Stran 1 od 7 12345 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 1 do 10 od 65

Tema: izbira krogle za pogone

  1. #1

    Privzeto izbira krogle za pogone

    Zdravo!

    Zanima me vaše mnenje glede samega izbora krogle za divje prašiče. Iščem kroglo za pogone, katera mora biti dovolj trda (zaradi poraščenosti terena), da jo že vsaka majhna vejica ne razbije in da ima zadovoljiv učinek. Pri kalibru 308 imam Normo-oryx. Sem, kar zadovoljen. Zanima me predvsem v kalibru 308 in 30-06.Pri tem mislim na strele od blizu od 50-80 metrov.

    lp

  2. #2
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    mozirje
    Prispevki
    592

    Privzeto

    sprobal siera gameking 150gr(premehka za težjo divjad in grmovje)
    barnes xlc 180gr (pretrda za srnjad in gamsa,zelo dobra krvna sled vendar je treba divjad iskati tudi do 300m)
    sedaj imam oryx 180gr(zelo zadovoljen)
    imam pa še za probat sako gamehed 180gr in lapuo mega 180-200 in 220gr.
    ko zadevo sprobam javin.
    l.p.

  3. #3

    Privzeto

    Oryx je prav gotovo dober.

    Potem imam Lapua Mega 185 grain s katero sem streljal tudi srninega mladiča in ni naredil nič poškodbe, ker je dovolj trd in pa tudi padel je v 5m.

    Po mnenju vseh je zelo dober tudi Winchester Fail Safe. Ampak ga boš verjetno precej težko dobil. Trenutno ga imam 180 grain, ampak še nisem sprobal.

    lp
    Boljše izpasti nor, kot pa iz aviona!

  4. #4

    Privzeto

    Lapua Mega bo rešila tvoje "težave"! Za pogone so zelo primerne "round nose" krogle,izbereš še težo 180 grs. + in maš stvar ocvrto!!!!

    lp
    Kdor misli,da je dober človek, ker hodi v cerkev je tako kot bi stal sredi garaže in si predstavljal da je avto!

  5. #5

    Privzeto

    Po mnenju vseh je zelo dober tudi Winchester Fail Safe. Ampak ga boš verjetno precej težko dobil. Trenutno ga imam 180 grain, ampak še nisem sprobal.
    Blazno dobra krogla!!!! Izredna krvna sled,poškodb zelo malo, (težja) divjad ob dobrih zadetkih praviloma (vsaj meni) obleži v krogu 20-40 metrov,srnjad obleži na mestu! Slabi streli - ala vamp - pa ti znajo delati težave,zato bi se jaz za pogone odločil za kako "mehkejšo" kroglo!
    Kdor misli,da je dober človek, ker hodi v cerkev je tako kot bi stal sredi garaže in si predstavljal da je avto!

  6. #6

    Privzeto

    Jaz uporabljam za pogone v kalibru 308win Geco tm(11g),ter Norma Nosler Partition(11,9).Geco je za pujse v razredu ozimcev do lanščakov fenomenalen.Če pa imamo v naši LD dovoljen lov na merjasca ali pa grem drugam na lov na jelenjad pa uporabljam Nosler Partition.Najtežji prašič,ki sem ga uplenil z Noslerjem je iztrebljen tehtal 106kg.Strel na 70m,padel na na mestu,krogla šla skozi.Grupa na 100m z strelnim daljnogledom Kahles Csx 1,1-4 je pri Geco 2cm pri Nosler pa 4cm raztrosnega kroga.Jaz sem s to kombinacijo izredno zadovoljen.Lp.

  7. #7

    Privzeto

    Kaj pa grom!

  8. #8

    Privzeto

    A si ga že sprobal?
    Kdor misli,da je dober človek, ker hodi v cerkev je tako kot bi stal sredi garaže in si predstavljal da je avto!

  9. #9
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Nosler krogla se je tudi pri meni odlično obnesla za prašiče. Ne vem pa kako se obnaša v gostem.

  10. #10

    Privzeto

    Kaj je za tebe gosto?

Stran 1 od 7 12345 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •