Stran 43 od 45 PrvaPrva ... 3339404142434445 ZadnjiZadnji
Rezultati 421 do 430 od 444

Tema: Pasti

  1. #421
    Član od
    May 2012
    Lokacija
    Gorenjska
    Prispevki
    8

    Privzeto

    Pozdravljeni.Prebiram tele prispevke o pasteh,pa sem se odločil,da se še jaz malo oglasim.V svoji dolgoletni lovski praksi sem probal že marsikaj.Pred štiridesetimi leti in še prej,ko v naših krajih še ni bilo kun belic,bile so samo zlatice,sem imel največ uspeha z lesenimi pahi na drevesih.Z leti,ko so se pa razmnožili krokarji je pa postal problem,da so zelo hitro odkrili vabo in past sprožili.Kjer niso problem krokarji, ta način lova še vedno priporočam.Pah ni prav nič nevaren pa isto uporaben za belico.
    Sedaj pa uporabljam dvigalke,vendar vedno v zaboju.Past zasujem z vsebino iz gozdnega mravljišča.Zaboj pokrijem z folijo,čez pa še smrekove veje.Zaboj ima na nasprotnih vogalih odprtini približno 8 cm. To velja v gozdu,v kakšnem gospodarskem poslopju,pa pokrijem z kakšno desko.Za vabo uporabljam jajce ali pa loj ali meso.V tak zaboj maček ne more še manj pa pes.Je pa dobro da prostor kjer nameravamo loviti že prej zalagamo z dobrotami katere ima kuna rada.
    Moram pa reči da sem pri lovu kar uspešen,vendar je pa včasih potrebno tudi precej potrpljenja ,da kuna"prime".

  2. #422

    Privzeto Kuna 63

    Tudi sam imam izdelano škatlo po navodilih iz revije lovec. Past sem posipal z smrekovimi iglicami, samo past pa sem premazal z čebeljim voskom. žal letos ni sreče, sedaj je zapadel sneg tudi mrzlo je sledi od kune pa ni. Prej sem opažal iztrebke, sedaj pa nič.v škatlo mi hodijo miši kateri mi zgrizejo vrvico na katero imam nalepljeno jajce.pa še tole sedaj je bil zelo velik temperaturni minus, tako da so jajca zmrznila in počila. Jutri bom v škatle novejših pasti dal odprto konzervo rib, pa bom videl.

  3. #423
    Član od
    Mar 2008
    Lokacija
    Sodražica
    Prispevki
    236

    Privzeto

    Namesto jajca lahko daš suho slivo, samo če ti miši hodijo ti bodo vedno vse požrle, vsaj meni so.

  4. #424

    Privzeto

    Dobi si kak košček mesa al pa kože. Tistega ti miši ne bojo pojedle. Če je jajce zmrznejo bo kuna, če je navajena isto prišla ponj. Je pa sedaj v teh dneh ko je frišnega snega precej kar neugodno za kunje pohode. Zdej ko bo odjuga jo boš dobil.
    Kdor misli,da je dober človek, ker hodi v cerkev je tako kot bi stal sredi garaže in si predstavljal da je avto!

  5. #425
    Član od
    May 2012
    Lokacija
    Gorenjska
    Prispevki
    8

    Privzeto

    Miši delajo probleme.Jaz poleg zaboja nastavim ene dve pasti za polhe.Za vabo pa košček loja,tako miši hitro poberem,pa še za vabo so dobre.Jajce pa pritrdim tako,da na jajce z selotejpom pritrdim tanko izolirano bakreno žico.Z žico jajce pritrdim na vzvod.Dobro je da ima jajce malo "prostega hoda".Prav tako je dober košček loja.Jaz sem v tej sezoni pobral tri,danes ko je odjuga pa računam na četrto.Želim dober ulov.

  6. #426
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    tukaj
    Prispevki
    3,489

    Privzeto

    Da ne bo tako mrtvilo. Belica na conibear, samček. Od danes.
    Pomanjšane sličice Pomanjšane sličice ujeta.jpg‎  
    As hunters, we need to stand strong, unite as one and NEVER apologize for being who we are! We should focus our energy on being the best hunters we can be by challenging ourselves to be ethical, respectful and responsible so as to humbly uphold our proud heritage. Now, let´?s get out there and enjoy the great outdoors!
    Eva Shockey

  7. #427

    Privzeto

    Včeraj se dobil past, danes sem si izdelal klešče za napenjanje, ribje glave že močno dišijo rezultate pa javim.

    LP

  8. #428
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    raj
    Prispevki
    1,590

    Privzeto

    Mugo, kakšno vabo si dal?

  9. #429
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    tukaj
    Prispevki
    3,489

    Privzeto

    Citat main757 je objavil: Pokaži objave
    Mugo, kakšno vabo si dal?
    Mačje brikete. Je bla skupaj s kolegico že odvisna od njih, jih že lep čas futram. Naslednji teden pride na vrsto še kolegica. Tale je rabila 2 noči da se je ujela.
    As hunters, we need to stand strong, unite as one and NEVER apologize for being who we are! We should focus our energy on being the best hunters we can be by challenging ourselves to be ethical, respectful and responsible so as to humbly uphold our proud heritage. Now, let´?s get out there and enjoy the great outdoors!
    Eva Shockey

  10. #430
    Član od
    May 2012
    Lokacija
    Gorenjska
    Prispevki
    8

    Privzeto

    Prosim za nasvet.Ali ima kdo kakšno idejo, kako po končani sezoni zaščititi pasti proti rji?Seveda snov naj ne bi negativno vplivala na uspeh pri ponovni uporabi. LP

Stran 43 od 45 PrvaPrva ... 3339404142434445 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •