Stran 16 od 119 PrvaPrva ... 61213141516171819202666116 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 151 do 160 od 1188

Tema: Ptice

  1. #151
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Gorenjska
    Prispevki
    1,840

    Privzeto

    Nam vas preveč mučil mladiči na sliki so od GRILČKA.

    Nekdo je pisal o strnadu in brinovki,do sedaj pa še nisem videl da bi imela brinovka tako majgno gnezdo in da bi strnad gnezdil v cipresi mi tudi ni znano.Vsi podatki kot so kje je gnezdo,iz česa je grajeno,kakšna so jajca itd so že korak do rešitve uganke.Mam pripravljenih še nekaj slik,objave sledijo.
    Bolj ko se ukvarjaš z oslom,bolj si mu podoben!

  2. #152
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Citat Hunter je objavil: Pokaži objave
    Bravo detelj jajca so od liščka,mladiči pa niso od zelenca si pa zelo blizu!
    Hotel sem napisati grilček, pa si me zavedel, ker si rekel, da jih vidimo pozimi na krmilnici . Zelenec jo namreč rad obiskuje.

  3. #153

    Privzeto

    Ali so oboja jajca od liščka ?

    Boris

  4. #154
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Gorenjska
    Prispevki
    1,840

    Privzeto

    Citat Bor je objavil: Pokaži objave
    Ali so oboja jajca od liščka ?

    Boris

    Ja oboja ena mal bliži ena mal dali,povdarek je bil na pikah na jajcih in na materjalu s katerega je gnezdo.
    Bolj ko se ukvarjaš z oslom,bolj si mu podoben!

  5. #155
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Gorenjska
    Prispevki
    1,840

    Thumbs up Odgovor za detelja

    Citat detel je objavil: Pokaži objave
    Hotel sem napisati grilček, pa si me zavedel, ker si rekel, da jih vidimo pozimi na krmilnici . Zelenec jo namreč rad obiskuje.

    Pozimi na krmilnici med vsemi ostalimi ( Pinože,plavček,siničke,dlesk,brglez,vrabci,zelenc, detelj itd...)lahko vidiš tudi grilčka.Pri meni pa najraje obisluje kokosov oreh.


    Kokosov oreh?
    Med vso plastiko fantastiko sem si enkrat umislil čisto naravno krmilnico.V trgovini sem kupil nekaj kokosovih orehov,kar je užitnega z veseljem zaužil in zmlel.Lupine pa postavil v kot.Čez čas sem dobil preblisk in kokosovo lupino zlimal obe lupini pa povezal še z dratom.V tako sestavljen oreh sem nasul seme in ga pritrdil v gosto grmovje.Kokosov oreh je bil tako zanimiv za manjše ptiče ki jih večji ne spustijo do krmilnice,hkrati pa sem s tem zaprl možnosti plenilcem kot je maček in skobec,v hostem grmovju nimata možnosti loviti.In tako sem naredil še eno dobro delo.Spomladi pa me je čakalo pravo malo presenečenje,v kokosovem orehu je gnezdila taščica.
    Bolj ko se ukvarjaš z oslom,bolj si mu podoben!

  6. #156
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Gorenjska
    Prispevki
    1,840

    Privzeto

    Citat JANEZ L je objavil: Pokaži objave
    Lp!





    Gamsar tukaj ima cenjeni lovski tovariš Mugo popolnoma prav in je to s čim DOPPS-ovci utemeljujete ne lov teh vrst ptic, popolni lari fari!

    Lovski zdravo
    Janez L

    Mal prebiram tele vaše objave,tejle pa lahko samo zaploskam.Bil sem nekdaj sam med doppsovci pa nisem več.Zakaj ne bom kumentiral.Vedar vsem zagovornikom lahko rečem le to da zadeve niso tako nedovžne in lepe kot jih prikazuje doops.Če nebi blo jagrov tud ptičev neb blo kej dost.Ptiče so na začetku varovali prav lovci ( jim postavljali valilnice,jih v zimskem času krmili...)potem se pa najde društvo (DOOPS ) ki lovce porine na stranski tir in še več vrže slabo luč.
    Bolj ko se ukvarjaš z oslom,bolj si mu podoben!

  7. #157
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    gorenska
    Prispevki
    718

    Privzeto

    Ja tud men je rahlo ravno glede doppsa. Član sem toliko, da prejemam revije Svet ptic in pa Acrocephalus. Pa tud vsem priporočam, da kdaj vzamete v roke Svet ptic, ker se najde precej zanimivih člankov. Drugače pa nism nič aktiven pri tem društvu in mnenja, ki jih podajam so izključno moja osebna in ne doppsova. O odnosu lovci-ornitologi pa smo že precej pisali. Mislim, da je celo vaš član (v Hunterjevi LD) bil hkrati zelo aktiven ornitolog in lovec. Se motim? Zakaj to nebi šlo skupaj? Res je da maš med doppsovci take, ki bi enostavno vse zaščitili. To ne gre. Enako pa tud ne gre kar vse povprek strelat ptiče. More bit pač ena razumna meja, sredina. Pa večkrat sem že poudaril da lov na ptice ne moremo utemeljevat z ekonomskimi in protiškodnimi ukrepi. (izjema so vrani) Da lovimo zgolj zaradi tradicije in da je to nelovcu, človeku ki so mu ptiči všeč mogoče težko razumet. Ubijanje zaradi tradicije, zaradi trajnostne rabe ali kakor temu pač že rečemo. In če imate naravo in ptice res radi, lahko tudi brez puške in ambicije lova na določeno vrsto kdaj postavite krmilnice, valilnice, fotografirate, opazujete in spremljate stalež in še marsikaj. Kdor ima naravo in živali v srcu, ta jo lahko dojema tudi brez puške. Kdor pa je v naravi zgolj in samo plenilec, tistemu ni pomoči.
    Sem lovec s srcem in dušo, ampak streljanja ptic za zabavo pa ne bom nikdar in nikoli ne razumel ne odobraval.
    Loviti tako, da ohranjamo. Loviti tako, da smo si dobri tovariši. Loviti tako, da bogatimo duha in telo.

  8. #158
    ZR7 Guest

    Privzeto

    Citat gamsar je objavil: Pokaži objave
    ... Ubijanje zaradi tradicije, zaradi trajnostne rabe ali kakor temu pač že rečemo. ...
    Tu se pa ne morem strinjati. S povezovanjem teh dveh pojmov.
    Ubijanje iz tradicije nima s trajnostno rabo nič skupnega. Raba je raba in ne zloraba.
    Nekaj ubiti, bom nalašč poudaril ubiti in ne upleniti in potem ne uporabiti, pojesti ali kako drugače porabiti ne pomeni rabiti temveč zlorabiti.
    Lovec, ki ustreli raco, potem pa ne ve kaj z njo in jo vrže na gnoj je enostavno mrhar. Pa je ravnal po tradiciji in v skladu z vsemi zakoni in pravili. To ni trajnostna raba!

    Tudi če lovimo vrane, katerih pač ne jemo in porabimo, vsaj jaz ne vem za to, to počnemo ker s tem uravnavamo tisto kar smo v naravi porušili. In upam, da jih lovci ne pustijo ležati in gniti na mestu uplenitve.

  9. #159
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Gorenjska
    Prispevki
    1,840

    Privzeto

    [QUOTE=Jagermaister; Je pa tudi pri lovcih upadlo zanimanje za lov le teh.



    Ne pri vseh!
    Bolj ko se ukvarjaš z oslom,bolj si mu podoben!

  10. #160

    Privzeto

    Hanter, kakšno gnezdo ima kmečka lastovka?


    Boris

Stran 16 od 119 PrvaPrva ... 61213141516171819202666116 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •