Stran 9 od 22 PrvaPrva ... 567891011121319 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 81 do 90 od 220

Tema: .22lr

  1. #81

    Privzeto

    Glede krajšanja poškodovane cevi na ustju se strinjam.Pa lepo vas prosim,pa ne za 10 cm in to zaradi raztrosa ene vrste municije.Tukaj me boste pa težko prepričali.

  2. #82
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Ljubljana, Dolenjska
    Prispevki
    430

    Privzeto

    Pozimi sem pri Anclju vzel novo 452 lux, nastrelil sem jo na winchester/western patrone na 75metrov, grupa "iz šraufštuka" je 2 cm.

    Je pa res, da sem bil malo razočaran, saj je puško zaradi velike balistične krivulje precej težko uporabljati za lov, kot sem ugotovil že februarja na vranah (moram priznat, da sem jo kupil predvsem zaradi vran, ko so napovedali, da bodo odprte vse leto). Uglavnem, na 50 m nosi 20 cm više, na 90m pa niže.

    Ali ima kdo nastreljeno s kakšno hitrejšo municijo na 75m, npr stinger. Koliko se zmanjša krivulja?

  3. #83

    Privzeto

    Sam imam nastreljeno na Stingerja, in to na 70 metrov (Brno 2) Tako streljam do 100 metrov brez popravkov.
    Škoda da nisi vzel 22.win mag.

  4. #84
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Ljubljana, Dolenjska
    Prispevki
    430

    Privzeto

    Citat jazbec je objavil: Pokaži objave
    Sam imam nastreljeno na Stingerja, in to na 70 metrov (Brno 2) Tako streljam do 100 metrov brez popravkov.
    Škoda da nisi vzel 22.win mag.
    Saj... To je tudi meni malo žal, zdaj.

  5. #85

    Privzeto

    ZR7. Aktiviral si moj firbec. Kaj pomeni{Strokovno izvedeno krajšanje na ustrežno dolžino} Čemu to služi. Če ni skrivnost.

  6. #86
    Član od
    Mar 2008
    Lokacija
    Sodražica
    Prispevki
    236

    Privzeto

    Citat ostrostrelec.pero je objavil: Pokaži objave
    Glede krajšanja poškodovane cevi na ustju se strinjam.Pa lepo vas prosim,pa ne za 10 cm in to zaradi raztrosa ene vrste municije.Tukaj me boste pa težko prepričali.
    Raztros je bil z vso močnejšo municijo, in pri .22LR šlampasto tovarniško delo crvene zastave je bil vzrok .1 cm bi seveda bilo dovolj ,ampak jaz sem hotel še malo skrajšati puško ko je že v stružnici,kot sem že napisal 10 cm ne upliva na hitrost izstrelka, celo pri večjih kalibrih je hitrost krogle 15-20m/s manjša(mauzer 7.9, preizkušeno)to zmanjšanje hitrosti pa zame ni huda stvar če hočem krajšo puško. 22LR pa vsaj pri meni z 10 cm krajšo cevjo nima niti 1m/s počasnejšo kroglo. Lahko se strinjate ali ne jaz sem več kot zadovoljen in mi ne boste pokvarili veselje

  7. #87

    Privzeto

    Lahko se strinjate ali ne jaz sem več kot zadovoljen in mi ne boste pokvarili veselje
    Tko se govori!!!

    lp
    Kdor misli,da je dober človek, ker hodi v cerkev je tako kot bi stal sredi garaže in si predstavljal da je avto!

  8. #88
    Član od
    Oct 2008
    Lokacija
    Dolenjska
    Prispevki
    1,207

    Privzeto

    Naročil sem "čeha" 452

    Katero municijo vi uporabljate tko za kakšno tekmo,pa recimo vrane,lisice pa za priložnostno plinkanje po listu papirja?


    Gledal sem vrč vrst municije že,možak v Rimskih ima 500 kosov od podružnice Lapue pakirano skup,poznam strelce ki streljajo z njim.
    Gledam sem tud CCI stinger,pa S&B,RWS,Winchester

  9. #89

    Privzeto

    Predlagam ti, da na začetku kupiš in streljaš s cenejšim strelivom. Ko se bo cev malo "postarala", pa preizkusi razne vrste streliva in ostani pri tistemu, s katerim boš imel boljše skupine zadetkov. Za živo silo, si nabavi malo močnejše - hitrejše, ki ti bo tudi vzelo nekaj časa s pristreljevanjem. Zadetki se po višini lahko zelo razlikujejo. Manjša razlika zadetkov nastane tudi po smeri.

  10. #90
    Član od
    Oct 2008
    Lokacija
    Dolenjska
    Prispevki
    1,207

    Privzeto

    Hvala,bom potem vzel nekaj štatel teh "500" da se cev izdela.Najlepša hvala za nasvet.:icon_smile:

Stran 9 od 22 PrvaPrva ... 567891011121319 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •