Stran 34 od 45 PrvaPrva ... 2430313233343536373844 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 331 do 340 od 444

Tema: Pasti

  1. #331

    Privzeto mprimoz

    dj nam prosim razkri te male skrivnosti velikih mojstrov, kje kako kdaj, s čim... vse!!

  2. #332
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Podkum
    Prispevki
    875

    Privzeto pasti

    Citat čot je objavil: Pokaži objave
    dj nam prosim razkri te male skrivnosti velikih mojstrov, kje kako kdaj, s čim... vse!!
    :icon_:... matr si me nasmejal s tem, ko si me imenoval za mojstra.:icon_:
    Mislim, da sva kar na istem z iskušnjami. Takole..., pred nekaj leti, ko sem nabavil past, sem jo za kakšen teden zakopal v kompost, kasneje tega nisem nikoli več ponovil. Na past največkrat nastavim jajce (tudi tokrat), obvezno domače (ne iz trgovine). Past nastavljam z golimi rokami. Zelo pomembno je, da položaj ročice na kateri je vaba čimbolj približaš točki sprožitve pasti. Vendar skrajno previdno, da se sam ne ujameš. Tako že najmanjši poteg zadostuje za uspeh. To kuno sem ujel na stečini, past pa sem enostavno prekril z listjem, vidno je bilo le jajce. Kuna se je ujela že v drugi noči. To so te male skrivnosti velikih mojstrov.

  3. #333

    Privzeto

    če te prav razumem, jo sploh nisi nič prej hecal z kakšnim jajcem? Imate sneg? kako si vedel za stečino?

  4. #334
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Podkum
    Prispevki
    875

    Privzeto kuna

    Ne, ni bilo snega pa tudi hranil jih nisem z ničemer. Njihov koridor gibanja, ki se ne spreminja poznam iz prejšnjih zim. Izbral sem si celo povsem novo lokacijo, kjer še nisem nastavljal pasti, zato zadovoljstvo ob uspehu toliko večje.

  5. #335
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Gorenjska
    Prispevki
    1,840

    Privzeto

    Povezava 10504

    Presenečenje ko sem se vračal s službe.Past je bila nastavljena 24 ur.V pasti je bila za vabo šoja.Past je bila prekrita z listjem.
    Last edited by Hunter; 10. February 2012 at 19:14.
    Bolj ko se ukvarjaš z oslom,bolj si mu podoben!

  6. #336

    Privzeto

    Kljub temu, da je dvigalka, je treba takšno past zaščititi tako, da jo nastavimo v jamo pod padlo drevo ali pa navlečemo kakšne večje veje. Zaradi varnosti ljudi, parlkjaste divjadi in psov. Saj veste, da se lahko ulovi kaj večjega od kune. Zato pa jo tudi priklenete z konkretno verigo.

  7. #337

    Post

    Ne morem verjet, da ste tako neodgovorni tisti, ki postavljate pasti zunaj, izven zaboja! Kaj boste rekli kolegu lovcu,ko bo v pasti mrtev njegov lovski pes npr.terier,jazbecar..., kateri je naučen prinašanja. Če ste že brali članke o nastavljanju pasti, je z veliko in poudarjenim napisano kje in kako se postavljajo pasti!
    Na jajce sem ze ujel tudi lisico in to v podstrešju stare hiše! Še en nasvet, jajce skuhajte!

  8. #338
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Gorenjska
    Prispevki
    1,840

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Kljub temu, da je dvigalka, je treba takšno past zaščititi tako, da jo nastavimo v jamo

    In tako je tudi bilo,1 m od tal na skalni polici do nje pa je peljala nastavljena veja.
    Bolj ko se ukvarjaš z oslom,bolj si mu podoben!

  9. #339
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    tukaj
    Prispevki
    3,489

    Privzeto

    Tudi jaz sem poskusil na mestu, kjer jo vsako leto ujamem. Tokrat prvič na jajce.
    As hunters, we need to stand strong, unite as one and NEVER apologize for being who we are! We should focus our energy on being the best hunters we can be by challenging ourselves to be ethical, respectful and responsible so as to humbly uphold our proud heritage. Now, let´?s get out there and enjoy the great outdoors!
    Eva Shockey

  10. #340

    Privzeto

    black- tisti članek sem preštuderal v detajle pa me ne prepriča tista gajba. Avtor se nikoli ni obremenjeval z samo pastjo, ker na njej nima ničeasr kar bi kuno odgnalo ( kako je to dosegel še sam ne ve) Meni pa že sama past jezi, ker se je kune izogibajo daleč na okoli. In če pomislim da bi imel potem pa še eno gajbo polno nekih nezaželenih vonjav... Sam imam vse pasti na 2 m dolgi zajli priklenjene na drevesa, pa ne zato da mi lisica ne more z kuno odnesti tudi pasti. Ampak zato da jo lahko lepo skrijem pred ljudmi!! Kako naj bi pa skril gajbo?? Pri nas ga ni ki ne bi hotel pogledati vanjo, če bi bila zaklenjena pa še toliko rajši

Stran 34 od 45 PrvaPrva ... 2430313233343536373844 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •