Stran 1 od 6 12345 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 1 do 10 od 53

Tema: Preizkus ravnanja z orožjem?

  1. #1

    Privzeto Preizkus ravnanja z orožjem?

    Na spletnih straneh e-uprave in upravnih enot sem zasledil da se kot priloge k prošnji za izdajo dovoljenja za nabavo lovskega orožja mora priložiti samo zdravniško spričevalo in potrdilo o članstvu v LD. Ni omenjen preizkus ravnanja z orožjem. Le ta je omenjen kot obvezna priloga pri nekaterih drugih kategorijah, za lovsko orožje pa ne. V čem je torej stvar? Vem da so do zdaj lovci - pripravniki morali opravljati ta preizkus. Ali se zdaj to opravi v sklopu predavanj, ki jih imajo pripravniki in ga ni treba opravljati posebej?

    Vem da bom moral tako ali tako na upravno enoto povprašat, bi pa prej rad vprašal tudi tukaj, da slišim izkušnje drugih ker znajo na vsaki upravni enoti povedat drugače...


    http://e-uprava.gov.si/e-uprava/dogo...id=162&sid=108

  2. #2

    Privzeto

    Preizkus varnega ravnanja z orožjem opraviš že ob pričetku pripravniške dobe. Na območju, kjer boš opravljal teoretični del lovskega izpita v začetku prihodnjega leta, bo že v mesecu maju organiziran tečaj in preizkus s puško z risano in gladko cevjo ter kratkocevnim orožjem

  3. #3

    Privzeto

    Tako kot pravi Tica. Sedaj se ta tečaj opravlja pred samim teoretičnim delom izpita zato, da pripravnki lahko nabavijo orožje že v pripravniškem stažu in ne šele, ko opravijo lovski izpit. Torej je to samo v dobro pripravnikov.

    lp
    Boljše izpasti nor, kot pa iz aviona!

  4. #4

    Privzeto

    Za pojasnila se lepo zahvaljujem. Zanima me potem samo še, ali lahko vložim prošnjo za nabavo orožja že zdaj,se pravi, še preden naredim preizkus ravnanja z orožjem, ki naj bi bil v maju ali ne?
    Ker kolikor zdaj jaz to razumem, pri vlogi ne zahtevajo potrdila o opravljenem preizkusu ravnanja z orožjem ker ga bo mladi lovec - pripravnik tako ali tako moral opravit v planu pripravništva.

  5. #5

    Privzeto

    To pa je zgleda spet odvisno od ene UE do druge. Pravili so, da je ta izpit pogoj za nabavo orožja pri pripravniku, pa je naš pripravnik kljub temu dobil nabavno dovoljenje za orožje preden je opravil ta tečaj in sicer samo na podlagi zdravniškega pregleda in potrdila o članstvu v lovski družini. Je pa res, da mogoče to potrdilo o članstvu na UE smatrajo kot, da že ima izpit, kar pa v bistvu ni nujno, saj je član lahko tudi še pripravnik.

    lp
    Boljše izpasti nor, kot pa iz aviona!

  6. #6

    Privzeto Nabavno dovoljenje

    Mislim,da je na strani tajnikov LD-jev,da preverijo,ali imajo pripravniki opravljen izpit o ravnanju z orožjem in zdravniški pregled,predno izdajo potrdilo,na katerem se tudi napiše,s kakšnim razlogom se potrdilo izdaja.

  7. #7

    Privzeto

    Tega mi nihče ni rekel, ampak samo da napišem potrdilo, da je član LD. Jaz sem tajnik naše LD in sem napisal, da potrjujem, da je ta pa ta, rojen tega pa tega dne, stanujoč,.... član lovske družine XXXXX.
    Boljše izpasti nor, kot pa iz aviona!

  8. #8
    ZR7 Guest

    Privzeto

    Še leto pred mojim vstopom v LD, je orožje samo na podlagi potrdila o članstvu dobila vsaka pijandura in pretepač, ki si ga v LD niso upali zavrniti.
    Sedaj mora vsakdo opraviti zdravniški pregled, zato se mi to prehodno obdobje, ko v okviru lovskih organizacij še ni vse pošlihtano, ne zdi nič kritičnega. Konec koncev je UE tista, ki presoja. Tudi na podlagi poizvedbe na policiji.

  9. #9

    Privzeto

    Svetujem ti,da greš na internetno stran Uradnega lista RS in pogledaš Zakon o orožju,kjer v 19.členu lepo piše,pod kakšnimi pogoji se izdaja nabavno dovoljenje za lovsko orožje.

  10. #10

    Privzeto

    Saj poznam zakon, ampak jaz nikakor nisem kriv, če ga izdajo na UE. Torej so kvečjemu oni krivi, ker ne zahtevajo vseh papirjev. Vsaj lovsko izkaznico bi lahko zahtevali, ki dokazuje da ima oseba izpit. Plus seveda zdravniški pregled.
    Boljše izpasti nor, kot pa iz aviona!

Stran 1 od 6 12345 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •