Stran 12 od 13 PrvaPrva ... 28910111213 ZadnjiZadnji
Rezultati 111 do 120 od 126

Tema: 7mm Remington Magnum

  1. #111
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Gorenjska
    Prispevki
    1,840

    Privzeto

    Alojz1 sam imam omenjeno risanico. Z njo lovim 9 let. Prej je z njo lovil tudi oče.

    Oče je uporabljal Normo 9,7. Lovil je uglavnem srnjad in jelenjad. Prebila je vsak komad.

    Jaz sem lovil z
    RWS ID Classic 11,5g prebila je vse gamse,jelenjad,srnjad,lisice,jazbeca
    Nosler 9,1g prebila je vse že zgoraj opisane vrste divjadi.
    Impala 7,1g prebila je vse že omenjene vrste divjadi
    Geco ekspress 10,0 g zgodba enaka

    Rad bi vedel katera municija omenjen risanice ne prebije muflonke in jazbeca?
    Bolj ko se ukvarjaš z oslom,bolj si mu podoben!

  2. #112

    Privzeto

    Saj ti verjamem. Naštel si vse razen SPCE. Tudi ta bi v 7x57R prebila. Vendar ta krogla ni za velike hitrosti. Tam se takoj razleti.
    Če jih še delajo lahko preizkusiš sam. Ampak ne pri enem kosu. Tudi ta dva sta uplenila veliko pa je bilo v redu. Mene ni presenetilo ker sem videl podobne stvari z to kroglo tudi v 30-06.

  3. #113
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Panonija
    Prispevki
    1,705

    Privzeto

    Prepričam, sem da 7mm Rem Mag z mehko kroglo(SP...) in kompliciranim strelom ne prebije vsakega komada, temu pravimo efekt snežne kepe.
    Sam streljam ttsx in prebije tudi 2 komada.

    Osebne izkušnje na nekaj kosih pa ne morejo biti osnova za relevantno oceno kalibra in krogle.
    Last edited by muzikant; 17. June 2013 at 16:24.

  4. #114

    Privzeto 7mm Remington Magnum

    Ima mogoče kdo tak kaliber? Katere krogle se dobro obnesejo na različni divjadi? Uporablja kdo monolitne krogle? Sem razmišljal da bi srnjad lovil s tem kalibrom z monolitnimi kroglami. Vaša mnenja?

    Lp

  5. #115

    Privzeto

    Predno se odločaš in sprašuješ daj par strelov z različnimi kalibri. Da najprej vidiš razliko.
    Je pa ta kombinacija (7 rem mag + monolitka) vsekakor dobra. Ampak je tudi veliko drugih.

  6. #116
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    tukaj
    Prispevki
    3,489

    Privzeto

    Citat Slayer je objavil: Pokaži objave
    Ima mogoče kdo tak kaliber? Katere krogle se dobro obnesejo na različni divjadi? Uporablja kdo monolitne krogle? Sem razmišljal da bi srnjad lovil s tem kalibrom z monolitnimi kroglami. Vaša mnenja?

    Lp
    Imamo ta kaliber pri hiši. Strelja pa Vulkan. Monolitke so tudi v planu, bi morale biti prava izbira.
    As hunters, we need to stand strong, unite as one and NEVER apologize for being who we are! We should focus our energy on being the best hunters we can be by challenging ourselves to be ethical, respectful and responsible so as to humbly uphold our proud heritage. Now, let´?s get out there and enjoy the great outdoors!
    Eva Shockey

  7. #117

    Privzeto

    Sem prebral potem tudi staro temo in marsikaj zvedel. To kombinacijo sem si pa zamislil zato, ker bi se teoretično morala monolitka hitreje odpreti v majhnem telesu srnjadi zaradi višje hitrosti. Pa tudi za pujska počakat bi bila

  8. #118
    Član od
    Feb 2012
    Lokacija
    Gornji Grad
    Prispevki
    98

    Privzeto

    očitno bo en streloplašen pripravnik več

  9. #119

    Privzeto

    Zakaj bi bil streloplašen zaradi 7 rem mag, saj je samo 10% močnejši od 7x64.
    Ko svizec zavije čokolado v folijo:icon_smile:

  10. #120

    Privzeto

    Citat denis jež je objavil: Pokaži objave
    Zakaj bi bil streloplašen zaradi 7 rem mag, saj je samo 10% močnejši od 7x64.
    Pa 7x64 je komaj dovolj močan za kakega bolehnega srninega mladiča v septembru. Kasneje ko še malo zraste pa že ne več.

Stran 12 od 13 PrvaPrva ... 28910111213 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •