Stran 1 od 13 1234511 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 1 do 10 od 126

Tema: 7mm Remington Magnum

  1. #1
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Wooden Hill
    Prispevki
    1,667

    Question 7mm Remington Magnum

    Zanima me kakše so kaj vaše izkušnje s tem kalibrom in kaj mislite o njem...
    Bi ga priporočili, odsvetovali,...?

  2. #2

    Privzeto

    Jaz bi ti ga najraje odsvetoval. Sicer ga sam nimam ima pa ga en lovec tukaj in ga skoraj nikoli ne uporablja, saj je odsun prevelik. Ne vem koliko kake divjadi na leto loviš, ampak se mi ta kaliber mogoče zdi primernejši za koga, ki je recimo poklicni lovec in upleni letno veliko kosov velike divjadi (jelenjad, večji prašič,...). V glavnem bi ti torej odsvetoval zaradi sile odsuna in pa tudi dražje municije, saj za normalne lovske potrbe zadostujejo univerzalni kalibri kot so 30-06, 308 Win, 7x64,...

    P.S:: Še posebej, če je to edina puška, če pa jih imaš več in jo hočeš za lov tu in tam na večjo divjad pa kar po njej.

    lp
    Boljše izpasti nor, kot pa iz aviona!

  3. #3
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Wooden Hill
    Prispevki
    1,667

    Wink

    Gangi hvala za mnenje, tudi sam sem podobnega...sicer mi je samo interesanten kaliber je pa res da ima veliko - lastnosti... za prvo bi vzel verjetno 8X57, glede na to da sem dobro slekel kožo istijanca saj sem pred kratkim opravil lovski izpit ko bo denar pa še kak 6,5X57... Ta 7RM je biu samo preblisk!

  4. #4
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Mene pa zanima koliko je dolg tulec pri 7 mm RM ?

  5. #5

    Privzeto

    63,30mm

  6. #6

    Privzeto

    Kakšen odsun gangi?Je isto kot da bi streljal z malo zastavo edino poči kot bomba to je pa tudi vse!

  7. #7

    Privzeto

    Za 30-06 je isto draga municija,sam uporabljam normo 40 evrov po škatli!

  8. #8

    Privzeto

    Na nastrelitvi letos sem "prav počakal" našega lovca. Ima 8x68. Pok in odsun sta zares veličastna. Poleg pa je streljal drugi lovec z 7RM. In, sigurno bi na prvo mest po odsunu in poku postavil 8x68, na drugo 7rm, potem pa vse ostalo (7x64,308win...30.06...). Škoda da ni bilo poleg še kakšnega .300win mag....
    Zanimivo je bilo tudi to, da je bilo pri strelu z 7rm videti še dobrih pol metra ognja iz cevi, pri ostalih kalibrih pa tega nisem zaznal.

  9. #9
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Citat FRANCI je objavil: Pokaži objave
    63,30mm
    Franci, hvala .

  10. #10

    Privzeto

    Edino kar me moti pri tej puški je cev,je malce perštorasta za po prežah,takoj kam rukneš,pol pa gre:!

Stran 1 od 13 1234511 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •