Stran 1 od 5 12345 ZadnjiZadnji
Rezultati 1 do 10 od 49

Tema: Pravila lovskih tekem

  1. #1
    ZR7 Guest

    Privzeto Pravila lovskih tekem

    http://lov.mojforum.si/lov-about72.html

    Citat ZR7 je objavil:
    Imam problem v naši LD. Ob menjavi vodstva ugotavljamo ogromno manjkov. Tako tudi na področju nastrelitve oz. družinske tekme ob tem. Pojavlja se kup pripomb glede kalibrov ipd, mi pa nimamo nikjer nobenih pravilnikov, da bi določili jasna pravila in zagovarjali svoje odločitve.

    Zato potrebujem pravilnik ali karkoli že določa nastrelitve lovkih pušk.
    Obenem pa tudi vse pravilnike ali karkoli o lovskih tekmah. Razdalje, kalibri, načini streljanja, pač vse in karkoli.

    Osnoven problem in največji očitek pa leti na kalibre, Nekateri se namreč postavljajo na glavo in vpijejo, da ni pravično streljati z 222 rem. oni pa z 30-06. Da je namreč z 222 rem lažje ipd in bla bla.

    Če te stvari ne obstajajo konkretno za lovske tekme, bo ustrezalo tudi tisto za športno streljanje.

    Hvala in LP
    Citat Ganges je objavil:
    Jaz pa tu sploh ne vidim problema. A imaš v mislih reden letni preizkus risanic v okviru LD?

    S vsako puško s katero imaš namen loviti med letom je potrebno opraviti preizkus. Torej, če ima določen lovec 1,3,5 al pa 10 karabinov mora z njimi opraviti preizkus po pravilih, ki so skupna za vse. Z optiko na 100m morata biti 2 naboja od 3 v krogu (koliko se spomnim je to od številke 4 do 10). Pri tem kaliber sploh ne sme biti problem, ker lahko vsak nastreljuje s puško, ki je dovoljena za lov na določeno divjad.

    S puško šibrenico je potrebno doseči 3 zadete glinaste golobe od 10 iz lovskega položaja.

    P.S.: Brez optike se strelja na tarčo na razdalji 70m, število zadetkov pa mora biti enako kot pri streljanju z optiko na 100m.

    lp
    Citat veper je objavil:
    Ganges od treh strelov morata biti 2 v krogih ,kar pomeni da rezultat 2x1 že zadošča za uspešno opravljen preizkus. To so navodila LZS ,družina pa ima pravico pogoje zaostrit ,ampak s sklepom na občnem zboru.
    Citat ZR7 je objavil:
    Hja, sem se malo nerodno izrazil. :oops:

    Tisto o pogojih za opravljen preizkus mi je jasno. OK, še vedno nimam dokumenta, ki ta pravila predpisuje, ampak v redu.

    Bolj so me zanimale discipline lovskih tekem s puško risanico. Kako je v navadi, oz. kako pravijo pravila o kalibrih pri teh tekmah. So kakšne razdelitve glede kalibrov, ali pa v take lovske tekme spadajo vsi kalibri nad 22lr? Torej, ali se tekmuje v isti kategoriji z 222rem in 300Win?
    Citat ZR7 je objavil:
    Ganges, Veper, vajini navedbi o krogih sta različni! Eden govori o črnem krogu pri številki 4, drugi pa o vseh krogih, torej pri št 1. Kako je sedaj po navodilih LZS?
    Citat veper je objavil:
    Saj sem napisal ,da je dovolj 2 zadetka v enico pa je zahtevi zadoščeno. Podatek je 100% točen saj smo imeli v LD enak problem in smo ga rešili z dopisom g Kogovška(Referent za strelstvo na LZS).
    Citat ZR7 je objavil:
    Citat veper je objavil:
    Saj sem napisal ,da je dovolj 2 zadetka v enico pa je zahtevi zadoščeno. Podatek je 100% točen saj smo imeli v LD enak problem in smo ga rešili z dopisom g Kogovška(Referent za strelstvo na LZS).
    Ganges je omenjal 4. Če pa ste vi dobili v dopisu, da gre za 1. krog, bo pa to držalo. Hvala!

    Še kaj veš o kalibrih za tekme? Oz. disciplinah po kalibrih?
    Citat veper je objavil:
    Za športne strelske tekme se boš moral obrniti na kakšnega strelca ,za golaž tekme pa kot mi je znano ni nobenih omejitev. Lahko pa organizator tekme v propoziciji tekme objavi pravilnik in potem ta drži ,če ni v nasprotju z določilio varnosti na strelišču. Torej nakratko :vsak organizator lahko določi pravila ,vendar morajo biti jasno napisana in morajo bitio z njimi vsi strelci seznanjeni.
    Citat Ganges je objavil:
    Na državnem lovskem prvenstvu je minimalen kaliber .222 remington; povečava optike pa maximalno 12x. To je pri diciplini risanica in v tej disciplini je to edina omejitev. Torej v njej streljajo, z .222 remington do 600 Nitro Exspres če jo pač imaš, v isti kategoriji.

    Za preizkus risanic pa bo že tako kot je rekel veper. Nimam točno tarče v glavi zato nisem vedel ali je to zunanji rob ali se začne šele pri 4. Če pa bi videl tarčo pa bi vedel. Ampak sedaj itak to več ni pomembno, ker je veper sam povedal, da so se pozanimali in dobili tak odgovor.

    lp
    Citat ZR7 je objavil:
    To! Ganges to sem hotel slišati! Imaš kakšen link, sliko vabila, razpored te državne lovske tekme ali kaj podobnega, da dostavim našim pubecom in razčistim nejasnosti?
    Citat Ganges je objavil:
    Hmmmm, bom probal urediti, če je kaj takega.

    To je do sedaj pri nas ZLD organizirala tekmo v okviru ZLD, ki je bila izborna tekma za državno prvenstvo (ki je bila v Gornjem gradu). Ko so izbrali ekipo so oni imeli prek nadaljno organizacijo. Tako, da mislim da posamezniki ne dobivajo vabil.

    Ampak se bom probal pozanimati, če so kje objavljena pravila.

    Tekma pa se mi zdi, da je enkrat poleti ali v jesen.

    lp
    Citat ZR7 je objavil:
    Citat Ganges je objavil:
    Hmmmm, bom probal urediti, če je kaj takega.
    ...
    lp
    Če gre enostavno, prosim, prav. Sicer bo morala zadoščati tvoja navedba, da tako pač je. Hvala vnaprej in za že posredovano informacijo!

    LP
    Citat hine je objavil:
    Citat ZR7 je objavil:
    Hja, sem se malo nerodno izrazil. :oops:

    Tisto o pogojih za opravljen preizkus mi je jasno. OK, še vedno nimam dokumenta, ki ta pravila predpisuje, ampak v redu.

    Bolj so me zanimale discipline lovskih tekem s puško risanico. Kako je v navadi, oz. kako pravijo pravila o kalibrih pri teh tekmah. So kakšne razdelitve glede kalibrov, ali pa v take lovske tekme spadajo vsi kalibri nad 22lr? Torej, ali se tekmuje v isti kategoriji z 222rem in 300Win?
    Pravilnik o nastrelu risanic, gladkih cevi revolverjev in samokresov, je vaš referent za strelstvo dobil, na tekmi, pa lahko streljajo s katerim kalibrom hočejo, samo težo puške omejite na 5 kg, drugače boste na tekmi videli puške kakršnih še niste nikoli.Če je nekomu lažje streljat z 222, si jo naj kupi, ti pa povem, da se z 30-06 ,300 vinčester magnum tudi zelo dobro ustreli, samo kaj je največjo problem, nekdo ki ustreli na leto po 5 krogel ne more delati rezultata.
    Citat ZR7 je objavil:
    Hine, naš strelski referent-ka, ni dobila nobenega pravilnika. Če ga je dobil prejšnji referent, torej najkasneje pred letom in pol, pa tega še sam ne ve. Je pokazal vse sorte solate, a pravilnika nikjer. Lahko kako posreduješ kopijo, mogoče skenirani dokument po emailu? Če je možno le v papirni obliki, bi verjetno lahko oddal pri Rotarju, saj veš komu! Lahko pa se zmenimo in to pošteno odkupimo. Hik! :wink:

    LP
    Citat JAKAJEŽ je objavil:
    tekme z lovsko risanico najmanjši kaliber 222 ,vse informacije o lovskem in športnem tekmovanju( golobi),zajema pravilnik o lovskem strelsrvu. Pravilnik bi morala imeti LD ali paZLD. VELIKO USPEHA :lol:

  2. #2

    Privzeto

    Oprostite mi, če tega še ne vem...
    Prosil bi, da mi razložite streljanje s lovsko risanico (4X5 strelov). Zanima me na kakšno razdaljo se strelja in kakšne so tarče.
    Najlepša hvala

  3. #3

    Privzeto

    Če misliš streljanje z .22LR, potem se strelja na 35m, najprej lisica leže iz komolcev, potem srnjak ob fiksnem kolu, nato gams s palice, nazadnje pa prašič prostoročno.

  4. #4

    Privzeto

    Če misliš pa z VK potem se razdalja prestavi na 100 m.

  5. #5
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Kärnten
    Prispevki
    1,206

    Privzeto

    V juniju naša LD organizira strelsko tekmo z risanico, pa me zanima če še velja pravilnik iz leta 2001, al je že kak novejši?
    V tem, ki ga imam, je teža puške po kalibrih, pa me zanima, če je še vedno tako, al je lahko npr. 223rem enake teže kot večji kaliber.
    LP

  6. #6
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Panonija
    Prispevki
    1,705

    Privzeto Pravilnik

    Velja nov pravilnik, njdeš ga na straneh LZS.

  7. #7
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Kärnten
    Prispevki
    1,206

    Privzeto

    ne najdem:icon_smile:

  8. #8

    Privzeto

    Najdeš za člane LZS>dokumenti - vabilo na 15. redno sejo UO LZS, Pravilnik je še pod gradivom za sejo UO.

  9. #9
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Kärnten
    Prispevki
    1,206

    Privzeto

    hvala tica!LP

  10. #10

    Privzeto

    Citat rws je objavil: Pokaži objave
    V juniju naša LD organizira strelsko tekmo z risanico...
    A poveš malo več (kje, kdaj, kako?)

Stran 1 od 5 12345 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •