Stran 8 od 19 PrvaPrva ... 45678910111218 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 71 do 80 od 183

Tema: Kaliber .270 Winchester

  1. #71

    Privzeto

    Izbira krogel je pri 270 Win. v trgovinah navadno omejena, ker le nima veliko lovcev tega kalibra, saj v naši družini ne. Če kupujete novo puško je včasih tudi dobro vedeti, katerih kalibrov trgovine največ držijo na zalogi, oziroma dobavlajo. Lahko si pa naredite seveda veliko zalogo. Ampak izbira med kroglami je po mojih izkušnjah največ v kal; 308 Win. 30-06, 7x64 vsaj pri naših trgovcih.

  2. #72
    Član od
    Feb 2009
    Lokacija
    posavje
    Prispevki
    481

    Privzeto

    Citat krduš je objavil: Pokaži objave
    Izbira krogel je pri 270 Win. v trgovinah navadno omejena, ker le nima veliko lovcev tega kalibra, saj v naši družini ne. Če kupujete novo puško je včasih tudi dobro vedeti, katerih kalibrov trgovine največ držijo na zalogi, oziroma dobavlajo. Lahko si pa naredite seveda veliko zalogo. Ampak izbira med kroglami je po mojih izkušnjah največ v kal; 308 Win. 30-06, 7x64 vsaj pri naših trgovcih.
    [QUOTE=n44p.;32235]
    Citat Tine je objavil: Pokaži objave
    KS je dobra kugla v mnogih kalibrih, ne samo v 270win. Jaz osebno imam raje trše od KS (v 30-06 9,7g preveč razbija).[/QUOTE
    ja tako nekako kot si reku... zato pa moj oče v kalibru 30-06 uporablja ID Classic 9.7g... in je zelo zadovoljen......

    ...aja kako pa je v kalibru 270win s KS kuglo... tud razbija?
    rws KS 9.7g in barnes xlc 8.4g mi gredo ena v drugo na 100m

  3. #73
    Član od
    Feb 2009
    Lokacija
    posavje
    Prispevki
    481

    Privzeto

    no ocitno ste se usi spravl name ampak ni panike.a ves rajs vidi da tistih 10dag vec razbije moja sst-jka pa veliki terierji pojedo to meso,ko ga obrezem,kod pa da celo noc iscem ubogega srnjaka po gozdu.da ne govorim ko v mraku kej uplenis pa po trdi temi isces ko "mutavi" pa ceprav je srnjak samo okoli 20m v grmovju,ampak noc ima svojo moc.kakr kol ze usak ma svoje mislenje.no veper nebom pameten na sezono pospravim povprecno 30kos srnjadi 10lisic in okoli 10 divjih prasicev.povprecna moja statistika.na leto postrlim okoli 400nabojev v cal.308win in okoli 100nabojev v cal.270win.zamenjo sem priblizno 20vrst razlicnih nabojev lovske vrste.in za moje pojme hitenberger, nosler horndy sst sta mi med najbolsimi.ok pac vem da bodo spet kritike letele ampak moje mnenje ok.sploh pa moje mnenje ni vazno
    Last edited by tinko balinko; 21. March 2009 at 22:08.

  4. #74

    Privzeto

    " pospravim povprecno "....joj kakšno izražanje. Lepše bi bilo uplenil sem....

  5. #75
    Član od
    Feb 2009
    Lokacija
    posavje
    Prispevki
    481

    Privzeto

    jazbec res je.se globoko opravicujem izrazu in obljubim da nebom nikoli vec tako grdo napisal ok.zakaj se usaki zapne za usako dlako.:icon_::icon_:.

  6. #76
    Član od
    Oct 2007
    Lokacija
    Loški potok
    Prispevki
    2,301

    Privzeto

    Tinko Balinko ne smeš vse jemati tako zelo kritično ,ker se ti bo prehitro podrl svet. Z tistimi številkami sem ti hotel povedati,da so včasih nekatere trditve napisane prehitro ,saj tudi drugi lovci sem in tja uplenimo kakšen kos divjadi in ne
    "pospravimo" recimo to je že ena od razlik med nami. Druga stvar se res velikokrat zgodi,da se v vnemi nad navdušenjem zlahka znajdemo na tankem ledu in potem pride do sicer nepomembnih nesoglasij in to nam sigurno ne koristi. Kar se kalibra tiče ,ti je Kugla abc lepo razložil in recimo zato ker vem s čim se profesionalno ukvarja ti zagotavljam ,da je njegov post popolnoma na mestu in ve kaj govori. No pa saj boš dovolj hitro dojel kako se swtvari streže in boš komunikacijo izpopolnil do običajnega nivoja brez pretiravanja. Nikamor namreč ne bomo prišli,če bomo dodajali v žaru navdušenja latinščino in jo bo kdo ki je pač še mlad lovec kupil za edino pravilno stvar potem bo pa razočaran ,ker njegova srna ,ki jo je zadel v mehko z takim in takim kalibrom ni padla v ognju ampak je potreboval krvosledca da jo je našel.
    Tisto o mojem medvojnem Mauserju pa je Kuglaabc lepo povedal in verjetno tudi ti ne boš zamenjal svoje 270 za nič na svetu. pa še namig.Prizkusil sem resnično veliko različnih nabojev in tudi bilo je obdobje pred veliko leti,ko sem naboje polnil sam in experimentiral marsi kaj pa sem se vedno vrnil na starega dobrega S&B SPCE 12,7g v vseh kalibrih. Nikoli pa nisem imel kalibra 270 razen enkrat ko sem streljal na divjega prašiča z izposojeno Blaserico v bok izvedbi . No pa še takrat sem prašiča ustrelil med oči in je res padel v ognju. Stal je namreč nepremično kakih 5 minut in me gledal na prežo iz grmovja in nikakor ni hotel izstopiti.
    Last edited by Veper; 21. March 2009 at 22:33.
    Skerl Miha -VEPER
    Loški potok

  7. #77
    Član od
    Feb 2009
    Lokacija
    posavje
    Prispevki
    481

    Privzeto

    veper tocno vem kam ciljas,ker ze dolgo prebiram ta forum vendar nikol nisem bil prej prijavljen tu.veper z veseljem te povabim na srnjaka ce bos za pa bova v zivo kako rekla.pa mal ti bom razkazo orozeje se mal starejso od tvoje mauzarce ali kaj ze mas.no pa se probala bova s&b barnes xlc da ti dokazem da v tem cal.ni veliko vreden oz bos sam probal ok.

  8. #78
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Kärnten
    Prispevki
    1,206

    Privzeto

    tinko ti si že gad

  9. #79
    Član od
    Feb 2009
    Lokacija
    posavje
    Prispevki
    481

    Privzeto

    Citat kuglaabc je objavil: Pokaži objave
    tinko balinko, kal. .270 Win. Je zelo zelo dober. Nikoli ni slovel po pretirani preciznosti, pač pa po izredni lovski uporabnosti. »Efekt podiranja« ima z nekaterimi kroglami celo boljši kot naš 7X64 ali njihov .30-06 Spr. Preberi članek v reviji Ga-Mo (Guns & Monition) tudi rilovderji čez lužo so imeli velike težave pri uskladitvi smodnika, krogle in netilke. Zanimiva stvar. Sploh, če ima kdo veselje se s tem poigrat. Ko sem pred leti preizkušal karabin CZ v tem kalibru, sva bila s sodelavcem in lovskim tovarišem prijetno presenečena. Z RWS-ovimi KS kroglami je puška metala dobesedno kroglo v kroglo. Pa je bila puška klasična zastavka, z montiranim Tascom 6X40.
    Koliko si pa uplenil divjadi s kroglo SST. Iz lastnih izkušenj ti povem (7x57 in 7x65R in .308 Win.), da je kroglica lepa za pogledat (162 grs. SST. 284 Dia.) hudičevo precizna na tarči, divjad ruši. Bog varuj pa odkupit uplenjen kos divjadi s tako kroglo. Živa groza, potpludbe so ogromne (tako v kal.7mm, kot v .30). Zato ti kar verjamem, da tudi pri strelu v mehko divjad pade. Seveda pade, ker se ji zgodi podobno, kot, če bi ji M75 pripel na trebuh in aktiviral. Tudi pri strelih v zaplečje je bilo v trebušni votlino vedno vse zmleto. Počen želodec, jetra, raztrgana čreva, skratka obup. Daljava divjadi od 90 do 150 m. Če greš na lov in potem tudi odkupiš kos divjadi se malce zamisliš kaj boš počel s potplutbovino in svinarijo za kožo in še kje drugje. Odlična pa je krogla za v goste, kjer bo sigurno padlo, mal bolj se potrudiš pri iztrebljanju pa je.
    Obenem ti je lepo odgovoril tudi Veper, in ne bom se dosti zmotil, če povem, da se bo težko, hudičevo težko on ločil od svoje »delavke«, dobri stari mauzer (v ustroju kot v kalibru) bo sila težko menjal za kaj drugega.
    Hočem reči, da sam kaliber ni toliko važen, pada z vsem (etika je drugo vprašanje), izbor krogle pa je vprašanje povsem na mestu, če boš hotel imeti minimalni kalo pri odkupu. Pa tudi prevzemnik v družini te bo hudo postrani gledal, če boš pripeljal »sfaširano« divjad v prevzemnico. Tudi v Nimrodu so aklih.
    no ce rabis kako to revijo ti jo dam eni pac dobimo takih revij na tone.ali si se mogoce kdaj uprasal izkod izhaja ta cal. ubistvu 270win je 30-06 razlika je samo v debelini krogle eden je 6.9mm drugi 7.62mm.torej posledicno je tudi 270 hitrejsa krogla in lazja ane.in to kar dela s&b naboje niso veliko vredni usaj zame ne ker problem je v tem da je krogla izredno lahka in se manso zacetno hitrost ima,torej kdo ma ta cal. tocno ve o cem govorim.Moje osebno mnenje je da v tem cal.mora imet krogla zacetno hitrost krepko cez 900m/s cene nedoseze svojega namena.ce ne vrjames si poglej paragrafe med 270win in 308win poglej energijo krogle poglej padec krogle na dolocenih metrih poglej parabolo leta krogle na koncu ugotovis da je 308 konkorencen samo do 100m kar je vec ga 270 krepko prekasa celo po energiji oziroma po julih.pises da imajo oz so imeli probleme z smodnikom res je zakaj so imeli probleme.a ves ta naboj ni bil prvotno mislen za 100m.takor kot vecinoma usi naboji,tudi ta izhaja iz vojske,prvotno ni bil mislen kot civilni naboj.po kmecko povedano za kak meter dlje rabis vec pujfra in bolsega ane pa se netilko da to use uzge.najbol bos opzil na pistolah predn gres cistit da je se nezgorjeni smodnik kje na zaklepu no pri tovarniski polnitvi se to naceloma ne dogaja pri domaci pa,ali pa se bolje pri trap uski poglej skozi cev.use ti bo jasno o cem nakladam zdej.se pa definitivno strinja stabo da ni precizen kaliber ce govorimo o nekem sniperskem streljanju za lovsko rabo je vec kot precizen.definitivno nisem napisal da pogine na mestu ampak da oblezi na mestu.ja z sst-jom sem postrelil okoli 50kom srnjadi se strinja da trga drobi ali kakrkol ze.ampak rajsi vidim da malo strga kot pa da jo nikoli ne najdem in dobesedno zagnije nekje.kdo ima to pusko v 270 naj kupi ameriske naboje potem zadeva sluzi tako kot mora v evropi ni razsirjen tako in je to useskupaj kr neki ni to to kar bi moglo biti.ce nevrjames poglej balisticni kartoncek drugace so pa super revije to.

  10. #80

    Privzeto

    tinko balinko, sory tukaj sem ga pa pihnil, nisem vedel, da je med 6,9 mm in 7,62 mm taka razlika v hitrosti. Ja pa tudi parabola krogle in kar je bistvo kot praviš je .270 Win. bol za tiste končne strele, kar se daljave tiče.
    Res je razlika, a srnjaka zadane 6,9 mm s hitrostjo 845m/s ali pa 7,62 s hitrostjo 795m/s.

Stran 8 od 19 PrvaPrva ... 45678910111218 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •