Stran 8 od 8 PrvaPrva ... 45678
Rezultati 71 do 80 od 80

Tema: Lovski čuvaj

  1. #71

    Privzeto

    Citat muzikant je objavil: Pokaži objave
    Ja v ZDLov-1, 12.alineja 4. odstavek 74 člen.


    Upravljalec ima vpliv le pri imenovanju čuvajev, vkolikor je v LD več čuvajev kot zahteva kvota /200ha.
    muzikant,a nisi pozabil eno nulo pripisat?

    lp

  2. #72
    Član od
    Jun 2010
    Prispevki
    298

    Privzeto lovski čuvaji

    muzikant,nikakor ne,nimam nikaršnih interesov,bi pa želel,da je v moji LD pogodba z lovskim čuvajem korektna.Najini mnenji se ne ujemata,nič zato.Prepričan sem,da bo pogodba v naši LD zagotovo pravno korektno sestavljena.

  3. #73
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Panonija
    Prispevki
    1,705

    Privzeto

    Citat JAKAJEŽ je objavil: Pokaži objave
    muzikant,a nisi pozabil eno nulo pripisat?

    lp
    Hvala za dopolnitev, vsak se zmoti, tudi jaz.

    Citat zoran26 je objavil: Pokaži objave
    muzikant,nikakor ne,nimam nikaršnih interesov,bi pa želel,da je v moji LD pogodba z lovskim čuvajem korektna.Najini mnenji se ne ujemata,nič zato.Prepričan sem,da bo pogodba v naši LD zagotovo pravno korektno sestavljena.
    Pogodba je samo eden od elementov oz pogojev za imenovanje, pomembnejša je izjava.

  4. #74

    Privzeto

    Citat muzikant je objavil: Pokaži objave
    Nesmiselno je, da bi upravljalec vršil nadzor nad čuvaji ima pa preko lovske inšpekcije vzVode, ki jih uporabi pri morebitnih upustitvah in kršitvah s strani čuvajev.
    V končni fazi lahko pride do razrešitve s strani upravnega organa.

    Verjamem, pa da se veliko pogodb sklene s "poslušnimi" čuvaji, ki pri svojem delu potem morajo gledati skozi prste vodstvenim strukturam v LD oz. po njihovih navodilih iščejo dlako v jajcu pri neposlušnih ?lanih.

    Upam da tvoji interesi po nadzoru niso posledica takih namenov.

    Ne vem kakšen smisel bi bil sklepati pogodbo s "poslušnimi" čuvaji. Ve se za naloge lovskega čuvaja, ki izhajajo iz zakona. Mnenja sem, da ni osnovna naloga lovskega čuvaja "nadzor" in kontrola nad lovci in vodstveno strukturo LD. Kršitev "lovske zakonodaje" lovcev vrši poleg drugih nalog, ki jih izvajal v lovišču. Druge naloge, ki jih izvaja lovski čuvaj so zagotovo bolj pomembne od nadzora lovcev, seveda, če ti ne kršijo "zakonodaje s področja lovstva".

    Mislim, da si napačno razlagaš naloge lovskega čuvaja, ker pooblastila, ki jih ima lovski čuvaj niso namenjena za "notranje" obračunavanje med lovci ali "nadziranje" izvajanja internih aktov ampak zakonov in predpisov, ki so sprejetih na podlagi zakonov. Prekoračitev pooblastil lovskega čuvaja je tudi KD.

    UO LD izvaja neke vrste nadzor nad lovskim čuvajem in njegovim delom, ker je lovski čuvaj je dolžan po Zakonu o divjadi in lovstvu "tekoče obveščati koncesionarja, lovsko inšpekcijo in Zavoda o opažanjih v zvezi z divjadjo in dogajanjem v okolju divjadi". Med opažanjem v zvezi z divjadjo pa so lahko tudi nezakoniti lov, ki so ga morda izvajali lovci, nepregled nastrelov na veliko divjad itd.

  5. #75
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Panonija
    Prispevki
    1,705

    Privzeto

    Citat pranger je objavil: Pokaži objave
    Ne vem kakšen smisel bi bil sklepati pogodbo s "poslušnimi" čuvaji. Ve se za naloge lovskega čuvaja, ki izhajajo iz zakona. Mnenja sem, da ni osnovna naloga lovskega čuvaja "nadzor" in kontrola nad lovci in vodstveno strukturo LD. Kršitev "lovske zakonodaje" lovcev vrši poleg drugih nalog, ki jih izvajal v lovišču. Druge naloge, ki jih izvaja lovski čuvaj so zagotovo bolj pomembne od nadzora lovcev, seveda, če ti ne kršijo "zakonodaje s področja lovstva".

    Mislim, da si napačno razlagaš naloge lovskega čuvaja, ker pooblastila, ki jih ima lovski čuvaj niso namenjena za "notranje" obračunavanje med lovci ali "nadziranje" izvajanja internih aktov ampak zakonov in predpisov, ki so sprejetih na podlagi zakonov. Prekoračitev pooblastil lovskega čuvaja je tudi KD.

    UO LD izvaja neke vrste nadzor nad lovskim čuvajem in njegovim delom, ker je lovski čuvaj je dolžan po Zakonu o divjadi in lovstvu "tekoče obveščati koncesionarja, lovsko inšpekcijo in Zavoda o opažanjih v zvezi z divjadjo in dogajanjem v okolju divjadi". Med opažanjem v zvezi z divjadjo pa so lahko tudi nezakoniti lov, ki so ga morda izvajali lovci, nepregled nastrelov na veliko divjad itd.
    Jaz si nič narobe ne razlagam, samo opisal sem dejansko stanje na tem področju, ti pa si napisano narobe razumel.

    Institut lovskega čuvaja se pač zlorablja v LD-jih, pa ne si zatiskati oči.

    Z vsem ostalim, kar si napisal pa se strinjam in delim tvoje mnenje.

  6. #76

    Privzeto

    Citat muzikant je objavil: Pokaži objave
    Institut lovskega čuvaja se pač zlorablja v LD-jih, pa ne si zatiskati oči.
    V celotni debati je to najbolj realen stavek.
    Sem že mislil, da berem forum iz kakšne druge države.
    Naj kdo napiše, koliko prekrškarjev ali krivolovcev so čuvaji (okrog 2000 jih imamo)dobili in sankcionirali.

  7. #77
    Član od
    Oct 2007
    Lokacija
    Loški potok
    Prispevki
    2,301

    Privzeto

    Alojz kar nekaj se jih je ujelo v mreže. Vendar kot vedno so podatki o takih akcijah vroča zadeva in se kaj hitro lahko konča na sodišču.Zato je smiselno da se čuvaji držimo pravila in sicer borcev prvih bojnih vrst in ko je zadeva zrela se jo preda lovskemu inšpektorju in policiji. Gre namreč za poznavanje predpisov in predvsem največkrat poznansto med akterji in potem seveda zamera in tako dalje. Skratka bistvo je napake prepoznati, zavarovati dokaze in postopek predati inšpektorju.
    Skerl Miha -VEPER
    Loški potok

  8. #78
    žandar Guest

    Privzeto

    Citat Veper je objavil: Pokaži objave
    Alojz kar nekaj se jih je ujelo v mreže. Vendar kot vedno so podatki o takih akcijah vroča zadeva in se kaj hitro lahko konča na sodišču.Zato je smiselno da se čuvaji držimo pravila in sicer borcev prvih bojnih vrst in ko je zadeva zrela se jo preda lovskemu inšpektorju in policiji. Gre namreč za poznavanje predpisov in predvsem največkrat poznansto med akterji in potem seveda zamera in tako dalje. Skratka bistvo je napake prepoznati, zavarovati dokaze in postopek predati inšpektorju.
    Tako je Veper! Bravo! In če si preveč prizadeven se začno take zgodbe:

    Citat hardcoreHunter je objavil: Pokaži objave
    Pozdravljeni .. Mene samo zanima ali lahko lovski čuvaj med obhodom lovišča (se pravi ko gre v kontrolo) lahko s sabo nosi puško in strelja po divjadi? V knjigi je vpisan samo tako da je ime priimek ter pod vrsto pa napiše obhod... Se pravi ni niti vpisal kako vrsto divjadi gre lovit ter v katero območje gre.. ali lahko vseeno strelja po divjadi? Najlepša hvala vsem za odgovore ... lp

  9. #79

    Privzeto

    Se strinjam kar je napisal Veper, vendar že od mnogih lovskih čuvajev sem glede krivolova slišal, da če vidiš krivolov se je bolje obrnit stran in nič videt, je varneje... Le za koga???

  10. #80
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Nekoč sem napisal o čuvajih eno pikro pa sem bil takoj vehementno napaden. Mislim, da je čuvaju težko delati v matični LD. Hitro lahko pride do zamer in sporov. Nekateri čuvaji, ne vsi, pa delajo vse drugo, samo tisto kar bi morali pa ne (npr. problemi klatežkih psov).

Stran 8 od 8 PrvaPrva ... 45678

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •