Stran 1 od 4 1234 ZadnjiZadnji
Rezultati 1 do 10 od 35

Tema: Vložne cevi

  1. #1

    Privzeto Vložne cevi

    citat

    Citat gorenjc je objavil:
    Že dalj časa razmišljam, imam namreč bokarico 16 - 7,65R, da bi v šibreno cev dal montirati malokalibrski ali nekoliko "močnejši" vložek (šiber praktično ne uporabljam) in sedaj vas forumovce sprašujem:
    - kdo ima kakšne izkušnje o tem
    - možni sta dve dolžini vložne cevi; kratka in dolga, kaj priporočate
    - kakšni kalibri vložne cevi naj bi bili priporočljivi, najbolj uporabni
    - kakšne so lastnosti"horneta"
    - ter morda še kakšen namig

    Hvala vam!
    Citat teohafy je objavil:
    Kolega ima v drilingu vložno cev(po celi dolžini) hornet, z njim strelja lisice, kaj drugega razen kakšne vrane, tudi ne moreš. Je pa izredno precizen kaliber, ravno prav močan za lisico. Krajša vložna cev je majn precizna, je pa puška nekoliko lažja. Če misliš za krajšo vložno cev tisti adapter, ki ga vstaviš v cev kot naboj, ti ga ne priporočam ker je dober le na kakih 10-15m, potem pa preveč trosi. Sem sprobal. Drugače pa vzami kaliber .22 hornet ali pa .22 WMR. Lahko pa tudi .222, je zelo dober za srnjad predvsem mladiče.
    Citat majamagajne@hotmail.com je objavil:
    22mag.44cm dolg ulošk je dovol točem za na70m streljat vrane in lisice na 100m preverjeno.
    Citat gams HR je objavil:
    22 hornet čez celo cev. na 100m streljaš lahko bez problema. jaz streljam damjake v obori z njim
    Citat janez valentic je objavil:
    Moje kratke izkušnje z. 22WMR 44 cm cevjo so take.
    Na tarči se je zadeva dobro obnesla, učinkovita in zelo zabavna vadba.
    Na lovu pa sem 2 lisici zgrešil, eno zato, ker se cev premaknila, eno pa ker sem zategnil pri proženju. Dejansko je bilo proženje šibrene cevi izredno trdo(prek 5kg), veliko prostega hoda in teža proženja se mi ni zdela konstantna. Izjemno težko je bilo prožiti brez dobrega naslona. Dva puškarja sem vprašal, če bi se dalo kaj narediti s spožilcem, pa sta oba rekla da ne, da zadeva potlej ne bi bila varna ("doplanje").
    Cevi nimam več.

    Vložne cevi polne dolžine so zelo natančne in termo stabilne. Možno jo je dobiti tudi v kalibru za srnjad. Je pa celotna puška zato precej težja (cca 700g).
    .22 WMR strelivo za razliko od .22 LR ni poceni.
    Citat janko je objavil:
    Gams-HR, zdaj me že malo jeziš.
    Glede uporabe vložne cevi imam podobne izkušnje kot Janez. Vložne cevi, ne glede ali so dolge 22 cm,44 cm ali 60 cm so predvsem namenjene uporabi
    tricevk- 2 gladke in ena risana cev. Vložna cev se vstavi v gladko cev ki se proži s sprednjim sprožilcem ki ima šneler in če je pristrelitev dobro narejena
    kar je zelo težavna zadeva,z ozirom na to da vložno cev pristreljuješ na že pristreljeno risano cev- brez premikanja križa v strelnem daljinogledu, zadeva funkcionira odlično. Zelo precizna stvar. Problemi nastopijo ko se vložna cev demontira in ponovno vstavi nazaj. Pri uporabi v polrisanicah je na strelišču stvar zelo zanimiva. Za lov je praktično neuporabna. Težko je precizno streljati z zelo trdim sprožilcem in v primeru da puškar naredi nekoliko mehkejši sprožilec za šibreno cev se lahko pojavijo problemi pri streljanju z risano cevjo- proženje obe cevi istočasno , kar ne priporočam. Pa še nekaj kar na prvi pogled ne izgleda pomembno pa v praksi je- to je položaj zadnjega sprožilca pri bokaricah-polrisanicah ki je za precizno streljanje nepraktičen. Pri večini pušk ga je poterebno potisniti bolj navzgor kot nazaj in to je meni zelo moteče. To je možno otpraviti pri puškarju, vendar je to zelo drago in ne vidim smisla. Cenejše je nabaviti karabinček v tem kalibru, po tem pa pali po vsem kar leze,hodi in leti kot nekateri pišejo.
    Citat gams HR je objavil:
    :lol: janko ne se jezit!
    Ne vem kje sem napisal da se z tem strelja po vsem kar lezi, hodi in leti?! Zakaj ne povedat gorencu vse po pravici, kaj lahko dela z vložnom cevi. Pri bokerici funkcionira enako kot na drilingu razen da nimaš šnelera, saj ga tudi jaz nimam na Blaseru pa ti se potpišem na 100m :meha:
    Last edited by ZR7; 21. December 2007 at 08:13.
    Boljše izpasti nor, kot pa iz aviona!

  2. #2
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Bled
    Prispevki
    664

    Privzeto Cena

    Zanimajo me cene za vložno cev .222 ali .22WMR za polno doložino cevi?

  3. #3

    Privzeto

    mislem da kosta nekje 1000? ce se nemotim.

  4. #4
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Bled
    Prispevki
    664

    Privzeto

    1000€???To je pa kar precej samo za "rorček"

  5. #5

    Privzeto

    Če je tako, potem je bolje kupiti en karabin v kalibru .222 (ali kateri drugi podoben kaliber) in en karabin .22 WMR. Pa dobiš oboje za to ceno.
    Boljše izpasti nor, kot pa iz aviona!

  6. #6
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Bled
    Prispevki
    664

    Privzeto

    Sem mal nestrpen in...Torej 44cm dolg .22WMR vložek se na 100m obnese v redu. Naj povem, da mislim dati vložno cev v menjalne cevi, ki so mi "prišle" zraven ob nakupu bokarice. Torej šneler je že zraven, na menjalne 12/12 cevi bi dal še daljnogled in puška bi bila samo za lisice, cevi ne bi več dajal ven..Glede na tole kar sem prebral, je to super. Seveda bi z .222 segel mnogo dlje, a tudi mnogo globje v žep

  7. #7

    Privzeto

    vloznih cevi 22 wmr 44cm se nedobi vec v avstriji saj tako je povedala prodajalka.

  8. #8
    Član od
    Mar 2009
    Lokacija
    Primorska
    Prispevki
    252

    Privzeto

    Mene pa zanima, če se res ne da ponovljivo vstavljat vložne cevi v gladko cev. Namreč vse bolj resno razmišljam o nakupu drilinga in se ne morem odločit ali eno kroglo velikega kalibra in eno manjšega ali pa klasičen drilling.

  9. #9

    Privzeto

    [QUOTE=Lisjak;4700]Sem mal nestrpen in...Torej 44cm dolg .22WMR vložek se na 100m obnese v redu. Naj povem, da mislim dati vložno cev v menjalne cevi, ki so mi "prišle" zraven ob nakupu bokarice. Torej šneler je že zraven, na menjalne 12/12 cevi bi dal še daljnogled in puška bi bila samo za lisice, cevi ne bi več dajal ven..

    In ko boš po letu dni odstranil rorček boš videl, da je ror uničen

  10. #10

    Privzeto

    Zakaj pa naj bi bila cev uničena?

Stran 1 od 4 1234 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •