Stran 1 od 3 123 ZadnjiZadnji
Rezultati 1 do 10 od 25

Tema: Schmidt & Bender strelna optika

  1. #1
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Wooden Hill
    Prispevki
    1,667

    Privzeto Schmidt & Bender strelna optika

    Mene pa zanima kakšne so kaj vaše izkušnje s temi strelnimi daljnogledi, saj se mi tudi sanja ne, jih pa imam na sumu da so cene kar zasoljene... torej, ve kdo kaj več?

  2. #2

    Privzeto

    Poznam jih kar nekaj, ki jih imajo in so seveda zaovoljni z njimi. Cena pa je tako kot praviš kar zasoljena, saj spada ta optika v višji cenovni razred in se pridružuje Swarovskemu, Zeissu, Kahlesu,... Moraš pa v zadnjem času baje ločevati med izdelki iz Madžarske in ostalimi, saj so Madžarski kar nekaj cenejši in baje niso tako kvalitetni.

    lp
    Boljše izpasti nor, kot pa iz aviona!

  3. #3
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Wooden Hill
    Prispevki
    1,667

    Privzeto

    sem slišal ja da so odprli podružnico na Madžarskem, samo če bi jemal bi raje malo več plačal pa vzel res tisto pravo. kaj pa sicer ima kdo kake konkretne izkušnje s temi glaži? mislim da niso ravno slabi glede na to da jih uporabljajo ameriški marinci.....

  4. #4

    Privzeto

    Pred časom sem imel strelno optiko 4-16x50 z mil-dot križem, to je odlična strelna optika, problem je samo v prepustnosti svetlobe. Za dnevno streljanje je odlična. V mraku pa zaostaja za Zaissom, Swarovcem in Kahlesom.

  5. #5
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Wooden Hill
    Prispevki
    1,667

    Privzeto

    Vraga, kdo bi si mislil? pa na njihovi spkletni strani sem gledal in promovirajo ravno prepustnost svetlobe za lov ponoči ob mesečini.....

  6. #6

    Privzeto

    Kot pravim , sem imel to optiko pred leti, mogoče pa so pri novejših modelih tudi prepustnost povečali.

  7. #7
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Wooden Hill
    Prispevki
    1,667

    Privzeto

    Tudi to opcijo sem vzel v razmislek Kudu. Pa si imel standardni križ na tuistem tvojem ali osvetljenega?

  8. #8
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Wooden Hill
    Prispevki
    1,667

    Privzeto

    Sicer sem si nekaj prebral tu : http://www.schmidtbender.com/ a me zanima če ima kdo konkretne izkušnje.

  9. #9

    Privzeto

    Živjo
    Od puškarja sm slišou d je schmidt bender dobra optika js pa še zmeraj pristajam na zeiss mam tri kose doma in nimam kaj rečt špica
    lp

  10. #10

    Privzeto

    Citat Brakir je objavil: Pokaži objave
    Tudi to opcijo sem vzel v razmislek Kudu. Pa si imel standardni križ na tuistem tvojem ali osvetljenega?
    Ne imel sem mil-dot križ brez osvetlitve. Kot sem že pisal je to sigurno vrhunska optika. Ne vem pa, kako se novi modeli obnašajo v mraku.
    Montiranega sem imel na kal. 30-378, katerga uporabljam samo za lov pri dobri vidljivosti.

Stran 1 od 3 123 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •