Stran 2 od 5 PrvaPrva 12345 ZadnjiZadnji
Rezultati 11 do 20 od 50

Tema: Lovski noži

  1. #11

    Privzeto lp

    Zdravo
    kaj mi lahko poveste kakšno trgovino ker tukaj ne vem kje bi bilo kaj takega
    in se to kakšna naj bo dolžina in širina rezila noža?
    lp

  2. #12
    Član od
    Oct 2008
    Lokacija
    Dolenjska
    Prispevki
    1,207

    Privzeto

    Citat ZR7 je objavil: Pokaži objave
    Ima Marttiini tudi preklopne nože?
    Ima nekaj modelov ja kokr sm vidu.



    Rahowc,švicarske Wengerje ali Victorinoxe imajo zagotovo v vsaki lovski trgovini.

    recimo to je čist uredu lovski nož,velika večina lovcev ima prov takega.Z njim ne morš falit.

  3. #13
    ZR7 Guest

    Privzeto

    Citat 206 je objavil: Pokaži objave
    ...
    Rahowc,švicarske Wengerje ali Victorinoxe imajo zagotovo v vsaki lovski trgovini.

    recimo to je čist uredu lovski nož,velika večina lovcev ima prov takega.Z njim ne morš falit.
    Se popolnoma strinjam. Dober nasvet.

  4. #14

    Privzeto lp

    A ha

    kaj pa dolžina rezila je tudi ok?
    in če dobi kaj"lufta rezilo"
    lp

  5. #15

    Privzeto

    S tem nožem nemoreš falit! Za lovsko uporabo super zadeva,dolžina kline te pri iztrebljanju divjadi ne moti,saj je niti ne uporabljaš (vsaj jaz ne).......

    lp
    Kdor misli,da je dober človek, ker hodi v cerkev je tako kot bi stal sredi garaže in si predstavljal da je avto!

  6. #16
    Član od
    Oct 2008
    Lokacija
    Dolenjska
    Prispevki
    1,207

    Privzeto

    Sama klina noža je dolga 11 cm,tist ukrivljen del za vamp prerezat je pa dolg nekje 3-4 cm,kaj je za naše potrebe več kot dovolj.Drugi tipi tega proizvajalca imajo tud daljšo to ukrivljeno klino.

    Da bi nož dobil kaj lufta pa ne vem,moj je že 15.leto trdno vpet v samo ohišje.

    nož pa stane nekje cca. 30 €,kaj je za tak nož res malo

  7. #17
    Član od
    May 2008
    Lokacija
    Štajerska
    Prispevki
    412

    Privzeto

    Kakih 8 let nazaj sem ta nož podaril stricu (victorinox, da ne bo pomote) in mu še danes odlično služi. Sam sem pa pred nekja časa kupil preklopnega Gerberja in po kakšnih 6tih komadih srnjadi lahko rečem, da se tudi odlično obnese.
    Podnebne spremembe so tukaj. Stvar naše morale je ali bomo ukrepali.

  8. #18

    Privzeto

    Victorinox ki je predlagan je res zelo uporaben nož. Tako dobro žagico dobiš pri redko kateremu nožu. Kar se pa kline tiče, so pa Wenger morda nekoliko boljši, vsaj taka so moja opažanja.
    Je pa razlika majhna, da morda niti ni pomembna.

    Victorinoxa ima res skoraj vsaka štacuna, Wengerja pa vsaka tretja ...

  9. #19
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    tukaj
    Prispevki
    3,489

    Privzeto

    Za moje pojme je edina napaka teh "švicarjev" (sam uporabljam oba, wengerja in Victorinox) to, da sta zelena in ti hitro izgineta v travi, kamor ga odložiš, ko iztrebljaš divjad. Za mene bi bila najboljša v kaki kričrči barvi, že rdeča različica je s tega vidika boljša.
    Pa še nekaj je, cena za takega švicarja je res ugodna za lovski nož, ker ko zgubiš nož ta 200 EUR s boš zelo tolkel po glavi, če pa zgubiš naž za 30 eur boš z malo manj slabimi občutki hitro odšel kupit novega.
    As hunters, we need to stand strong, unite as one and NEVER apologize for being who we are! We should focus our energy on being the best hunters we can be by challenging ourselves to be ethical, respectful and responsible so as to humbly uphold our proud heritage. Now, let´?s get out there and enjoy the great outdoors!
    Eva Shockey

  10. #20
    Član od
    May 2008
    Lokacija
    Moravška dolina
    Prispevki
    448

    Privzeto Wenger


Stran 2 od 5 PrvaPrva 12345 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •