Stran 3 od 5 PrvaPrva 12345 ZadnjiZadnji
Rezultati 21 do 30 od 48

Tema: 5,6x50R Magnum

  1. #21

    Privzeto

    Koliko je razbrati iz vaših postov je naboj premočan (podpludbe) za srnjad. Mene pa zanima kakšna krogla bi bila primerena za srnjad oziroma lisice. Ima kdo pozitivne izkušnje s tem kalibrom (podpludbe).

  2. #22

    Privzeto

    Ima gdo izkušenj s tem kalibrom u lovu na gamsa ali na večjo divjad?
    Live to hunt
    hunt to live

  3. #23

    Privzeto

    Če že imaš ta kaliber bi vzel eno od monolitnih krogel (bakrene, brez svinca). Če pa puško šele nabavljaš pa izberi drug kaliber.
    Veliko lovcev je s tem kalibrom zelo zadovoljnih. Ko pa preizkusijo druge, pa nanj hitro pozabijo
    Sem pa imel priliko očistiti srnjaka ustreljenega s tem kalibrom. Šolski strel, vsebino skupaj z pljuči pa sem zlil ven.
    Last edited by alojz1; 24. January 2011 at 20:25.

  4. #24

    Privzeto

    Za gamsa in drugo večjo divjad pri nas po zakonu ni dovoljen.

  5. #25

    Privzeto

    Ja potem tudi homogena krogla za srnjad in svizca odpade ker ima manj kot 3,2g
    Ampak za odstrel vran je pa še vedno super

  6. #26

    Privzeto

    Zanimam se za nakup enga starga bergstutza 5,6x50R/22mag. Saj njo bi imel za kakšen krat kjer je lepa lahka in kratka, vzel je bi ko ne mislim streljat ampak vseeno da imam nekej seboj če mi je Hubert za ta dan kaj namenil
    Live to hunt
    hunt to live

  7. #27

    Privzeto

    Ta kaliber uporabljam že nekaj let isključno za srnjad ,streljam pa v vrat proti trupu, tako so podpludbe minimalne ali jih sploh ni. Uporabljam pa kroglo RWS 5,6x50R Mag. TM; 4,1g v kombinirki.
    ziljan

  8. #28
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Panonija
    Prispevki
    1,705

    Privzeto

    Streljam z Hirtenberger Nosler Solid Base, vse počaka na mestu.

    Nemci imajo za tako puško izraz Sconzeitwaffe, t.j. puška za čas lovopusta.

  9. #29

    Privzeto

    Potem se pravi da bo to odlična stvar za kaj sem jo tudi namenil
    Live to hunt
    hunt to live

  10. #30
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    gorenjska
    Prispevki
    2,752

    Post 5,6x50rmag...

    Lp!

    Spoštovani Lovski Tovariš in Cenjeni Prijatelj GamsHR! Vzemi to puško in ne verjemi v pozabo. Ko imaš tako puško doma in sploh takšno kot jo kupuješ ti že srce zaigra, ko jo vzameš v roke, si jo oprtaš na ramo in odideš na lov. Malo ji le še ceno zbij, potem ti jo Mojster obnovi, da bo izgledala kot nova in bode prava paša za oči in balzam za Lovsko dušo... Sam uporabljam RWS-ov T-plašč z 3,24 gramsko kroglico, za srnjad in lisičke pravi "strup" in odkar mi jo je Mojster malo preoblekel, veliko in uspešno lovim z njo...

    Lovski zdravo
    Janez L
    ...nor je tisti, ki ne poskusi in poskusiti ni greh...

Stran 3 od 5 PrvaPrva 12345 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •