Stran 7 od 14 PrvaPrva ... 34567891011 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 61 do 70 od 139

Tema: Brak jazbečar

  1. #61
    Član od
    Oct 2007
    Lokacija
    Loški potok
    Prispevki
    2,301

    Privzeto

    Simon prva stvar je tečaj VP1 (vaje poslušnosti 1) in nato psa začneš učiti nadgradnje kot so aportiranje in podobno. Tudi trikcev ga lahko naučiš ampak brez štarta v tečaju kjer se bosta učila oba bo bol malo uspeha.
    Skerl Miha -VEPER
    Loški potok

  2. #62

    Privzeto brak jazbečar gonjič ali krvosledec?

    lp.ali je brak kljub temu da je gonjič lahko dober krvosledec?Saj kot gonjiča ga probam odvaditi od gonje srnjadi,kot krvosledca paravno obratno saj je največ iskanja ranjene divjadi.(v našem lovišču).Zanima me vaše mnenje.Kako ga odvaditi od gone srnjadi. hvala

  3. #63

    Privzeto

    kolikor je meni znano spada Brak Jazbečar po novem med krvosledce.
    Tjaša

  4. #64
    Član od
    Oct 2007
    Lokacija
    Loški potok
    Prispevki
    2,301

    Privzeto

    Lunca drži kot pribito vendar naši veleumni kinologi ki imajo čarobno paličico še vedno zahtevajo PNZ za goniča in šele nato UP za krvno sled. Bo že tako da imajo prav samo naši ker evropa tako in tako o psih in še posebej o lovskih nič ne ve.
    Skerl Miha -VEPER
    Loški potok

  5. #65

    Privzeto

    Ja,ja smo bolj papeški od papeža
    Saj,v tujini tudi z Basset Houndi in BloodHoundi delajo barvarske in nebarvarske sledi,pri nas pa še vedno hočejo PNZ in gonjo.
    Tjaša

  6. #66
    Član od
    Jan 2009
    Lokacija
    Cerklje ob Krki
    Prispevki
    532

    Privzeto Malo iz teme

    Jaz pa mislim, da je prav, da pri psu preizkusimo, sledo ali vidoglasnost, ne glede na to, za kakšno vrsto lova ga bomo uporabljali. Ravno tako bi morali barvarjem preveriti glas, da jih lahko uporabljamo kot preizkušene za delo po sledu ranjene divjadi in ne samo pri vzreji!
    Pri braku, ko ima opravljen PNZ, vsaj vemo da ni "mutav" na sledi in je lahko dober krvosledec, če mu gre tudi stara (ali manj stara) sled dobro od nog (in nosu).

  7. #67

    Privzeto

    ne vem kje drugje bi lahko tole objavo pa sem kar tule...
    Uglavnem, kolega ima naprodaj tri mladiče, odličnih staršev, oče iz Avstrije! če koga zanima, ali ve za koga, ki bi ga to zanimalo, naj javi

    aja, kontak je pa xxxxxx
    Last edited by Breza; 15. May 2012 at 20:36.

  8. #68

    Privzeto

    Mogoče v malih oglasih?
    Boljše izpasti nor, kot pa iz aviona!

  9. #69

    Privzeto

    Tako je. Prostor za oglaševanje prodaje lovskih psov je v malih oglasih. Forum ni namenjen oglaševanju.

  10. #70

    Privzeto

    Zanimam se za nakup alpskega brak jazbečarja, ve kdo za kakšno dobro spomladansko leglo? Trenutno vsi ponujajo pol leta stare po polovičnih cenah, sam pa si želim imeti psa iz spomladanskega legla.
    Vsak podatek bi mi zelo prav prišel in ga bom zelo vesel, pošljite na ZS, da ne bo nezaželene reklame.

Stran 7 od 14 PrvaPrva ... 34567891011 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •