Pozdravljeni.Prebiram tele prispevke o pasteh,pa sem se odločil,da se še jaz malo oglasim.V svoji dolgoletni lovski praksi sem probal že marsikaj.Pred štiridesetimi leti in še prej,ko v naših krajih še ni bilo kun belic,bile so samo zlatice,sem imel največ uspeha z lesenimi pahi na drevesih.Z leti,ko so se pa razmnožili krokarji je pa postal problem,da so zelo hitro odkrili vabo in past sprožili.Kjer niso problem krokarji, ta način lova še vedno priporočam.Pah ni prav nič nevaren pa isto uporaben za belico.
Sedaj pa uporabljam dvigalke,vendar vedno v zaboju.Past zasujem z vsebino iz gozdnega mravljišča.Zaboj pokrijem z folijo,čez pa še smrekove veje.Zaboj ima na nasprotnih vogalih odprtini približno 8 cm. To velja v gozdu,v kakšnem gospodarskem poslopju,pa pokrijem z kakšno desko.Za vabo uporabljam jajce ali pa loj ali meso.V tak zaboj maček ne more še manj pa pes.Je pa dobro da prostor kjer nameravamo loviti že prej zalagamo z dobrotami katere ima kuna rada.
Moram pa reči da sem pri lovu kar uspešen,vendar je pa včasih potrebno tudi precej potrpljenja ,da kuna"prime".