Stran 1 od 5 12345 ZadnjiZadnji
Rezultati 1 do 10 od 48

Tema: 5,6x50R Magnum

  1. #1

    Privzeto 5,6x50R Magnum

    A kdo ve kaj več povedati o tem kalibru? Kje lahko najdem kaj več podatkov o njem? Ima kdo izkušnje z njim?

    lp
    Boljše izpasti nor, kot pa iz aviona!

  2. #2
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Izkušenj nimam,.... primeren za srnjad, če loviš tudi prašiče pa ga raje ne kupuj.

  3. #3

    Privzeto

    Živjo
    Sam ne bom imel nikoli več puške takega kalibra,sicer sem imel 222 rem kar je verjetno zelo podobno,sem šel enkrat na lov pa sem imel to pokalico s sabo,pred mano pa se je znašel divji pujs,po tem sem jo pa zelo kmalu prodal,ker če bi s sabo uzel dobro star bokarico 7x65 bi pujsek lepo obležal,tako pa jo je odnesel brez poškodb,jaz pa zelo jezen,ker si nisem niti upal poskusiti streljat,ker je bil pujs okrog 60-70 kg in ne vem kako bi 222 rem bil kos ščetinam,pa še zakonsko ni dovoljeno,moje osebno mnenje o malih kalibrih.
    lp

  4. #4
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Panonija
    Prispevki
    1,705

    Privzeto

    Sam ga uporabljam v bokarici .30R Blaser/5,6*50R Magnum, krogla Nosler Solid Base 3,6 g. Izredno primeren za srnjad in lisice, pa tudi kaj večjega pade(kršenje zakona), sploh pa ne bi smel biti problem pri strelcih, ki delajo grupe velikosti kovanca na 200 metrov. Krogla je hitra kar je povezano s podpludbami.

    lp

  5. #5
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Panonija
    Prispevki
    1,705

    Privzeto

    Sam ga uporabljam v bokarici .30R Blaser/5,6*50R Magnum, krogla Nosler Solid Base 3,6 g. Izredno primeren za srnjad in lisice, pa tudi kaj večjega pade(kršenje zakona), sploh pa ne bi smel biti problem pri strelcih, ki delajo grupe velikosti kovanca na 200 metrov. Krogla je hitra kar je povezano s poDpludbami.

    lp

  6. #6

    Privzeto

    Saj vem, da prav gotovo ni primeren za prašiča. Ampak to kupuje en lovec, ki v lovišču sploh nima prašiča, ampak samo srnjad in pa lisice, malo divjad,... Pa me je zanimalo kakšne so izkušnje z lovom na srnjad.

    lp
    Boljše izpasti nor, kot pa iz aviona!

  7. #7
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    gorenjska
    Prispevki
    2,752

    Post 5,6 X 50r Mag

    Lp!

    Spoštovani lovski tovariš ganges, sam imam tudi bokarico, Blaserco tega kalibra 16/5,6X50R MAG. Uporabljam RWS- ove naboje z kroglo teže 3,24 grama, T- plašč. Primerna je za srnjad, samo ne za lastno uporabo... Ko je RWS delal še polni plašč sem uplenil z njo tudi kar nekaj lisic.

    Lovski zdravo
    Janez L

  8. #8
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    gorenjska
    Prispevki
    2,752

    Post 5,6x50r Mag

    Lp!

    Ja o izkušnjah pa takole. Linija strela mora biti čista, saj že bilka spremeni pot krogle. Kar sem streljal srnjadi z njo, mogoče deset kosov, vsi so "padli" v ognju, razen enega, ki je tekel še nekaj metrov. Kot sem rekel je pa taka divjačina močno podpluta, kot bi rekli "Od uva do riti" in prav nič ne pretiravam. Primer: Prijatelj me je prosil za kos srnjadi in mi posebaj naročil naj bo majhna "luknjica", kljub mojemu prepričevanju ni pomagalo. Majhna in pika. Res bila je majhna a ko sva mladico izkožila je bila podpluta še po vratu in stegnih. Zadel jo lepo za pleče, še rebra ni prijelo. No ja vsaka šola nekaj stane in drugič je bila lahko "luknjica" večja...

    Lovski zdravo
    Janez L

  9. #9
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Torej samo za lisice .

  10. #10

    Privzeto

    Tako hudo pa spet ni!

Stran 1 od 5 12345 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •