Stran 2 od 5 PrvaPrva 12345 ZadnjiZadnji
Rezultati 11 do 20 od 48

Tema: 5,6x50R Magnum

  1. #11
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    gorenjska
    Prispevki
    2,752

    Post 5,6x50r Magnum

    Lp!

    Da res ni tako hudo, najbrž je še huje. Ganges če bo to njegova prva puška mu jo odsvetujem, če je tako kot z mojo 9,3X64 pa kar po njej. So to "fletne" puške, sploh moja Blaserca je tako "cortkana", kar prenežna zame. Mi je pa drag spomin, na pokojnega očeta.

    Lovski zdravo
    Janez L

  2. #12

    Privzeto

    Preveč komplicirate!

  3. #13

    Privzeto

    Če je preveč podplutb pa prizkusi še kako drugo municijo,ne pa staro in preizkušeno,ki pa ni nujno dobra ali najboljša! Kako pa ti ta krogla deluje na lisico? Mislim,koliko je še ostane?

    lp
    Kdor misli,da je dober človek, ker hodi v cerkev je tako kot bi stal sredi garaže in si predstavljal da je avto!

  4. #14
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    gorenjska
    Prispevki
    2,752

    Post 5,6x50r Magnum

    Lp!

    Spoštovani lovski tovariš dolgin, to je zopet en tistih kalibrov, ki nima veliko izbire vsaj pri rws ne. Obstaja še ena malo težja kroglica, govorim na pamet, 4,1 gramska je nekoliko počasnejša. Bom jo zamenjal, samo v kompletu, ko bom zamenjal še streljni daljnogled. Do tedaj bo ostalo tako kot je...
    Za lisice pa tako, ko je rws še izdeloval poln plašč- čudovito, sedaj pa malo manj... Sicer mi je koža le drag spomin in jih ne razdajam okoli, tako, da me malo večja izstrelna rana ne moti.

    Lovski zdravo
    Janez L

  5. #15

    Privzeto

    Ni njegova prva puška, saj je že precej časa lovec. Bom mu sporočil vaša mnenja in naj se odloči. Na internetu pa zelo malo najdem o tem kalibru. A kdo ve za kako stran?

    lp
    Boljše izpasti nor, kot pa iz aviona!

  6. #16

    Privzeto

    A ni v novem lovcu nekaj o tem kalibru? Mislim, da sem prebral en članek, samo nevem več a je v tem al prejšnji številki.

  7. #17
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    gorenjska
    Prispevki
    2,752

    Post 5,6x50R MAGNUM

    Lp!

    Ganges poglej to stran, če znaš nemško, no je tudi nekaj v angleščini. Sem jo sedaj na brzino "prečekiral" bom jo pa en dan, ko si bom vzel čas malo bolj podrobno. Se splača tudi za druge kalibre imaš vse živo + še kej...

    www.lima-wiederladetechnik.de

    Lovski zdravo
    Janez L

  8. #18

    Privzeto

    Lovec 11/1985

    5,6x50 Magnum in 5,6x50R Magnum sta zahodnonemški konstrukciji ki sta nastali kot odgovor na pestro Ameriško ponudbo malokaliberskih nabojev z centralnim vžigom. Nemci oba naboja že uvrščajo med standardne lovske naboje za odstrel srnjadi, učinek je narazdalji 160 metrov enakovreden učinku naboja .222 Remington na razdalji 100m. Naboj 5,6x50R magnum je posebej primeren kaliber za lahko, priročno bokarico-polrisanico

  9. #19
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    gorenjska
    Prispevki
    2,752

    Post 5,6x50r magnum

    Lp!

    Moja Blaser kombinirka v kalibru 5,6X50RMAG/16 je dobila novo preobleko. Mojster je zamenjal branik, zamenjal daljnogled (sedaj je na njej nesojeni Brakirčkov Kahlles 6X42), obnovil kopito, dodal gumijasto kapo na kopito, dodelal pištoljski ročaj, pozlatil peteline in gumb na varovalki, naredil nov vijak na baskili ter seveda gravuro na braniku in montaži.

    Povezava 5437

    Povezava 5438

    Povezava 5439

    Povezava 5440

    Povezava 5441

    Vem in zavedam se, da je reklama na forumu prepovedana a besede zahvale sem pač dolžan...

    Roman HVALA!!! Več kot zadovoljen sem in vidi se, da si mojster v pravem pomenu besede!!!

    Lovski zdravo
    Janez L
    ...nor je tisti, ki ne poskusi in poskusiti ni greh...

  10. #20

    Talking Buh dej jagri

    Lepo si poštimal ta"malo" bokarco dragi bratranec ni kaj

    Poznam jo še v stari "obleki" in pa tudi strelni dalnogled je po mojem okusu
    čeprav kaliber je prehud jaz osebno bi raje imel 5,6x52R samo ta puška je res drag spomin na strica !

Stran 2 od 5 PrvaPrva 12345 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •