Stran 2 od 3 PrvaPrva 123 ZadnjiZadnji
Rezultati 11 do 20 od 28

Tema: Remingtonove risanice

  1. #11
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    mozirje
    Prispevki
    592

    Privzeto

    jaz ravnokar čakam remingtona xcr compact tactical 308w(mod.2008)
    razlog tiči v tem ,da so te puške zelo kvalitetne in precizne,sam sem sprobal pri solovcu ki jo ima že par let (tactical ltr 308w) pri streljanju v tarčo dobesedno luknja v liknjo, je pa drugi solovec kupil pravtako remington 700 v kalibru 30-06 pa je pravtako precizna. meni jo rihta fink zato ker ima 5%maržo ostali pa malo več,po večini je rok dobave en mesec za modele do letnika 2008 .modeli letnik 2008 pa še ni bilo pošilke iz ZDA v nemčijo.če pa želiš puško prej je pa malo dražja ker je pošiljanje hitre pošte tudi do 10% vrednosti blaga.

    teohafy
    v avstriji imajo določene akcije karabinov ki jih teško prodajo zato jim navesijo vse stvari ki bi jih naredile bolj privlačne , je pač tako kot pri avtih--vidiš ti kot kupec se že odreagiral--
    če pa imate želje pa se bom jaz zmenil z kolegi pa nafilal mal municije pa gremo probat .
    l.p.

  2. #12

    Privzeto

    Nisem točno razumel kje si jo naročil? Lahko malo obrazložiš za nas začetnike, ki ne poznamo dobro scene? Si naročil v tujini ali pri nas?

  3. #13
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    mozirje
    Prispevki
    592

    Privzeto

    v Sloveniji

  4. #14

    Privzeto

    Mogoče je res beseda zadovoljivo zadevanje malo težko vsesplošno razumljiva. Imel sem kar nekaj lovskih pušk in dve tekmovalni. Iz izkušenj tekmovalnih in predvsem lovskih pa je moje osebno prepričanje, da je vsaka, ki na 100m, po petih oddanih strelih brez vmesne kontrole in korekture z kupljenim lovskim strelivom naredi grupo 4cm odlična lovska puška. Povedano drugače. Na 100m oddamo pet strelov na tarčo srnjak in je vseh pet strelov najmanj osem ali več. Pa če smo malo samokritični, nam tudi to včasih ni prav lahko dosegljivo. Samo en strel,četudi je 10 nam nič ne pomeni. Na samo grupo zadetkov vpliva ogromno dejavnikov, včasih nam kak strel enostavno odleti. Tudi če se gre večkrat na strelišče, vidimo da dvakrat ni enako. Enkrat streljamo bolje, drugič pa smo popolnoma razočarani. Vsaj meni se to včasih res zgodi in to vsem tudi priznam. Namreč Rajmond Debevec je v Sloveniji samo eden.

  5. #15

    Privzeto

    Kje pa se jih pri nas da naročit in kakšne so približne cene?

    Citat pumpa je objavil: Pokaži objave
    v Sloveniji
    Pojem "zadovoljivo zadevanje" si lahko vsak človek predstavlja po svoje, zato sem tudi vprašal. Zadovoljiva je za nekoga lahko grupacija pet strelov v 5 cm krogu ali pa da so 3 streli od petih zadeli srnjaka v tarči

    Se pravi, tvoj remingon je delal 4 cm grupacije na 100 m?

  6. #16

    Privzeto

    Test Remingtona LTR -.308W,ter napolnjene naboje z scanner kroglami!
    Trije streli na 100m z naslonom-vreča z peskom,spredaj in zadaj!

  7. #17

    Privzeto

    Test Remingtona 710 v kalibru .30-06Spr. in lastno napolnjenih nabojev!
    Šest strelov na 100m z naslonom vreča peska spredaj!

  8. #18

    Privzeto

    Pisal sem o lovski polavtomatski risanici. Tarčo srnjaka sem pa omenil le zato, ker lovci opravimo vsakoletne preizkuse risanic na to tarčo Vsaj v naši LD je tako. Sama grupa pa je lahko tudi izven tarče, pomembna je čim maqnjša grupa, ki jo pozneje s korekturo daljnogleda premaknemo proti merjeni točki. Pri nakupu nove risanice se dobi zraven tudi tarča, ki je od te puške. Razlog pa ni, da vidimo da so zadetki v centru, temveč da so streli v čim manjši grupi. Tudi pri naročilu nove risanice pri puškarju lahko izberemo standardno cev ali pa izbrano ki je dražja. To pa le zato, ker je grupa zadetkov boljša. Nisem napisal da moj Remington dela tako grupo, temveč da je s tako grupo lovska risanica odlična. Najmanj osmice pa sem omenil le zato, ker se mi zdi, da je to okoli 4cm. Nimam doma nobene tarče. Lahko vzamemo malo večji papir, narišemo piko in oddamo nekaj strelov. Tudi če so streli oddaljeni od pike nič zato, važno je le to, da so čimbolj po domače na kupcu. Seveda to je moje osebno prepričanje. Pred par leti je bil tudi članek v glasilu Lovec na to temo. Če se ne motim je bil avtor g.Kersnki. Za nas lovce je bol popolnoma sprejemljiv. PO mojem vsaj za veliko večino.

  9. #19

    Privzeto

    Citat marjanko je objavil: Pokaži objave
    Iz izkušenj tekmovalnih in predvsem lovskih pa je moje osebno prepričanje, da je vsaka, ki na 100m, po petih oddanih strelih brez vmesne kontrole in korekture z kupljenim lovskim strelivom naredi grupo 4cm odlična lovska puška.
    odlično povedano

  10. #20

    Privzeto

    pumpa
    kaksne naboje si pa uporabljal pri prejsnem remingtonu woodsmaster kal.308win?

Stran 2 od 3 PrvaPrva 123 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •