Stran 4 od 5 PrvaPrva 12345 ZadnjiZadnji
Rezultati 31 do 40 od 48

Tema: Zeiss strelna optika

  1. #31

    Privzeto

    ---

    (Zakaj pa želiš nastreliti puško v piko?)
    Dobro vprašanje!
    Kdor misli,da je dober človek, ker hodi v cerkev je tako kot bi stal sredi garaže in si predstavljal da je avto!

  2. #32

    Privzeto

    Zato ker se mi zdi da je to previsoko in ker ponavadi ne streljam na dolge razdalje.
    Zame je najlepša jaga na pirš.
    Pri jedi se drži naprej, pri pijači nazaj, pri delu pa ob strani.

  3. #33
    ZR7 Guest

    Privzeto

    Citat ben1 je objavil: Pokaži objave
    Zato ker se mi zdi da je to previsoko in ker ponavadi ne streljam na dolge razdalje.
    Zame je najlepša jaga na pirš.
    "Ponavadi" pomeni da občasno to počneš! In takrat je odstopanje mnogo večje, kot bi bilo, če bi puško nastrelil na ugodno nastrelitveno razdaljo. In to NI v piko na 100m! Upam si trditi, da meji celo na neetičnost. Nisem samo enkrat iskal nizko zastreljene divjadi, ker je bilo pač malo dlje, kot je lovec ocenil. Tak z nastreljeno puško v piko ali celo nižje!

  4. #34

    Privzeto

    Citat ZR7 je objavil: Pokaži objave
    "Ponavadi" pomeni da občasno to počneš! In takrat je odstopanje mnogo večje, kot bi bilo, če bi puško nastrelil na ugodno nastrelitveno razdaljo. In to NI v piko na 100m! Upam si trditi, da meji celo na neetičnost. Nisem samo enkrat iskal nizko zastreljene divjadi, ker je bilo pač malo dlje, kot je lovec ocenil. Tak z nastreljeno puško v piko ali celo nižje!
    Zame je razdalja 100 do največ 150 metrov dolga, več ne streljam nikoli.
    Si pa gotovo prebral da najraje "piršam" tako da ni treba da je puška nastreljena na več.
    Pri jedi se drži naprej, pri pijači nazaj, pri delu pa ob strani.

  5. #35

    Privzeto

    Skratka, za pet klikov zavrti v levo. Zmeri dejansko razdaljo na katero boš streljalj.

    Koliko pa ti potem pade krogla na :

    100m
    120m
    150 m
    180 m?

    Koliko natančno lahko oceniš razdaljo do divjadi?

    Če se ti v dobri vidljivosti in v brezvetrju nariše kapitalen npr srnjak (jelen, merjacec...) na razdalji med 160 in 230 m ( za moje pojeme je to običajen rang napake ocene razdalje), a ga boš res samo gledal?

  6. #36

    Privzeto

    Janez hvala za odgovor.
    Nisem eden tistih ki za vsako ceno poskušajo streljat na divjad. Meni osebno več pomeni da divjad pade v ognju pa čeprav bom moral it čakat 15x.
    To je samo moje menje.
    Pri jedi se drži naprej, pri pijači nazaj, pri delu pa ob strani.

  7. #37

    Privzeto

    Zanalašč sem dal primer, ki ni problematičen - lahko rečeš ne. Kaj pa če ne moreš reči ne, če gre za bolno divjad, ali zastreljeno divjad?

    Resnično mislim da je bolje imeti +- 5 cm od 0-200 metrov, kot od - 5 do +2 na od 0 do 130 m.

  8. #38

    Privzeto

    Zdrava divjad ali zastreljena je razlika.
    Na srečo še nisem imel možnosti oddati strel na zastreljeno divjad če pa bi do tega prišlo bi se potem odločal kako naprej ukrepat. To je čist odvisno od situacije kako divjad stoji ali leži ali se ji da še kaj približat.
    Pri jedi se drži naprej, pri pijači nazaj, pri delu pa ob strani.

  9. #39

    Privzeto

    Tudi sam imam nastreljeno na 100m v piko pa ravno tako streljam na 200m in tudi na 250m če je potreba, na 200m pomerim vrh hrbta ali pa malce čez na 250m pa pomerim 10cm čez žival pa je strel 100%, vsak ve zase kako naj ima nastreljeno samo da potem pozna balistiko.
    lp

  10. #40
    ZR7 Guest

    Privzeto

    Citat denis jež je objavil: Pokaži objave
    na 200m pomerim vrh hrbta ali pa malce čez na 250m pa pomerim 10cm čez žival pa je strel 100%, vsak ve zase kako naj ima nastreljeno samo da potem pozna balistiko.
    lp
    Pred tem gre seveda pomeriti žival, da ve kaj na njej pomeni 10cm.

Stran 4 od 5 PrvaPrva 12345 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •