Stran 1 od 2 12 ZadnjiZadnji
Rezultati 1 do 10 od 48

Tema: 5,6x50R Magnum

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Privzeto 5,6x50R Magnum

    A kdo ve kaj več povedati o tem kalibru? Kje lahko najdem kaj več podatkov o njem? Ima kdo izkušnje z njim?

    lp
    Boljše izpasti nor, kot pa iz aviona!

  2. #2
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Izkušenj nimam,.... primeren za srnjad, če loviš tudi prašiče pa ga raje ne kupuj.

  3. #3

    Privzeto

    Živjo
    Sam ne bom imel nikoli več puške takega kalibra,sicer sem imel 222 rem kar je verjetno zelo podobno,sem šel enkrat na lov pa sem imel to pokalico s sabo,pred mano pa se je znašel divji pujs,po tem sem jo pa zelo kmalu prodal,ker če bi s sabo uzel dobro star bokarico 7x65 bi pujsek lepo obležal,tako pa jo je odnesel brez poškodb,jaz pa zelo jezen,ker si nisem niti upal poskusiti streljat,ker je bil pujs okrog 60-70 kg in ne vem kako bi 222 rem bil kos ščetinam,pa še zakonsko ni dovoljeno,moje osebno mnenje o malih kalibrih.
    lp

  4. #4
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Panonija
    Prispevki
    1,705

    Privzeto

    Sam ga uporabljam v bokarici .30R Blaser/5,6*50R Magnum, krogla Nosler Solid Base 3,6 g. Izredno primeren za srnjad in lisice, pa tudi kaj večjega pade(kršenje zakona), sploh pa ne bi smel biti problem pri strelcih, ki delajo grupe velikosti kovanca na 200 metrov. Krogla je hitra kar je povezano s podpludbami.

    lp

  5. #5

    Privzeto

    Saj vem, da prav gotovo ni primeren za prašiča. Ampak to kupuje en lovec, ki v lovišču sploh nima prašiča, ampak samo srnjad in pa lisice, malo divjad,... Pa me je zanimalo kakšne so izkušnje z lovom na srnjad.

    lp
    Boljše izpasti nor, kot pa iz aviona!

  6. #6
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    gorenjska
    Prispevki
    2,752

    Post 5,6 X 50r Mag

    Lp!

    Spoštovani lovski tovariš ganges, sam imam tudi bokarico, Blaserco tega kalibra 16/5,6X50R MAG. Uporabljam RWS- ove naboje z kroglo teže 3,24 grama, T- plašč. Primerna je za srnjad, samo ne za lastno uporabo... Ko je RWS delal še polni plašč sem uplenil z njo tudi kar nekaj lisic.

    Lovski zdravo
    Janez L

  7. #7
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Panonija
    Prispevki
    1,705

    Privzeto

    Sam ga uporabljam v bokarici .30R Blaser/5,6*50R Magnum, krogla Nosler Solid Base 3,6 g. Izredno primeren za srnjad in lisice, pa tudi kaj večjega pade(kršenje zakona), sploh pa ne bi smel biti problem pri strelcih, ki delajo grupe velikosti kovanca na 200 metrov. Krogla je hitra kar je povezano s poDpludbami.

    lp

  8. #8

    Privzeto 5,6x50R magnum

    Sem lastnik natančne bokarice 5,6x50R magnum. Uporabljam jo za lov na srnjad in predatorje. Ne strinjam se z "strokovnjaki", ki ta kaliber odsvetujejo za lov na srnjad. Iz prakse oziroma izkušenj bom povedal svojo resnico. Pri strelu na srnjad /seveda pri pravilnem zadetku/se v trupu živali razlije kri, ki se jo ob iztrebljanu da lepo postrgati z nožem, nekih hudih podpludb pa v glavnem nisem zasledil. Do nedavnega sem uporabljal kroglo RWS 3,24gr, letos sem le-to zamenjal s težjo in sicer 4,1gr, katera je po balističnih lastnostih primerljiva z kroglo 222 remington - torej malo prijaznejša. Oglašam pa se pravzaprav z prošnjo, da mi poveste ali bi se dalo municijo z 4,1 gr kroglo polniti doma z manj smodnika in ali bi bila posledično krogla počasnejša oziroma kako bi to vplivalo na natančnost zadetkov. Ker se na zadevo ne spoznam, vas prosim za odgovorre in se vam lepo zahvaljujem.
    Pa srečno in zdravo leto 2014 ter veliko lovkega blagra.

  9. #9

    Privzeto

    Da se polniti manj. Minimum je določen v tabeli. Tudi hitrost bo manjša. Točnost pa enaka ali boljša. Krogle se dobijo tudi z tršim jedrom. Vendar je treba naročiti pri našem trgovcu, ki jih tudi dela.
    Priporočam pa Barnes TTSX kroglo. Tu lahko ostane normalno polnjenje in hitrost. Problem je le pri težjih kroglah, če ima tvoja puška twist 12. Težje krogle zahtevajo hitrejši navoj.
    Vsekakor pa probaj z LOS kroglo. Mislim, da boš zadovoljen.

  10. #10

    Privzeto 5,6x50R magnum

    Lojze lepo se ti zahvaljujem za pojasnila, vendar kot sem omenil se na zadevo nič ne spoznam. Zato bi te prosil, da mi pojasniš, kaj pomeni ta tvist in ali se da dobiti los krogla, oziroma ona druga v tem kalibru. Vem da ti jemljem čas, vendar te prosim, da mi poiskusiš odgovoriti še na ta moja vprašanja.

Stran 1 od 2 12 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •