Stran 5 od 5 PrvaPrva 12345
Rezultati 41 do 48 od 48

Tema: 5,6x50R Magnum

  1. #41

    Privzeto 5,6x50R magnum

    Sem lastnik natančne bokarice 5,6x50R magnum. Uporabljam jo za lov na srnjad in predatorje. Ne strinjam se z "strokovnjaki", ki ta kaliber odsvetujejo za lov na srnjad. Iz prakse oziroma izkušenj bom povedal svojo resnico. Pri strelu na srnjad /seveda pri pravilnem zadetku/se v trupu živali razlije kri, ki se jo ob iztrebljanu da lepo postrgati z nožem, nekih hudih podpludb pa v glavnem nisem zasledil. Do nedavnega sem uporabljal kroglo RWS 3,24gr, letos sem le-to zamenjal s težjo in sicer 4,1gr, katera je po balističnih lastnostih primerljiva z kroglo 222 remington - torej malo prijaznejša. Oglašam pa se pravzaprav z prošnjo, da mi poveste ali bi se dalo municijo z 4,1 gr kroglo polniti doma z manj smodnika in ali bi bila posledično krogla počasnejša oziroma kako bi to vplivalo na natančnost zadetkov. Ker se na zadevo ne spoznam, vas prosim za odgovorre in se vam lepo zahvaljujem.
    Pa srečno in zdravo leto 2014 ter veliko lovkega blagra.

  2. #42

    Privzeto

    Da se polniti manj. Minimum je določen v tabeli. Tudi hitrost bo manjša. Točnost pa enaka ali boljša. Krogle se dobijo tudi z tršim jedrom. Vendar je treba naročiti pri našem trgovcu, ki jih tudi dela.
    Priporočam pa Barnes TTSX kroglo. Tu lahko ostane normalno polnjenje in hitrost. Problem je le pri težjih kroglah, če ima tvoja puška twist 12. Težje krogle zahtevajo hitrejši navoj.
    Vsekakor pa probaj z LOS kroglo. Mislim, da boš zadovoljen.

  3. #43

    Privzeto 5,6x50R magnum

    Lojze lepo se ti zahvaljujem za pojasnila, vendar kot sem omenil se na zadevo nič ne spoznam. Zato bi te prosil, da mi pojasniš, kaj pomeni ta tvist in ali se da dobiti los krogla, oziroma ona druga v tem kalibru. Vem da ti jemljem čas, vendar te prosim, da mi poiskusiš odgovoriti še na ta moja vprašanja.

  4. #44

    Privzeto

    Twist je vzpon navoja ali zasuk krogle na neki razdalji. Twist 1:12 pomeni, da se enkrat obrne na 12 col dolžine. Težje (dolge) krogle v tvojem kalibru rabijo hitrejši zasuk npr 1:10 ali 1:8 kot piše na škatli TTSX.
    Ostalo na zs

  5. #45

    Privzeto 5.6x50R magnum

    Alojz! vem da sem že malo tečen, pa vendar mi potrdi če prav mislim: Tako imenovani twist, mi verjetno lahko izmeri vsak puškar ali pa se lahko iz znamke puške ugotovi ta twist. Za krogle pa sem skapiral, da verjetno ne smeš povedati, kje jih lahko dobim, saj je to že potem komercalni oglas. Verjetno imam tudi tu prav.

  6. #46
    Član od
    Nov 2009
    Lokacija
    Gorenjska, pod Krvavcem
    Prispevki
    1,322

    Privzeto

    Twist lahko izmeriš sam! Na šibko daj malo večjo krpico, da jo navoj "zagrabi". Nato označi šibko, da boš videl kdaj naredi en obrat, na koncu pa samo še izmeriš dožino, ki jo je šibka potrebovala za en obrat.
    Loviti tako, da ohranjamo. Loviti tako, da smo si dobri tovariši. Loviti tako, da bogatimo duha in telo. Nastran Nejc

  7. #47
    Član od
    Nov 2009
    Lokacija
    Gorenjska, pod Krvavcem
    Prispevki
    1,322

    Privzeto

    Loviti tako, da ohranjamo. Loviti tako, da smo si dobri tovariši. Loviti tako, da bogatimo duha in telo. Nastran Nejc

  8. #48

    Privzeto

    Jaz približen navoj ugotovim tako, da pogledam skozi cev. Ti pa daj čistilno krpo na palico. Potisni od spredaj v cev, z flomastrom označi in izmeri od oznake 12 col na palici. Ko potisneš do druge izmerjene oznake se palica zavrti za polni obrat. Če se več pomeni, da je navoj hitrejši (torej dober tudi za težje krogle).

Stran 5 od 5 PrvaPrva 12345

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •