Stran 54 od 75 PrvaPrva ... 44450515253545556575864 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 531 do 540 od 747

Tema: Sellier&Bellot krogle

  1. #531

    Privzeto

    Kaj pa za SPCE priporočate (citat)
    To je zadnja, ki bi jo uporabljal. Vendar za srnjad je vsaka dobra. Samo odkupovati ne.
    Bo padlo na mestu. To je slabšim strelcem najbolj pomembno.

  2. #532

    Privzeto

    Sam sem uporabljal na začetku svoje lovkse poti naboj SP z 9,1 g. Na srnjadi je padalo vse na mestu, je bilo pa slabše za divje prašiče, ki so se po strelu v plečko naprej po strelu sprehajali kot da se ni nič zgodilo. Nato, sem zamenjal z SPCE 11,2 g. Za prašiče dobro, srnjad pa je vsa šla nekam v PM. to me je motilo, zato sem probal Sierro, ki je ok, vsaj na tem kalibru ki ga imam sedaj, dela dobro na srnjadi in prašičih, je pa res, da je bolj občutljiva kot SPCE za kakšne travice in vejice...

  3. #533

    Privzeto

    Citat cak je objavil: Pokaži objave
    Kaj pa za SPCE priporočate (citat)
    To je zadnja, ki bi jo uporabljal. Vendar za srnjad je vsaka dobra. Samo odkupovati ne.
    Bo padlo na mestu. To je slabšim strelcem najbolj pomembno.

    A če hočeš da ti divjad pada na mestu si pa že slab strelec????

    Mislim da ti ob dobrem zadetku ni v interesu da iščeš divjad, ki ti gre 100m v gozd v mraku.....

  4. #534

    Privzeto

    Citat Hunter87 je objavil: Pokaži objave
    A če hočeš da ti divjad pada na mestu si pa že slab strelec????

    Mislim da ti ob dobrem zadetku ni v interesu da iščeš divjad, ki ti gre 100m v gozd v mraku.....
    Govora je o srnjadi. Zdaj mi pa pokaži kroglo v 308 , ki jo srnjad nese pri dobrem zadetku še 100m.
    In ne se sprenevedat. Zadetek v mehko, nizko in strelec preklinja kroglo. Večkrat videno.

  5. #535

    Privzeto

    Ne vem ker do zdaj še nisem uporabljal .308, ker sem pred 1 tednom kupu puško!
    Sem pa streljal s 7x57r in SPCE kroglo srnjad po šolsko, pa ni noben kos padel v ognju vse je še šlo od 20 pa do največ 100m.

  6. #536
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Panonija
    Prispevki
    1,705

    Privzeto

    Citat Hunter87 je objavil: Pokaži objave
    A če hočeš da ti divjad pada na mestu si pa že slab strelec????

    Mislim da ti ob dobrem zadetku ni v interesu da iščeš divjad, ki ti gre 100m v gozd v mraku.....
    Ravno nasprotno, če hočeš divjad na mestu moraš biti soliden strelec.
    Kar ti s 7*57R ni padlo na mestu, ti tudi s .308W ne bo, mislim mesto zadetka.

  7. #537
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Dolina vipavska, dolina preljuba
    Prispevki
    167

    Privzeto

    Ja in še u škrinjo da bi padlo......odrto po možnosti.
    I nikome ništa!

  8. #538

    Privzeto

    Eh sej niste resni!

  9. #539

    Privzeto

    Citat Hunter87 je objavil: Pokaži objave
    A če hočeš da ti divjad pada na mestu si pa že slab strelec????

    Mislim da ti ob dobrem zadetku ni v interesu da iščeš divjad, ki ti gre 100m v gozd v mraku.....
    Hunter, še enkrat preberi kaj si napisal potem pa ugotavljaj kdo ni resen.
    Pa nič še nisi ustrelil z 308 in že vse veš.
    Enaka krogla v 7x57 - divjad lahko odskoči. V 308 pa pade.
    Tistih 0,6mm v premeru krogle se zelo pozna.
    Za tarčo sem polnil 110 grain RN FM 308 kroglo. Pa so z njo (ni zakonito) streljali srnjad. Najdaljši pobeg 12m. Z Lapua 6g pa tele pade (40kg) in da izstrel.
    Zato vedno pravim, da je vsaka krogla dobra, če je zadetek dober. Odvisno je le kakšne poškodbe povzroča glede lastnega odkupa (ali nas moti svinec ali podpludbe).

  10. #540
    Član od
    Nov 2009
    Lokacija
    Boštanj
    Prispevki
    13

    Privzeto

    Streljaš v vrat pa pade vse na mestu, ni pomembno kakšne naboje in kakšen kaliber uporabljaš. Drugače pa SPCE v kalibru 7x65r.
    Miha Robar

Stran 54 od 75 PrvaPrva ... 44450515253545556575864 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •