Stran 32 od 45 PrvaPrva ... 2228293031323334353642 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 311 do 320 od 444

Tema: Pasti

  1. #311
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Gorenjska
    Prispevki
    75

    Privzeto

    Mene pa zanima, kje bi lahko dobil jekleno žico za polšje pasti ?škrince??

  2. #312
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Notranjska
    Prispevki
    1,340

    Privzeto

    Tukaj so pisali o tem:

    http://www.strojnistvo.com/viewtopic.php?t=4966

    Varianta je tudi nerjavna (rostfrei) vzmetna žica, ki sem jo jaz preizkusil in se dobro obnese.

    Problem je ker v večini trgovin zahtevajo minimalno naročilo minimalno 10 - 100 kg.
    Marko Gorše, Nadlesk

  3. #313
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Gorenjska
    Prispevki
    75

    Privzeto

    Krpan hvala, ni vrag, da ne bi nekje dobil. LP

  4. #314

    Privzeto pasti

    no ker že dolgo ni nihče nič objavil na to temo, se bom pa jaz pohvalil z današnjim ulovom. Belica-samec, past dvigovalka. To je sicer že druga to sezono, pred tremi tedni pa je bila samica. Lahko rečete da sem čuden, ampak sem kune bolj vesel kot srnjaka!!

  5. #315

    Privzeto

    tale tema je malo zamrla, pa je škoda ker še zdaleč nismo pogruntali in povedali vsega. Sprašujem se kje so vsi tisti strici o katerih berem kako da so pred 50 leti lovili z pastmi in mastno služili z kožami. Če so lovili tako kot sem jaz to zimo, potem niso zaslužili niti za jajca sproti. Sam sem porabil okoli 30 jajc in do sedaj ujel dve kuni. Zakj je tako mi do sedaj ni znal razložiti še nihče. Kuna mi jajc pobera vsako noč en teden, ko pa prinesem past pa ostane jajc nedotaknjen tri tedne!!! Zakaj je tako?? Ja zato ker past smrdi, jasno kot beli dan, toda kaj narediti da ne bo?? To je pa tisto vprašanje na katerega ne dobim odgovora!!! Poskusil sem jo zakopati v gnoj, jo namazal z voskom, jo skuril z brenerjem, prekuhaval... in nič ni pomagalo. Do danes ko je očitno kuna sklenila ( po treh tednih) da past ne smrdi več... Vendar danes sem jo ponovno prijel z roko in smo spet na začetku.
    Zanima me ali je kdo poskusil past namočiti v kis ali staro vino? Berem neko tujo literaturo v kateri piše da so jo čez noč namakali v kis ali vino in s tem odstranili vonj po kovini!!

  6. #316
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Notranjska
    Prispevki
    1,340

    Privzeto

    Leta 1940 so bila jajca v Ljubljani po 0,80 do 1 din, kožuh zlatice pa od 1300 do 1700 din, belica pa je bila 730 do 760 din, domače mačke po 10 do 40 din, polhi po 3 din, in krti po 1.5 din...
    Liter vina pa je bil od 4 do 8 din.....
    Marko Gorše, Nadlesk

  7. #317
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    gorenjska
    Prispevki
    2,752

    Talking "Din vs dni"...

    Lp!

    A veš, koliko dni si bil pijan, za eno zlatico...jaooooooooo!!!

    Lovski zdravo
    Janez L
    ...nor je tisti, ki ne poskusi in poskusiti ni greh...

  8. #318
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Gorenjska
    Prispevki
    1,059

    Privzeto

    Da vas malo podražim (bo treba it čakat):
    Sweet Emotion: 8x57IS; 7x65R/16; 12-12/76;16/16; 222Rem; .22LR; NLT.

  9. #319
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    gorenjska
    Prispevki
    2,752

    Talking Kune...

    Lp!

    Jaz ravno prišel domov iz čakanja... En tak trojček, bi bil pravo razkošje, že z eno tretjino bi bil več kot zadovoljen... Drugače, pa kavkal en lisjak, a je šel kake 30 metrov od mene pod robom...

    Lovski zdravo
    Janez L
    ...nor je tisti, ki ne poskusi in poskusiti ni greh...

  10. #320
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Gorenjska
    Prispevki
    1,840

    Privzeto

    Citat čot je objavil: Pokaži objave
    Vendar danes sem jo ponovno prijel z roko in smo spet na začetku.
    Zanima me ali je kdo poskusil past namočiti v kis ali staro vino? Berem neko tujo literaturo v kateri piše da so jo čez noč namakali v kis ali vino in s tem odstranili vonj po kovini!!

    Sam sem se vonja po novi pasti znebil tako,da sem past imel na seniku in nato pri kmetu v hlevu.Pasti se nisem dotikal dolgo ker sem zato poprosil kmeta.Ko sem dobil past me je skoraj kap,ni bila več lepo zelena,smrdela je po vsem živem kar sodi v hlev poleg tega so se na njej večkrat zabavale tudi kure.Past sem nastavil z rokavicami iz debelejšega usnja in na sredino z sekundnim lepilom prilepil jajce.Bomba prvo noč takoj ujeta kuna! Zdaj ali je zaradi pasti ali zaradi tega ker sem celo leto zalagal krmišče z dobrotami pa težko rečem.

    Tam kjer nastavljam past že precej prej hranim kune,da se navadijo.Vedno pa hrano stresem na listje,pod listjem pa je kovinski podstavek.To metodo uporabljam pri lovu kun globoko v gozdu,v lopah te potrebe ni saj so kune vsega navajen.
    Bolj ko se ukvarjaš z oslom,bolj si mu podoben!

Stran 32 od 45 PrvaPrva ... 2228293031323334353642 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •