najbolj pa me moti svinjarija, ki jo to strelivo pušča v cevi.
    As hunters, we need to stand strong, unite as one and NEVER apologize for being who we are! We should focus our energy on being the best hunters we can be by challenging ourselves to be ethical, respectful and responsible so as to humbly uphold our proud heritage. Now, let´?s get out there and enjoy the great outdoors!
    Eva Shockey

  7. #467

    Privzeto

    Hvala za odgovore.

    Sam namreč za jelenjad in prašiče uporabljam 8x57is Oryx 12,7. Predvsem me je zanimalo za SPCE krogle, ker sem dobil bokarico (čeha) 16/7x57r in kot sem omenil sem nabavil omenjene krogle.
    Pri 8x57is mi je okoli 50% mladičev srnjadi obležalo na mestu strela, 50% jih je šlo še okoli 20m stran. Večina je bila streljana v pleča.

    Zaradi tega me zanima omenjena krogla SPCE, ker mi je zaenkrat 8x57is kar uredu delu v lovišču.

    Še enkrat hvala in se priporočam za vaše izkušnje.

  8. #468

    Privzeto

    XXXX
    ah, še enkrat prebral in nato razumel...


    SPCE bo OK v tem kalibru, padalo bo, ti pa bo kdo svetoval še kakšno drugo opcijo (vsaj grom bo priletel po moj post:D)
    Last edited by Ahiles; 18. September 2012 at 11:48.
    * .308win | 7x65R/12 | 7x57R/16 | .223rem |20-20/76 | 12-12/70 | .22lr | .357 mag | .40S&W | Vižla *

  9. #469
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    raj
    Prispevki
    1,590

    Privzeto

    Meni pri strelu v pleče vsi mladiči obležijo v ognju.

  10. #470

    Privzeto

    Pri strelu v pleče bi obležal v ognju z bilokatero kroglo.
    Boljše izpasti nor, kot pa iz aviona!

Stran 47 od 75 PrvaPrva ... 3743444546474849505157 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •