Stran 1 od 3 123 ZadnjiZadnji
Rezultati 1 do 10 od 26

Tema: domača izdelava herkulesa

  1. #1

    Privzeto domača izdelava herkulesa

    Kolega je kupil v ameriki timer-trosilec za herkules, kateri pride pod posodo. a ima kdo kakšen načrt kako se vse skupaj postavi pokonci. razmišljava, da eni posodi prebijeva dno, zmontirava timer in stvar bi morala delovati. kaj mislite?
    na povezavi sva dobila idejo.

    http://www.cabelas.com/cabelas/en/te...cat600362&rid=

    lp

  2. #2

    Privzeto

    prav včeraj sva s prijateljem postavila krmilnik, ki bo visel na drevesu:
    stvar je on sam naredil doma, kupil pa je samo motorček z baterijo(herkules).
    naredil je ogrodje iz štirih delov železa, da se sod ne prevrne.
    sodu je prevrtal dno in pritrdil strojček.
    naredil je še rešetko proti vlomilcem pod motorčkom, ki pa ne sme škodovati pri tresenju koruze.

    čez pokrov je dal še eno železo, ki prepreči, da bi se sod odprl. vanj pa sva stresla 25 kg koruze.
    vse skupaj je zgledalo ok dokler nisva začela vleči soda na drevo z vrvjo in škripcem.
    priporočam da si s sabo vzameš še enega, ki ga pritrdiš na bližnje drevo, ker sam polnega soda (samo z enim škripcem) ne spraviš gor!!!!
    potem stvar še pritrdiš in je končano.
    upam, da bodo prašiči kaj kmalu zavohali in da bo potem užitek jih gledat.
    lep pozdrav

  3. #3

    Privzeto



    Takole imam jaz zadevo montirano.Lp

  4. #4

    Privzeto

    super! prav tako bova naredila midva, posodo in izvrtala. Imamo enega na škripec, katerega ni težko dvigniti vanj pa streseva od cca.od50-80 kg koruze.pa ga sploh ni težko dvigniti s škripcem seveda. običajno grem jaz in ti rečem ni problema. mislim da imaš premajhen škripec zato ti je stvar toliko težja. a imaš na vrhnji točki ležaj po katerem teče zajla? to je zelo pomembno

    sedaj tega bova pritrdila kar na drevo s objemkami.... za nakladat pa lestev.

    BACO kako pa tebi stvar deluje? a si zadovoljen?

    lp

  5. #5

    Privzeto

    Zadeva deluje super.Ko boš delal podstavek za sod ga naredi iz ploščatega železa ne iz cevi kakor imam jaz,ker ustavlja koruzo,da ne leti daleč.



    Lp
    Last edited by Baco; 28. May 2008 at 19:11.

  6. #6
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    To je fešta za jazbece, srnjad, šoje, grlice in druge ptice. Dober tek .

  7. #7

    Privzeto

    Citat Baco je objavil: Pokaži objave
    Zadeva deluje super.Ko boš delal podstavek za sod ga naredi iz ploščatega železa ne iz cevi kakor imam jaz,ker ustavlja koruzo,da ne leti daleč.



    Lp
    super zadeva, a nimaš nič zaščitene enote priti nepridipravim?! če vidim imaš plastičen sod? se ti ne dela kondenz? meni se je večkrat pojavila plesen. zanima me še nekaj, pri dnu soda imaš narejeno na konus da koruza drsi skozi odprtino?

    hvala lepa za odgovore.

    lp

  8. #8

    Talking

    Detel tole kar si napisal je pa zadetek v polno, čista 10-ka. :icon_::icon_::icon_:

  9. #9
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Nekaj že vemo, a Prskač ?

  10. #10

    Privzeto

    Se vidi, da jagaš pa opazuješ kaj se dogaja. Mnogi mislijo, če bo 10 herkulesov v lovišču, to bodo prašiči hodili... na kaj že ? se vprašam, če imajo drugi prebivalci gozda že prej gostijo...:icon_:

Stran 1 od 3 123 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •