Stran 14 od 58 PrvaPrva ... 410111213141516171824 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 131 do 140 od 575

Tema: Geco

  1. #131

    Privzeto

    Citat rws je objavil: Pokaži objave
    Alojz1, o Impali imajo na hrvaškem največ za povedat tisti, ki so kroglo videli samo na internetu:icon_:
    Si mislim. Ampak so pri nas tudi takšni. Zato je nesmiselno spraševati za iskušnje tiste, ki jih niti ne poznamo.

  2. #132

    Privzeto

    Sam uporabljam za lov KJG krogle! Zadeva je super vse si lahko pogledate na tej strani http://lutz-moeller-jagd.de/7,62-mm/7,62-mm.htm lahko me pa tudi kaj vprašate za nasvet kje jih dobiti pa kako?????

  3. #133

    Privzeto

    To je bakrena stružena krogla. Grom pa valjana. Plastična konica je bolj dekoracija. Brez konice se ustvari v izvrtini kapica stisnjenega zraka, ki deluje kot najbolj idealna balistična konica.

  4. #134
    Član od
    Feb 2011
    Lokacija
    Obala
    Prispevki
    846

    Privzeto

    Citat bakus89 je objavil: Pokaži objave
    Sam uporabljam za lov KJG krogle! Zadeva je super vse si lahko pogledate na tej strani http://lutz-moeller-jagd.de/7,62-mm/7,62-mm.htm lahko me pa tudi kaj vprašate za nasvet kje jih dobiti pa kako?????
    Osebno jih še nisem preizkusil, pa jih niti ne nameravam, izključno iz razloga, ker uporabljam za pogon čim težjo kroglo, kjg so pa zelo lahke, za ostale vrste lova pa prisegam na RWS UNI in niti ne razmišljam o kakršni koli menjavi.
    Sem pa slišal že kar nekaj pohval... Prednost vidim v teh kroglah, če imaš kaliber 9,3x62, pa bi lovil gamsa, ker ima pol krogla 10g pa hitrost prek 900 m/s in se da ustrelit tudi na 300m... No to je samo moje mnenje, da se ne bo kdo spotikal....

  5. #135

    Privzeto Geco - TM ali TARGET

    Pozdravljeni,
    osebno lahko povem, da sta omenjena naboja GECO TM in TARGET pri sosednjih lovcih, mislim Hrvaških zelo zastopana in da dajeta odlične rezultate, uporabljajo jih v vseh kalibrih. Sploh pri lovu na div. prašiče ( pogon )

    lp snef

  6. #136
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Kärnten
    Prispevki
    1,206

    Privzeto

    Ta Geco TM je navadna klasika, mehka krogla, zaradi tega tudi rada obrne smer pri zadetku v kost, kroglo rado sleče, tako da gre svinec po svoje.
    Imam sicer geco tm v 243win, natančnost izredna, streljam pa z njim samo v tarčo.

  7. #137
    Član od
    Feb 2011
    Lokacija
    Obala
    Prispevki
    846

    Privzeto

    Citat snef je objavil: Pokaži objave
    Pozdravljeni,
    osebno lahko povem, da sta omenjena naboja GECO TM in TARGET pri sosednjih lovcih, mislim Hrvaških zelo zastopana in da dajeta odlične rezultate, uporabljajo jih v vseh kalibrih. Sploh pri lovu na div. prašiče ( pogon )

    lp snef
    Hja z Target kroglo na pogonih je prav bistro streljat po pujsih... Me zanima koliko jih najdejo poginjenih...

  8. #138

    Privzeto

    Citat Tomaž Ražman je objavil: Pokaži objave
    Hja z Target kroglo na pogonih je prav bistro streljat po pujsih... Me zanima koliko jih najdejo poginjenih...
    Bi našli, če bi sploh iskali. Pa še takrat težko, ker je ranjenega prašiča v tropu in v splošni zmedi velikih pogonov mnogo težje najti kot posameznega streljanega na krmišču ali podobno.
    Skupni imenovalec lovišč in pogonov na večje število prašičev je ravno krvava pena na gobcih (lovcev, ne prašičev, da ne bo pomote) in odsotnost skrbi za zastreljeno divjad. Če že kaj, se naredi nekaj bolj za pesek v oči.
    Mimogrede še kakšnega konja ustrelijo in se pohvalijo, da so jagali mustanga, ga zvlečejo v grmovje in hitro čim dlje stran. To, avtomati in polavtomati, neustrezno strelivo, prodaja za denar in podobne krvave zabave so skupni imenovalci marsikaterih zgodb, ki prihajajo od naših predvsem petičnih lovcev na lovih na Hrvaškem. Na žalost se je kaj takega dogodilo tudi že pri nas.
    Pogoni, kjer je čutiti preveč "lovske" (beri morilske) sle, so mi vedno bolj ogabni. In ravno pri prašičih, se to vedno bolj dogaja.

    Se opravičujem, šele sedaj sem opazil, da smo pravzaprav izventematski. A Snefova objava je terjala odgovor. Bodo že metle pospravile ali premaknile, kakor pač hočejo.
    Verum justicia quod parilitas!

  9. #139

    Privzeto

    Citat Tomaž Ražman je objavil: Pokaži objave
    Hja z Target kroglo na pogonih je prav bistro streljat po pujsih... Me zanima koliko jih najdejo poginjenih...
    mislim da je imel snef v mislih Geco naboje ki so tako TM in Target ena in ista krogla, obe deformacijske tako da ne vidim nobenih zadržkov zakaj ne streljat na prašiča.
    Ko svizec zavije čokolado v folijo:icon_smile:

  10. #140

    Privzeto

    Točno tako, target je pakiran po 50 kom in je malenkostno cenejši kot TM v pakiranju po 20 kom, naboj pa je enak.

Stran 14 od 58 PrvaPrva ... 410111213141516171824 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •