Stran 1 od 4 1234 ZadnjiZadnji
Rezultati 1 do 10 od 32

Tema: Odstopanje zadetkov pri Mauser 308win

  1. #1

    Privzeto Odstopanje zadetkov pri Mauser 308win

    pozdravljeni
    eno vprašanje za vse ki se spoznaste na to oz. imaste kakšno izkušnjo iz pretteklosti ali veste zakaj...in sicer kolega ima risanico Mauser kal. 308win. Puško smo probali nastreliti na 100m...prvi zadetek je pika (10-ka) naslednji ki sledijo njemu pa vsi v isti ravnini ura 12 (odstopanja levo desno ni) so pa 10-15 cm nižji od prvega!!in to vse dokler se cev ne ohladi...ceb je zelo tanka stena je 2.83mm olesje tudi zelo tanko! zanima me zakaj takšno obnašanje karabinke??če kdo ve zakaj pride do tega oziroma če ima kdo podobno izkušnjo??
    l.p

  2. #2

    Privzeto

    Pred streljanjem cev obriši do suhega. Pa preveri, če se les dotika cevi.
    Malo verjetno je pa lahko dodatno trdo lotana sponka za jermen na cevi.
    Tisto ura 12 in zadetki nižje pa ne razumem.
    Pa menda niste pri streljanju naslanjali na cev.
    Last edited by alojz1; 13. December 2013 at 15:35.

  3. #3

    Privzeto

    cev je suha, lotano je pa res na cevi! mislim da bi znalo se olesje držati cevi ker je zel zelo tanko olesje par mm...in ne pri nastrelitvi sem tudi jst streljal pa nismo prav nič naslanjali na cev!
    tako da res nevem zakaj bi blo tako! z uro 12 sem mislil vse v isti linji samo naslednji zadetki so imeli padec cca 10 - 15 cm!kar pa je nerazumljivo odstopanje!
    zakaj pa nevem

  4. #4

    Privzeto

    Citat jagermaister11 je objavil: Pokaži objave
    z uro 12 sem mislil vse v isti linji samo naslednji zadetki so imeli padec cca 10 - 15 cm!kar pa je nerazumljivo odstopanje!
    zakaj pa nevem
    Potem napiši: zadetki 10.15 cm na 6.
    Po uri so lahko zadetki npr 3cm na 10, ali 8cm na 2. Urina številka pove smer zadetka.

  5. #5

    Privzeto

    Citat jagermaister11 je objavil: Pokaži objave
    pozdravljeni
    eno vprašanje za vse ki se spoznaste na to oz. imaste kakšno izkušnjo iz pretteklosti ali veste zakaj...in sicer kolega ima risanico Mauser kal. 308win. Puško smo probali nastreliti na 100m...prvi zadetek je pika (10-ka) naslednji ki sledijo njemu pa vsi v isti ravnini ura 12 (odstopanja levo desno ni) so pa 10-15 cm nižji od prvega!!in to vse dokler se cev ne ohladi...ceb je zelo tanka stena je 2.83mm olesje tudi zelo tanko! zanima me zakaj takšno obnašanje karabinke??če kdo ve zakaj pride do tega oziroma če ima kdo podobno izkušnjo??
    l.p
    Kolikokrat ste pa probal tak poskus? Če prav razumem, sta bila samo enkrat na strelišču? Se pravi po 15 minutah (ko je cev že sigurno spet hladna), je bil zadetek nazaj v piko, brez vmesnega pucanja cevi?

  6. #6

    Privzeto

    Citat ravnohrib je objavil: Pokaži objave
    Se pravi po 15 minutah (ko je cev že sigurno spet hladna), je bil zadetek nazaj v piko, brez vmesnega pucanja cevi?
    Karabinka to ne sme delati.

  7. #7

    Privzeto

    Brez pucanja seveda...ma smo ze par krat sprobali rezultat vedno isti...probali na vroce na hladno

  8. #8

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Karabinka to ne sme delati.
    ja, saj pri vsem to najbolj moti, da se tako ponovljivo obnaša...
    Enkrat sem pri svoji, ki mi je nekaj začela trosit, našel zlosan (odvit) vijak tam pod ležiščem, ki les privija.... Zato sem spraševal, če se vedno nazaj povrne; to je čudno...

  9. #9

    Privzeto

    Optika?
    Verum justicia quod parilitas!

  10. #10

    Talking

    Res mi je cudno zakaj in kako...ker na dolge razdalje prakticno lahko racuna le na prvi naboj oz strel!
    Optika vixen 5-20x50

Stran 1 od 4 1234 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •