Rezultati 1 do 10 od 468

Tema: Polnjenje krogelnih nabojev

Threaded View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #24
    Član od
    Apr 2014
    Lokacija
    Med Jadranom in Triglavom
    Prispevki
    43

    Privzeto

    Sam se z polnjenjem streliva ukvarjam kakih 20 let in sem v svoji zgodovini imel možnost preizkusiti veliko najrazličnejše opreme. Od Wilsona, Redinga, Lee-ja, RCBS-a, Dillona, Forster-ja...

    Po vsaki porabi zgoraj nastetih preš in opreme, sem se vedno vprašal, ali se to opremo splača imeti in ali jo za mojo uporabo sploh potrebujem. V večini primerov sem prišel do zaključka, da je za mojo lovsko uporabo najboljša preša proizvajalca LEE.
    Preše proizvajalca LEE niso top kvalitete (nekako spadajo v sredino kvalitetnega razreda), je pa dejstvo to da so napram drugim prešam zelo cenovno ugodne in za izdelavo nabojev za lovstvo še preveč natančne.
    Dejstvo je, da povprečni lovec v Sloveniji letno iztreli 10-25 nabojev in za teh "par" nabojev se ne izplača kupovati profesionalne opreme za polnjenje.
    Sam vedno zagovarjam tezo, da kupujem stvar ki jo potrebujem in ne kupujem stvari ki jo "želim" imeti.
    Sam zagovarjam preše LEE iz stališča, ker:
    - So zelo cenovno ugodne zaradi masovne proizvodnje
    - Zelo razvejana trgovska mreža po vsem svetu
    - Rezerni deli za produkte LEE so na voljo skoraj v vsaki lovski trgovini
    - Matrice so za lovsko uporabo še preveč natančne
    - So enostavne za uporabo in samo delo z njimi
    - So lahke, kar omogoča da imaš pri polnjenju bolj čutiš kaj se dogaja z tulcem, kroglo, nabojem... (pri heavy duty prešah je to bistveno težje)
    - Polniš lahko dobesedno vse kalibre z njimi od .223 do .50 cal
    - Matrice cenovno ugodne
    - Dozirrnik smodnika, je glede na ceno TOP izbira
    - ...
    -
    Last edited by borzon; 22. May 2014 at 12:45.

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •