Stran 1 od 4 1234 ZadnjiZadnji
Rezultati 1 do 10 od 33

Tema: Razpis za znak otroških strani "foruma LOV"

  1. #1
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    gorenjska
    Prispevki
    2,752

    Post Razpis za znak otroških strani "foruma LOV"

    Lp!

    No tako, začelo se je zares in "pridelali" smo tudi lovske strani za otroke.

    Znak teh strani bo sova, saj vsi vemo, da je simbol znanja in uka želje. Kakšna bo ta sova pa prepuščam vam. Objavite svoje ideje o izgledu sove, saj verjamem, da so med vami tudi ljudje z umetniško žilico in bodejo to z veseljem sprejeli, da se ne bo treba sove od kje sposojati in bo naš originalen znak.

    Za vaše sodelovanje se že v naprej zahvaljujem.

    Lovski zdravo
    Janez L
    Last edited by ZR7; 29. May 2008 at 07:51.
    ...nor je tisti, ki ne poskusi in poskusiti ni greh...

  2. #2
    Član od
    Oct 2007
    Lokacija
    Loški potok
    Prispevki
    2,301

    Privzeto

    Vse lepo in prav vendar menim,da se mora logotip našega "Bobija" pojaviti tudi na otroških straneh in mi sova nekako ne gre v "lajšto".
    Mogoče bi morali samo barvo Bobija spremeniti ali pa dodati recimo pravokotni okvirček in napis otroški forum Foruma - lov . org. Vsekakor pa Bobi sodi v kontekst in pika!
    Last edited by ZR7; 29. May 2008 at 07:52.
    Skerl Miha -VEPER
    Loški potok

  3. #3
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    gorenjska
    Prispevki
    2,752

    Post Znak za otroški forum

    Lp!

    Spoštovani lovski tovariš Veper, nisem mislil "Bobija" izključiti, samo znak že sam po sebi mora biti tak, da pritegne, pritegne otroke, seveda "Bobi" je zaščitni znak "Foruma LOV" in prav je tako in naj tudi ostane tako. Veš samo uka simbol je sova, nad sovo naj bo "Bobi" kot pokrovitelj otroških strani. Upam in želim si, da se ne bi sporekli že na začetku v bistvu "malenkosti", kakšen naj bo znak.

    Lovski zdravo
    Janez L
    Last edited by ZR7; 29. May 2008 at 07:53.
    ...nor je tisti, ki ne poskusi in poskusiti ni greh...

  4. #4
    ZR7 Guest

    Privzeto

    Bobi je "ta star", mentor, sovica bo pa pripravnik.
    Oba se bosta pojavljala, vendar bo na sovicinih straneh ona glavna, Bobi pa bo tja škilil in prisoten mogoče z manjšim znakom.
    Tako nekako si jaz zamišljam.

  5. #5
    Član od
    Oct 2007
    Lokacija
    Loški potok
    Prispevki
    2,301

    Privzeto

    Ravno obratno ZR7. Bobi je velik in naj takšen tudi ostane sova pa naj se pojavlja na leksikonih in v pravljicah in pri palčkih in .............. Pa ne me sedaj narobe razumet in mislit da ne poznam simbolike! Forum je resničen in ne pravljičen,saj če bomo že v štartu začeli z igro bo vse skupaj padlo v vodo. Predvsem če bo sovica učila in se pogovarjala z otroci. Z otroci se morajo pogovarjati lovci in ne živali , nikakor ne smemo skozi igro predstavljati krute resnice ker to pač ni v redu. Ker bo potem hitro otroška glavica preveč povezala plišasto igračo z živo živaljo in v tistem trenutku je zgodbe konec. Plavati sem se naučil tako,da so me vrgli v vodo in z brega vpili kaj naj počnem ,da ne bom utonil. Janez L spoštovanje do tvoje vneme vendar meni sova ne leži. Sicer pa naj se o tem izjasnijo tudi drugi in tako kot bo hotela večina odgovornih članov naj se zgodi.
    Skerl Miha -VEPER
    Loški potok

  6. #6
    ZR7 Guest

    Privzeto

    Meni je Janezova obrazložitev blizu. Je pa seveda prav, da premislimo tudi kakšno drugo varianto in poslušamo obrazložitev zakaj tako.
    Malo mi prihaja na misel tudi orel, kot nekdo, ki je nad vsemi in ima pregled, torej znanje, nad vsem. Obenem predstavlja tudi zaščiteno in ogroženo žival in s svojim načinom življenja tudi krutost in resničnost narave.

    Ne vem, mogoče. Sicer pa spoštujem idejo pobudnika in ustanovitelja strani za otroke.

  7. #7
    ZR7 Guest

    Privzeto

    Malo sem razmišljal o tem našem znaku.
    Veprova pripomba temelji na "igračkasti" obliki logotipa. Pravilno razmišljanje, ki je popolnoma v skladu s tem, da moramo otrokom predstaviti dejansko vlogo lovstva in odnosov v naravi, brez "Bambi sindroma" in podpiranja počlovečevanja živali.

    Kljub mojemu razmišljanju o orlu, pa je nedvomno da je sova simbol učenja in modrosti. A poleg tega je tudi sestavni del prehrambene verige in z njenim visokim položajem v njej tudi lahko predstavlja krutost in neizmerno modrost Narave. Vse je odvisno od tega, kako jo bomo predstavili najmlajšim, kako bo narisana, predstavljena v tekstu.

    Janez L, predlagam, da je eden od uvodnih člankov, ki bi bil vedno dostopen tudi s povezavo ob kliku na logotip, članek o sovi. In v njem predstavitev te čudovite ptice z vsemi njenimi lastnostmi in načinom življenja.

    Kar se tiče odnosa pujsa Bobija in sove pa takole:
    Strani za otroke imajo velik pomen. Če bomo sposobni ta projekt izpeljati ni prav nič pomembno kakšen bo logotip. Je pa prav, da imajo otroci svojega s katerim se lahko poistovetijo in predstavljajo in ne nazadnje ločujejo od nas in poudarjajo mlado moč in znanje. Naj se ne skrivajo za nami, temveč vodijo pred nami, mi pa jim pomagajmo in dajmo moč!
    Pujsek bo vedno skrbel za njih in bo prisoten s svojim škiljenjem na strani in malim logom na vrhu.

    No, tako nekako... Še drugi kaj povejte!

    LP

  8. #8

    Privzeto

    Mene pa v bistvu nekaj drugo zanima. Na kakšno publiko se cilja? Koliko stare otroke? Saj verjetno vsi vemo, da otroci v vrtcu ne hodijo po internetu in prvih par let OŠ tudi ne. Kasneje pa itak več nimajo toliko tistega povezovanja s plišasto igračko, saj tudi v šoli poprimejo za bolj resne predemte. Tukaj pa se pogovarjamo kot, da bodo obiskovalci naših podstrani otroci iz vrtca. Meni se zdi vredu, da imajo podstrani nek znak. Bobi seveda tudi mora biti na straneh, saj bo klik na njega pripeljal do teh strani, komot pa lahko imajo podtsrani otroci tudi svoj znak.

    lp
    Boljše izpasti nor, kot pa iz aviona!

  9. #9
    ZR7 Guest

    Privzeto

    Dobro vprašanje Ganges.

    Če sodim po svojih otrocih, so se že dokaj zgodaj srečali z računalnikom in tudi z internetom. Na vsak način pa je od 5. razreda dalje internet običajni učni pripomoček, ta meja pa se še niža.

    Torej gre za šolsko mladino, kar pa ne izključuje vsebin za še mlajše, ki bodo to videli s pomočjo svojih bratcev in sestric ali staršev.
    Potrebno je pripravljati tudi vsebine za še mlajše, tudi tiste iz vrtca, da jih bodo lahko uporabile vzgojiteljice in vsi tisti lovci in nelovci, ki bi želeli tem otrokom lovstvo prikazati.

    Če gledamo tako, je ciljna publika teh strani vsak otrok, ki se že uči o življenju. In to se začne že v vrtcu, če ne še prej.

    Če pa smatramo, da za kakšne vsebine določena starostna skupina ni primerna, ker ne obvlada še tehnike, je potrebno pa le to prilagoditi njim. Razmišljam o video oddaji, ki b i jim jo zavrteli drugi, oni pa samo gledali.

    Itd., itd., itd.... kjer je volja, je tudi pot!

  10. #10
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    gorenjska
    Prispevki
    2,752

    Post Otroški forum

    Lp!

    Res je, da se starost znižuje, to mislim kdaj začno otroci uporabljati internet, računalnik. Moj si Boris star tri leta in pol, že sam brez moje pomoči zažene igro Hunting unlimeted in jo le z malo moje pomoči igra. Zame je to bila v njegovih letih znanstvena fantastika. Igro Moorhuhn pa že igra brez moje pomoči. Samo čakam dan, ko bo začel "srfati" in vem, da ta dan ni daleč. Seveda strani je treba prilagoditi otrokom po možnosti čim mlajšim, veste tudi leta, kdaj kaj razumejo so se močno znižala, od takrat, ko smo bili mi otroci.

    S springerjem imava v načrtu, da bi forum startal z začetkom novega šolskega leta, po šolah bi naredila reklamo, tako, da bi bili mladina in učitelji o tem obveščeni in se bi takoj vključili. Tudi čas rabiva, da vse pripraviva, da bojo teme pripravljene, članki, vsaj uvodni zapisani, da ne bomo startali s praznimi temami.

    Lovski zdravo
    Janez L
    ...nor je tisti, ki ne poskusi in poskusiti ni greh...

Stran 1 od 4 1234 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •