Stran 18 od 19 PrvaPrva ... 8141516171819 ZadnjiZadnji
Rezultati 171 do 180 od 183

Tema: Kaliber .270 Winchester

  1. #171
    Član od
    Nov 2008
    Lokacija
    Dolenjska
    Prispevki
    163

    Privzeto

    Včeraj sem tudi jaz sprobal ta kaliber na srninem mladiču, in sicer s kroglo HP 8.4g na približno 80m
    Mladič padel v ognju, izstopna rana pa je res malo večja
    Lovski zdravo by n44p.

  2. #172

    Privzeto

    Ja 270 win. O njem se lahko debatira, kar je opazno tudi na tem forumu. Sam imam 270 win že deset let samo za lov iz visoke preže. Puška je izjemno natančna, praktično ni pogreške. Uporabljam krogle RWS 9,7g KS, vendar težja žival nikoli ne pade v ognju če niso prestreljene velike kosti, kljub velikim poškodbam, katere ta kaliber povzroča. Sam jelenjad in d. prašiča streljam v prvi "skočni" sklep, da ni potrebno dodatnih naporov z iskanjem zadete živali.

  3. #173
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    posavje
    Prispevki
    804

    Privzeto

    Citat Prepelicar je objavil: Pokaži objave
    Ja 270 win. O njem se lahko debatira, kar je opazno tudi na tem forumu. Sam imam 270 win že deset let samo za lov iz visoke preže. Puška je izjemno natančna, praktično ni pogreške. Uporabljam krogle RWS 9,7g KS, vendar težja žival nikoli ne pade v ognju če niso prestreljene velike kosti, kljub velikim poškodbam, katere ta kaliber povzroča. Sam jelenjad in d. prašiča streljam v prvi "skočni" sklep, da ni potrebno dodatnih naporov z iskanjem zadete živali.
    Pomoje ni kaliber ta,ki povzroča take obširne poškodbe..to je ubistvu "evropski 7x64",s tem da se po večini uporabjajo lažje in s tem hitrejše krogle,ki se normalno da bolj razletijo kot pa težje in počasnejše z isto trdoto,zgradbo..

    Zanimivo,da po tej mehki KS krogli ne padejo..ja vso energijo (skoraj) odda v divjad
    nkol ni tok lepo,da neb mogl bit se lepš..
    ..kr neki ..

  4. #174

    Privzeto

    Pozdravljeni! Zanima me ali se lahko z kroglo evolution,norma vulcan in geco expres v tem kalibru strelja vso divjad. Lp

  5. #175

    Privzeto

    Citat jansedmak je objavil: Pokaži objave
    Pozdravljeni! Zanima me ali se lahko z kroglo evolution,norma vulcan in geco expres v tem kalibru strelja vso divjad. Lp
    Kolega si pozabil napisat še geco PLUS In zate je 30-06 in pika...hehehe

  6. #176
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Kärnten
    Prispevki
    1,206

    Privzeto

    Glede premera krogle v pravilniku piše premer krogle in ne kaliber, tako da skozi 270win cev grejo 7.02mm krogle in glede premera je dovolj, potem samo še poišči težo krogle kot mora bit in preveri energijo, pa je to to. Sploh pa ne vem, a si kupil lovski izpit da sprašuješ take bedarije?

  7. #177

    Privzeto Vso divjad

    Citat jansedmak je objavil: Pokaži objave
    Pozdravljeni! Zanima me ali se lahko z kroglo evolution,norma vulcan in geco expres v tem kalibru strelja vso divjad. Lp
    Ne!!!

  8. #178

    Privzeto

    Citat rws je objavil: Pokaži objave
    Glede premera krogle v pravilniku piše premer krogle in ne kaliber, tako da skozi 270win cev grejo 7.02mm krogle in glede premera je dovolj, potem samo še poišči težo krogle kot mora bit in preveri energijo, pa je to to. Sploh pa ne vem, a si kupil lovski izpit da sprašuješ take bedarije?
    Nisem ga kupil samo uprašam za nasvet. Hvala za odgovor!

  9. #179

    Privzeto

    Zelo ste pikolovski okrog centlnov, grainov in Joulov. Saj je prav, da poznamo zakonodajo. Ampak divjadi je vseeno z katero kroglo je slabo zadeta. Tu pa se naša etičnost neha. Da je le zakonu zadoščeno.
    270 in 7x64 sta si zelo podobna. Čeprav je v naših glavah 270 bolj točna. Iz preprostega razloga. Dobro se obnese tudi pri ameriških strelcih. V praksi je pa tako. Če bi iz obeh streljali enako težke krogle je tudi grupa enaka. Vendar v 7x64 vsi rinejo okrog 11g, v 270 pa največ 9g. To pa ni za primerjat. Moj prijatelj strelja z 270 že vsaj 15 let vso divjad (pa ne malo) z 130 grain Core lokt. In to zelo uspešno. Prašiča okrog 100kg tudi na 460m. Pa ni treba nič iskati.

  10. #180
    Član od
    Jan 2010
    Lokacija
    gorenska
    Prispevki
    216

    Privzeto

    Citat rws je objavil: Pokaži objave
    Sploh pa ne vem, a si kupil lovski izpit da sprašuješ take bedarije?
    Ali ga ti nisi kupil?

Stran 18 od 19 PrvaPrva ... 8141516171819 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •