Stran 2 od 3 PrvaPrva 123 ZadnjiZadnji
Rezultati 11 do 20 od 24

Tema: Podpišimo peticijo proti GSO

  1. #11

    Privzeto

    No jaz tud!

  2. #12
    Član od
    Mar 2008
    Lokacija
    Bela krajina
    Prispevki
    2

    Smile Polanac

    Tudi Polanac je podpisal.

  3. #13

    Privzeto

    tudi KLEMEN SE PODPISAL

  4. #14

    Privzeto

    Tudi jaz.

  5. #15
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Podkum
    Prispevki
    875

    Privzeto

    Pa še jaz.

  6. #16

    Privzeto

    Podpisano
    STARO JE DOBRO, NOVO PA ŠE BOLJŠE

  7. #17
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Dolga blatna vas(po Valvazorju)
    Prispevki
    54

    Privzeto

    Podpiram pod št. 2876.
    Za staro pravdo!

  8. #18
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Notranjska
    Prispevki
    1,340

    Privzeto

    No zdaj ko ste se vsi podpisali bom pa še jaz kakšno rekel.
    Najprej nekaj teorije (govoril bom o rastlinah in živalih, čeprav je peticija omejena samo na rastline,) :
    1. Človek gensko spreminja organizme okrog sebe že od takrat ko je udomačil psa. (150 000 let nazaj). To je dolgo časa počel z primitivnimi metodami. Pse, ki so imeli zanj koristne lastnosti je pustil pri življenju in jih razplojeval, ostale je pokončal. In tako je sčasoma nevede spreminjal njihovo DNK, do te mere kot jo poznamo danes.

    2. Podobno je pred 7000 leti zašel delati z rastlinami. (pšenica, ječmen).

    3. V zadnjem stoletju je človek odkril nove načine genskega spreminjanja organizmov. Najprej je izboljšal starodavno metodo razmnoževanja organizmov z njemu koristnimi lastnostmi. V nadaljevanju je v genski material posegel z močnimi kislinami ali radioaktivnim obsevanjem, in iz nastalih mutacij poskušal izločiti njemu koristne. Zadnji hit tehnologije pa je gensko spreminjanje organizmov z tako imenovano biotehnologijo, kar pomeni, načrtovan poseg v sam genski zapis organizma z točno določenim namenom. Obstajajo še določene variacije genskega spreminjanja kot je na primer metoda citoplazmatske moške sterilnosti in še ducat drugih.

    4. Z genskimi spremembami človek še vedno zasleduje isti cilj kot ga je imel pred 150 000 leti. Prvič v svoji zgodovini pa se je začel zavedati posledic, ki jih lahko ta poseg v genski material prinese za naravno ravnotežje.

    5. Ni se treba bati GSO, ki bodo prišli iz Amerike. Okoli nas je na tisoče od človeka gensko spremenjenih organizmov, ki nam omogočajo preživetje. Tudi nekateri lovci hočejo na vsak način vzgojiti jelena, ki bo imel v svoji genski zasnovi vsaj 50 parožkov, ali pa košute z rogovi. Mar ni tudi to greh proti Naravi?

    6. Razlika med starejšimi in novejšimi metodami biotehnologije je v tem, da o novejših vedno manj vemo o tem kaj bodo pomenile za okolje in nas same. Nihče ne ve kaj pomeni križanje koruze z hroščom, ali prašiča z ribo.

    Kako rešiti nastalo situacijo je velik problem in ena slabo napisana peticija ga ne bo rešila. Tudi zakonodaja naravi ne more ukazati, da seme gensko spremenjene koruze v slovenski zemlji ne sme kaliti, tudi če ji vroči priporočeno pošto v petih izvodih. Edina rešitev (utopična) je da dvignemo svoje umazane tace stran od tistih nekaj skrivnosti Narave in Stvarnika kar jih je še ostalo, če si hočemo dobro.

    Vesel sem da se kot lovec trudim skrbeti za "organizme", ki jih je ustvarila in spreminjala le narava in okolje.

    Tisti ki verjamejo(mo) v Darwinovo evolucijsko teorijo vemo, da je genska sprememba in njena sposobnost prenašanja na potomce glavna gonilna sila življenja na tem planetu. In le ta je v domeni Narave in Stavrnika.

    Lahko bi tudi parafrazirali uvod v evangelij po Janezu (Jn1)

    V začetku je bila genska sprememba in genska sprememba je bila pri bogu in genska sprememba je bila bog.
    Ta je bila v začetku pri bogu.
    Vse je nastalo po njej in brez nje ni nastalo nič, kar je nastalo.
    V njej je bilo življenje in življenje je bilo luč ljudi.
    Marko Gorše, Nadlesk

  9. #19
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Notranjska
    Prispevki
    1,340

    Privzeto

    v peticiji tudi piše:
    Uporaba gensko spremenjenih organizmov ni problematična, če gre za potrebe raziskovalnega in znanstvenega delovanja.
    Znanstveniki v Newcastlu (Velika Britanija) so nedavno v imenu znanstvenega raziskovanja uspeli izdelati prvi hibrid med človekom in kravo. To so storili tako, da so iz kravjega jajčeca pobrali skoraj ves genski material in vanj vnesli človeškega. Hibridi so živeli največ en teden.

    Jaz se z takšnim raziskovanjem ne strinjam in sem močno proti. Saj bi še kaj napisal pa ne bom.......
    Marko Gorše, Nadlesk

  10. #20
    Član od
    Oct 2007
    Lokacija
    Loški potok
    Prispevki
    2,301

    Privzeto

    Mene in mojih že ne bodo molzli!!
    Skerl Miha -VEPER
    Loški potok

Stran 2 od 3 PrvaPrva 123 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •