Rezultati 1 do 10 od 10

Tema: Vzrejna komisija za goniče pri KZS

  1. #1

    Privzeto Vzrejna komisija za goniče pri KZS

    Za vzrejo goničev v Sloveniji je pristojna in odgovorna VK za goniče pri KZS, ki svoje aktivnosti objavlja tudi tule:

    http://www.kinoloska-zveza.si/sl/vzr...misije/gonici/

    ..

  2. #2

    Privzeto

    Vzrejni pregled za goniče je v soboto 15. 10. 08 pri gostilni Rogina na Podgori pri Slov. Gradcu.
    Ali mi lahko kdo pove kje točno je to ?

    Boris

  3. #3

    Privzeto

    Podgorje pri Slovenj Gradcu, le 4 km iz Slovenj Gradca.

  4. #4
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Citat Bor je objavil: Pokaži objave
    Vzrejni pregled za goniče je v soboto 15. 10. 08 pri gostilni Rogina na Podgori pri Slov. Gradcu.
    Ali mi lahko kdo pove kje točno je to ?

    Boris

    15.10. ??

  5. #5
    Član od
    Dec 2007
    Prispevki
    348

    Privzeto

    detel:

    15.11.2008 ...

  6. #6
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Podkum
    Prispevki
    875

    Privzeto

    Na uho mi je prišla še ena "cvetka" v lovski kinologiji.
    Za letošnje leto naj bi odpadla državna tekma za goniče.
    Predvidevam, da je vzrok finančne narave, saj si že v lanskem letu VK ni mogla privoščiti nabave pokalov za ekipno razvrstitev.
    Glavno, da niso ostali dolžni komu od sodnikov, katerih pa je bilo ob odpovedi nekaterih tekmovalcev celo preveč.
    Takle imamo.

  7. #7

    Privzeto

    Citat mprimoz je objavil: Pokaži objave
    Na uho mi je prišla še ena "cvetka" v lovski kinologiji.
    Za letošnje leto naj bi odpadla državna tekma za goniče.
    Predvidevam, da je vzrok finančne narave, ...
    Dovolj žalostno je, da se za lovsko kinologije, ki je po mojem mnenju vsaj toliko če ne še bolj pomembna kot lovsko strelstvo, ne najde denarja za organizacijo državnih tekem lovskih pasem psov.
    Za veteransko druženje in pokanje s Hrvati gre denar iz strelske komisije, za državne tekme, kjer bi se pomerili naši dejanski pomočniki pri lovu, pa nič!

    Tisti pri vrhu bi lahko malo razmislili o tem!!!
    Verum justicia quod parilitas!

  8. #8

    Privzeto

    Citat Sršen je objavil: Pokaži objave
    Dovolj žalostno je, da se za lovsko kinologije, ki je po mojem mnenju vsaj toliko če ne še bolj pomembna kot lovsko strelstvo, ne najde denarja za organizacijo državnih tekem lovskih pasem psov.
    Za veteransko druženje in pokanje s Hrvati gre denar iz strelske komisije, za državne tekme, kjer bi se pomerili naši dejanski pomočniki pri lovu, pa nič!

    Tisti pri vrhu bi lahko malo razmislili o tem!!!
    Lepo povedano! Vendar problem je komisija za lovsko kinologijo pri LZS. Oni so tisti, ki razporejajo denar!Naš primer v LKD Ljubljana vam predstavim. V predpisanem času smo predložili prijavljene prireditve v letu 2014 komisiji za lovsko kinologijo pri LZS v upanju, da nam bo za državne tekme odobrila finančna sredstva. Predvsem za državno tekmo v vodnem delu, katera je bila 26.let zapored in državno tekmo jamarjev. Dobili nismo nič, ker njihova razlaga je, da ves denar namenijo vzrejnim komisijam.Po brskanju kam res ta komisija namenja denar smo prišli do zanimivih zaključkov.Npr. denar poklanja komisiji za šolanje pri KZS brez kam, zakaj!! Potem športnemu društvu za retriverje....in seveda tudi LKD-ju, kjer predseduje predsednik. Zanimivo je to, da letos na VUP terierjev pri KLPJ (VK)je prišlo na tekmo, komaj štirje vodniki.Podobno je bilo pri tudi pri jazbečarjih, pa jim je komisija velikodušno namenila ca.3200 Eur.Vštet je tudi vzrejni pregled, kjer ga KLPJ mastno zaračuna vodnikom! Za našo enako predvideno tekmo, ki bo v nedeljo pa imamo že 18 vodnikov in njihovih psov, pa ne bomo dobili niti ficka!
    LZS nas ima vse za bedake in enkrat bo potrebno udariti po mizi in nastaviti ljudi, ki bodo delovali v dobro lovske kinologije!

  9. #9

    Privzeto

    Citat black je objavil: Pokaži objave
    Lepo povedano! Vendar problem je komisija za lovsko kinologijo pri LZS. Oni so tisti, ki razporejajo denar...
    Black, to o čemer pišeš so bolj sindromi kot vzrok.
    Vzrok tiči v nedodelanih pravilih po katerih bi se naj denar delil. Predvsem v nekem famoznem pravilniku o financiranju, v katerem celo piše, da se po tistem pravilniku kinologija finančno ne podpira, ker to počno LKD-ji. A v isti sapi vodilni pri ZLD trdijo, da so LKD-ji stvar Kinološke zveze in da LZS s tem nima nič.
    Kar počne kinološka komisija je v bistvu stvar njene iznajdljivosti kako iz LZS potegniti določena sredstva in jih uporabiti za namene, za katere je postavljena. Tudi to področje mora biti z nekim aktom definirano, a tega ne poznam, se nisem nikoli pozanimal.
    Bolj me moti, da LZS ne poskrbi za tiste dejavnosti, ki so lovske na državni ravni in da si preko "pametnih" tvorcev predpisov sama podtakne poleno pod noge, potem pa iščejo več ali manj neke krivine, kar pa je daleč od pravičnosti in transparentnosti.
    In še bolj me moti, ker pri tem spet naletimo na ene in iste tvorce predpisov in neaktivnost večnih grelcev stolčkov v UO LZS, ki to ali podpirajo ali pa jih eno figo briga.

    Po drugi strani pa se seveda finančno podpre telemetrično spremljanje v kletkah vzrejenih divjih zajcev.

    Kar je lovskega na državni ravni, LZS mora organizirati in podpreti, sicer je ne rabimo!
    Gala elitni plesi v Unionski dvorani so preseravanje in ven metanje, to kar bi se moralo podpreti in je čvrsto povezano z našim poslanstvom lova, se pa odriva v kot.

    Ja, fajn imamo, fajn! NI pa to več stvar vzrejne komisije, se opravičujem za stranpot, tako da Black, če bova to nadajevala, se morava preseliti v pravo temo!
    Verum justicia quod parilitas!

  10. #10

    Privzeto

    Citat Sršen je objavil: Pokaži objave
    ... A v isti sapi vodilni pri ZLD trdijo, da so LKD-ji stvar Kinološke zveze in da LZS s tem nima nič. ...
    Pardon, lapsus! Pravilno je "vodilni pri LZS ..."
    Se opravičujem!
    Verum justicia quod parilitas!

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •