Stran 24 od 29 PrvaPrva ... 14202122232425262728 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 231 do 240 od 281

Tema: Risanice TIKKA

  1. #231
    žandar Guest

    Privzeto

    Sedaj sem bil pa jaz prehiter.
    O nakupu Tikka puške je poročal VUGI, vse ostalo pa drži.

  2. #232

    Privzeto

    Pozdravljeni lovski tovariši!

    Da malo prekinem vašo debato okoli Blaserjeve montaže in zadetkih v sosednji temi "308win", pa seveda da se lahko malo pohvalim ;)

    Pred časom sem vas spraševal,da se odločam za nakup nove puške in kaj bi mi svetovali. Po razmisleku in vseh zbranih vtisih je padla odločitev, tikka t3 lite v kalibru 308 win :) zadevca je že doma, tudi že zmontiran daljnogled in sicer Docter classic 3 - 12 x 56 illm. Vceraj sem vse skupaj sprobal še na strelišču z municijo geco express (165 grain), moram reči da sem navdušen nad puško, dela zelo lepo grupo in komaj čakam, da jo krstim tudi na lovu.

    Lovski zdravo!

  3. #233
    Član od
    Dec 2008
    Lokacija
    Vipavska dolina
    Prispevki
    956

    Privzeto

    Veliko veselja in blagra...
    Če ljudje ne bi mrli in žvali drli, bi svet podrli!

  4. #234
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Blaž , strup

  5. #235
    Član od
    Feb 2011
    Lokacija
    Obala
    Prispevki
    846

    Privzeto

    Blaž naj ti puška dobro služi!

  6. #236
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Kärnten
    Prispevki
    1,206

    Privzeto

    Super, še vedno sem mnenja, da je Tikka za ta dnar najboljši možen nakup! Če se ti gre za kako večjo natančnost(ne vem kaj je za tebe dobra grupa, se pa da z vsako Tikko z dobrim daljnogledom, kar Docter seveda je in z primerno municijo streljat grupe pod 2cm), ti predlagam da probaš tudi kaj od Sako municije.
    Sam sem v Sako-tu, ki ima enak navoj v cevi kot Tikka streljal samo Geco T mantel in ni grupiral nič bolje kot v 4cm, če gre v tvoji Tikki Geco Express kaj bolje pa hvala bogu

  7. #237
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Kärnten
    Prispevki
    1,206

    Privzeto

    Click image for larger version. 

Name:	DSC_0330.jpg 
Views:	7 
Size:	47.2 KB 
ID:	14037
    Tale črna pika je velikosti merjaščevega očesa
    Krogla pa je lapua scenar 12g, streljano s Sako Finnlightom 308win, da veš kaj lahko pričakuješ tudi od svoje Tikke, če maš kolkr toliko mirno roko in ostro oko.
    ...sem hotel prilepit pod temo 308win, pa je zgleda že zaklenjena

  8. #238

    Privzeto

    Najlepša hvala za Vaše želje.

    Prvi vtisi so res odlični. Tudi sam sem razmišljal okoli tega, da bi probal Sako municijo, pa sem se potem vseeno odločil za Gecota, zgleda da so naboj kar dobro porihtali. Grupa je bla zlo majhna, s tem, da sta bla dva strela skoraj poduplerana na tarči, tretji pa dober cm stran. Po pristrelitvi na 100 m, sem dvignil za 4 cm, tako da je nastreljena na 150 m, sprobal in grupira v radiju 2 cm, kar je več kot odlično. Drugače pa okoli daljnogleda, prva izbira je bil Kaps clasicc, 2,5- 10 x 56 ilmm, vendar se ga zdaj nekaj časa naj nebi dalo dobiti, tako da sm se potem v tem cenovnem rangu odločil za Docterja, pa je tudi super zadeva, ostra slika, svetel..

  9. #239
    Član od
    Jul 2012
    Lokacija
    Vrbljene
    Prispevki
    486

    Privzeto

    Blažko , še lanščaka pa si zmagu

  10. #240
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    S to optiko boš uspešno lovil prašiče.

Stran 24 od 29 PrvaPrva ... 14202122232425262728 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •